Clubul "babelor" FIV-oase 32

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Sabina, sfaturi de crescut copchilu mai dau si eu, si eu chiar cred ca am dreptate Bine... din pacate nu se saturau de sfaturile mele,,, asa ca ...

Nu-ti spun,... vai si eu de cate ori mi-au tot zis faza asta cu " stii ce bine e sa ai un copil" uite noi l-am facut si pe al2 lea si ne lumineaza casa, ca sunt ce-i mai si cei mai si bla bla bla ... si mai stiau ca vreau si nu iesea...
Dar una din preferatele mele este: vai, dar nici noua nu ne-a iesit din prima ..., am incercat cateva luni ... lasa ca daca va relaxati si scapati de stres va iese si voua imediat/./// pe persoana asta care e mai mica ca mine cu vreo 6 ani... imi vine sa o dau cu capul de pereti ... si acum imi vine la fel (din pacate nu pot din cauza unor relatii de inrudire sa le zic)
A .. si sa nu zic ca mi-e groaza sa ii zic ca am reusit, ca o sa ma ia cu " ti-am zis eu "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

daniela La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

'Mneata,
Lara,Artistica astept cu nerabadare povestile cu sfarsit fericit( doua liniute).
Samira, nu stiu exact cat e reducerea pe card la Sensiblu.Stiu ca la Help net e 5%.
Daniela, la multi ani!
Fetelor nu stiu daca e invidie sau ciuda( mie imi este ciuda pe mine ca eu nu pot)si ce e cel mai grav nici nu pot sa fac nimic sa pot.
Mie cel mai mult imi place cand se pune " cine iti face mizerie ce ai copii" sau "unde va grabiti va asteapta copiii acasa".
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

daniela, La multi ani ! Sa fii sanatoasa, iubita,norocoasa si sa iti ajute DD sa iei cea mai buna decizie.
Olimpia , cam asa ma simt si eu...cel mai tare ma doare neputinta
Intrebai de Corfu,eu am fost in 2010, e f frumos, insa iti recomand sa te duci in partea estica a insulei ca e apa mai calda,eu am fost in vest si era apa rece si nu am intrat in apa ca dc racesc la oo..
si ma rog ,cu plaja e mai problema ,cu nisip ..mai mica...
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Daniela, la multi ani!!!
Sabine, dementa esti, m-am prapadit de ras ce replimca dai colegului.sabina rocks!!!
Samiroaico, ce dicteaza vena ta cava e mai presus de orice sfat. Io fa galerie la samiroi neconditionat. Astept grataru ala vestit. Chiar, bagam un wend la munte?haaaaaaaai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls.

sabina,daca e s-o luam asa...niciun medic nu mai e de "crezut"
poti sa nominalizezi un medic despre care nu s-a auzit si de "rau".
chiar spuneam ca nu vreau sa devin exagerata si sa caut nod in papura din orice.

adina...foarte frumoase randuri ai scris.

va pup fetelor si va doresc o zi minunata ca voi.


ps.ne mai vedem pe 7 Mai???
brunica,n-a mai dat vreun semn.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

daniela,LA MULTI ANI!!!
sa-ti dea Dumnezeu tot binele din lume.

adina,as merge la munte...dar luna asta n-am timp.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fetele!
Daniela La multi ani!
Lara, Aristica va asteptam cu beta mare si II frumoase!
Ana ma bucur ca exista o solutie pentru canarita ta, insanatosire grabnica... mai ai piciorul unflat?
Qiao astazi vine nepotelul? sa vezi ce o sa se alinte cu o asa matusica!

Of fetelor mi-au dat lacrimile la ce ati scris.. si eu sunt ultima din gasca care nu are copil, alti au cate 2 sau sunt insarcinate, este greu de fiecare data cand ma intalnesc cu ei, nu mai spun cand vine cate un copil si ma ia in brate si imi spune "Lala te iubesc", imi vine sa o iau la fuga si sa nu mai ma intorc, asa de tare ii strang in brate ca le iau rasuflarea, sper ca va fi bine pana la urma pentru noi toate. Aaaaaaa si cel mai tare ma irita faptul cand se trezeste careva sa-mi spuna "cand o sa ai copil sa nu faci asa, sa faci asta ...sau o sa vezi si tu cand o sa ai copil cum o sa fie, ce greu este ca nu mai poti sa faci nimic etc", gata m-am descarcat





Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

deci montarea steriletului se produce in continentul european...iar eu, normal c-am aflat ultima... samiruta e decizia ta. Eu te astept pe sezlongul ala, indiferent care-i doctorul care monteaza minunea care "nu te va lasa gravida". asta cu gravidenia tot e tare
doamna profesoara am sa-ti propun mesajul pentru "mesajul lunii", ca e atat de adevarat...mai ales ca vine de la o mamica

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

lara, aristicaburtici
ralu
samira, adrianaady, lyly_mar




Mergi la inceput