Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 68

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Asa,si?Poate a luat o deciie de moment,schimbata ulterior......

Totusi este un prim ministru! Nu un crasmar ce-i face vant ospataritei pentru ca a doua zi s-o cheme inapoi ...
Altfel, ne trezim ca declara razboi stiu eu cui, iar dupa o zi se razgandeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ei,nu va fi lasat de altii...pai ce garantie am ca Basescu nu se intoarce,ca nu va fi suspendat la referendum si nu dizolva Parlamentu` sau mai rau,instituie dictatura militara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca alegatorii majoritari decid ca Basescu sa isi continue mandatul ce alta forma mai democratica vezi decat aceasta?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Marius,tu cui ai raspuns?

Daca mie,pai atunci ce garantie am ca Basescu cel razbunator nu va continua razboiul sau balamucul pe care l-a declansat Ponta si gasca lui?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E amuzant cum vezi mai usor pe cei care fac balamuc cu nonsalanta, fata de cei care (ar putea sa) faca balamuc (macar teoretic) si ceri garantii pentru teoria asta, in loc sa te revolte exact balamucul actual real.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pai cred ca am fost destul de clara in afirmatii la alte subiecte ca nu-s de acord cu balamucul....ca nu-s de acord cu Crin si mai multe chestii,dar nu pot sa nu ma intreb ce-l va impiedica pe Base sa raspunda cu aceeasi moneda ,ceva de genul"ma voi intoarce....sau de ma voi scula pre` multi am sa popesc si eu?"

Amuzant amuzant,da` odata ce nu am fost de acord cu circul,pot sa ma intreb ce va face odata intors Base,nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai nu are cum pentru simplul motiv ca guvernul nu mai este a PDL la o adica. Pe scurt nu are la o adica nici macar parghii chiar daca (macar de dragul ideii) ar dori sa abuzeze.
Din nefericire abuzurile sunt in alta parte.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mda,m-ai mai linistit.



Pai presedintele poate sa dizolve parlamentul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mda,m-ai mai linistit.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Pai presedintele poate sa dizolve parlamentul....

In conditiile legale precizate.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mda,m-ai mai linistit.



Pai presedintele poate sa dizolve parlamentul....

In conditiile legale precizate.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Uitasem de alea.Vad acum ca in conditiile actuale e cam greu.
Abia astept instructajul de la referendum.

Mergi la inceput