Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Neeh! E prea putin! Va fi mai dureros!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

[quote]
D'aia m-am intrebat ce il mana in lupta pe Ponta ca e la mare risc incapatanarea lui!


Trebuie sa promita in continuare ca situatia nu va fi asa roz si deci nu mai e loc de pomeni electorale.
Oricum ... miza e mare clar!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Pai probabil vrea sa ceara ceva derogari, ceva aminari, sa mareasca deficitul bugetar ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

[quote]citat din mesajul lui b.nica

[quote]
D'aia m-am intrebat ce il mana in lupta pe Ponta ca e la mare risc incapatanarea lui!


Trebuie sa promita in continuare ca situatia nu va fi asa roz si deci nu mai e loc de pomeni electorale.


Nu, ca asa de prost nu este incat sa promita asa ceva cu catava luni anainte de alegeri pe care este sigur ca le va castiga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Terminat politic si academic pe motiv de plagiat ordinar, urmat poate de dezvaluirea altor "bube" penale mult mai rusinoase pt. un om politic atat de ambitios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

La mishtoouri nu ne intrece nimeni in mama Europa:!http://www.kmkz.ro/de_ras/texte/impertinentele-kmkz-cu-ocazia-consiliului-european/ !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Ce blajin in declaratii a devenit Ponta

"Victor Ponta: Daca presedintele nu vine azi, voi reprezenta Romania la Consiliul European. Am discutat si aseara si astazi cu presedintele Basescu, ramasese ca ne vedem aici la Bruxelles "

daca nu vine, nu mai e tupeul ala obraznic cu nu ma intereseaza nimic, eu tot fac asta!!

Oare ii e teama de ce-i pregateste Basescu? Sau ii e si lui un pic de rusine?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Scandalos!!!!


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Conflictul nu era intre Premier si Presedinte ci intre Presedinte si Paralment. CC a facut un artificiu si a constatat un conflict intre Preseditne si PM. Daca era Parlamentul in conflict cu Presedintele, atunci decizia normala era ca Parlamentul este cel care poate delega pe Presedinte sau pe Premier. Premierul nu se subordoneaza Presedintelui asa ca nu vad de ce ar trebui sa delege preseintele dreptul de reprezenatare Premierului.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Ba sa avem pardon, asta este explicatia lui Ponta. Unii dintre noi mai tinem minte si ce s-a intamplat, asa, cronologic.

Ponta a declarat initial, la inceputul conflictului ca el trebuie sa reprezinte Romania la Bruxelles. Apoi el, primul ministru s-a adresat in 12 iunie Parlamentului pentru a cere mandat.

Ca acum se ascunde dupa fustele parlamentarilor si nu-si mai asuma conflictul pe care el insusi l-a generat nu este decat lasitate politica.

Cum poti sa generezi un conflict ca apoi sa spui ca nu-ti mai apartine. Ca nici usturoi n-ai mancat, nici gura nu-ti miroase ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Decanul Facultatii de Drept de la Universitatea Bucuresti si-a dat demisia din functie, ca urmare a discutiilor legate de cine are dreptul sa judece plagiatul ordinar al domnului prim-ministru.
Am impresia ca totul se mamaligeste in tara asta: gramatica nu mai e gramatica, institutiile statului trec rapid de la o autoritate la alta,la 8 erau intr-o parte, peste un sfert de ora in alta, primul ministru se joaca cu legea, un condamnat se joaca cu pistolul si este ajutat si de altii care nu patesc nimic.....


Mergi la inceput