Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Deci eu il suspectez pe Ponta ca lucreaza pentru PDL.
Atatea prostii una dupa alta cand in toamna sunt alegeri !




Eh, sunt rezolvate deja, ce crezi? Si daca nu, repede o ordonanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

E scandalos ce se intampla in Romania!




Uite, copiloi nu se scandalizeaza. Indiferent ce motiv i se aduce in vedere, indiferent de parerea oricui, ea stie numai una si buna.
Ca ea sunt multi...iata, scorul de la alegerile astea vorbeste de la sine...si nici macar nu erau alegeri pur politice.
Mi s-a explicat adeseori aici: asta inseamna democratie. Cei mai multi decid.
In rest...nu conteaza nimic.
Deci: nimic nu-i scandalos. Romanii vor dictatura, numai ca nu s-au hotarat inca care sa fie. Nu o mai vor pe cea a PDL. Ai zice ca s-au lecuit...noooo, o aleg pe cealalta, disponibila si vioaie. Ma tot intreb ce s-o cazni Deceneus sa se contreze cu toata lumea ca el nu vrea dictatura, ca puterea doar intr-o mana (a lui Basescu de exemplu) inseamna dictatura, ca avem nevoie de parlament, ca ala garanteaza...etc.
Iata, draga Dece ce-ti garanteaza parlamentul: un dictator colectiv.
Si eu zic sa o lasi mai moale, o hotarare a Parlamentului prin care ti se interzice sa comentezi deciziile acestuia e doar chestiune de timp.

Ma enervez ca m-am enervat. Doar mi-am spus de un milion de ori: stiam ce-o sa se intample, stiu ca asa va fi, ca asa o sa mor, in democratie. Democratia asta a noastra...
Nu-i nimic scandalos, Mirela. Asta e normalitatea in Romania. Chiar nu se vede?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Nu am nimic de castigat din asta si totusi ma enervez, ma consum, ma scandalizez, fierb in paharul meu personal ...
Din ceea ce cred si consider eu, sunt profund revoltata. Poate ar trebui insa sa ignor, sa citesc altceva sau sa vad un film... imi pasa insa pentru ca si din avion se vede ce face acest guvern si cat de scandalos calca in picioare democratia in Romania.
Atat insa cat vorbesc si gandesc romaneste, imi pasa!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu sunt absolut siderata. Nici nu imi gasesc cuvintele sa comentez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Am aflat de ce au calcat legea in picioare cand a fost vorba de Consiliul de Administratie la TVR. Acolo trebuiau sa fie numiti oameni in conformitate cu reprezentarea parlamentara. Numai ca au pus 100% USL, ignorand complet propunerile opozitiei PDL.

Explicatia PSD-istului Cosea: la ... Curtea de conturi sunt mai multi PDL-isti decat trebuie. Daca-i adunam cu astia de la TVR si-i impartim la 2 iasa conform legii.
Pe scurt (6 economisti + 6 oameni de TV)/2 = 6 USL + 6 PDL


Cosea a fost ministru (daca nu ma insel al finantelor ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

o descriere minunata

http://www.evz.ro/detalii/stiri/editorialul-evz-capcana-ciresarilor-de-ce-se-mananca-intre-ei-lupii-usl-988774.html

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze




Excelent articol!

Eu sunt siderata de ce se intampla in Romania ultimelor 2 luni. Nu credeam ca asa ceva mai este posibil in 2012. Imi pare rau doar pentru viitorul copiilor nostri si pentru Romania in care vor trai daca USL-ul nu este inlaturat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

http://www.gandul.info/puterea-gandului/pe-ponta-l-doare-n-curtea-constitutionala-9788597

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Eeee, a fost si la Standford :))
http://media.realitatea.net/multimedia/other/201205/10_01_201138175_ro_06524100.pdf


si e chiar si doctor in drept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

E scandalos ce se intampla in Romania!




Uite, copiloi nu se scandalizeaza. Indiferent ce motiv i se aduce in vedere, indiferent de parerea oricui, ea stie numai una si buna.
Ca ea sunt multi...iata, scorul de la alegerile astea vorbeste de la sine...si nici macar nu erau alegeri pur politice.
Mi s-a explicat adeseori aici: asta inseamna democratie. Cei mai multi decid.
In rest...nu conteaza nimic.
Deci: nimic nu-i scandalos. Romanii vor dictatura, numai ca nu s-au hotarat inca care sa fie. Nu o mai vor pe cea a PDL. Ai zice ca s-au lecuit...noooo, o aleg pe cealalta, disponibila si vioaie. Ma tot intreb ce s-o cazni Deceneus sa se contreze cu toata lumea ca el nu vrea dictatura, ca puterea doar intr-o mana (a lui Basescu de exemplu) inseamna dictatura, ca avem nevoie de parlament, ca ala garanteaza...etc.
Iata, draga Dece ce-ti garanteaza parlamentul: un dictator colectiv.
Si eu zic sa o lasi mai moale, o hotarare a Parlamentului prin care ti se interzice sa comentezi deciziile acestuia e doar chestiune de timp.

Ma enervez ca m-am enervat. Doar mi-am spus de un milion de ori: stiam ce-o sa se intample, stiu ca asa va fi, ca asa o sa mor, in democratie. Democratia asta a noastra...
Nu-i nimic scandalos, Mirela. Asta e normalitatea in Romania. Chiar nu se vede?

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Asta-i normalitatea Rufus.
Sa rememoram!

In anii '90 s-a facut PDSR-izarea, dupa care in '97 cand au inceput sa-i epureze strigau ca se face CDR-izarea. A urmat PSD-rizarea, apoi alianta DA din care au eliminat PD-ul. Tariceanu a incercat depolitizarea si crearea unui corp de functionari publici.
Au dat examene pe posturi sa-i stabilizeze si a venit PDL-PSD in 2009 si i-a schimbat impotriva legii. Oamenii au dat guvernul in judecta si multi au castigat.
Boc a schimbat tot corpul de cotrol fara sa-i evalueze sau sa motiveze.
A urmat elimnarea PSD-istilor in noiembrie 2009.
Berceanu de cum a intrat in minister a schimabt 40 de directori fara evaluare.
Nimeni nu s-a siderat. Dimpotriva multi jubilau, "ce le-a facut".
Daca ar fi creat legi si proceduri prin care sa impiedice abuzurile si arbitrariu, acum oameni lor nu mai erau vulnerabili.

Nu s-a siderat nimeni la vremea respectiva ca se intra cu picioarele pana la nivelul directorilor de scoli si de spitale.

Sa fim onesti, PDL-isii nu au promovat valori, au promovat oameni loiali si slabi profesional, dispusi la orice, ca Boureanu, Ritzi, Udrea etc...
Nu-i nici o pierdere. Nici actualii nu promoveaza valori.
Se schimba niste submediocritati cu alte.
Nu-i nimic nou. E traditie si a devenit normalitate.
Ce atata uimire. Eu ma asteptam ca razboiul romano-roman sa escaladeze mediatic.
Atata timp cat nu se omoara nu-i un razboi adevarat, este doar pentru "prostime".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gia spune:

Tocmai m-au lamurit uselistii de se rup in vorbe acum la Antena 3 cum vor ei sa se aplice legea ... IN FUNCTIE DE CONTEXT ...

Mergi la inceput