Scolari de iulie-august 2004 (97)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Multumesc de intrebari, dupa doua nopti dormite sunt (aproape) ca noua. De ameteala nu am scapat total da's buna de pus la munca.

Lia, sanatate micutilor!
Liliana, cred ca Adela e tare fericita.
Roberta, spor la gradinareala...Eu vad gradina ca pe sanatate curata si remediu antistres...:)
La noi se anunta vremuri grele asa ca am lasat balta ideea de cumparat pamant sau casuta.

Maria vrea la control de ochi. De cand si-a pus John ochelari i se pare cool sa porti ochelari si are cativa colegi cu ochelari in clasa asa ca ma tot bate la cap sa o duc si pe ea!
Oricum o sa le duc in vara asta la oftalmolog si am sa-mi iau inima in dinti si am sa le fac analize la amandoua, ca pana acum nu m-am indurat.

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Ziua buna duamnele,
Am o mare rugaminte, trebuie musai sa gasesc o persoana care ma poate ajuta la curatenie pe 6 iunie in bucuresti la favorit. Daca stiti o persoana serioasa si testata personal mi-ar fi de mare ajutor. Data de 6 iunie e foarte importanta!
Nu am apucat sa citesc prea mult, am o groaza de trebi de rezolvat inainte de concediu. Vazut-am in orice caz niste discutii ochelariste am avut si noi de astea cu Mara, acum 2 ani a trecut la lentile si asteapta sa faca 18 ani sa se opereze. Eu astept sa se opereze ea mai intai si daca e ok fac si io dupa aia. trebuie testat altfel io nu am curaj Ochelarii ii pune din an in paste numai si numai in casa si are mare grija sa nu treaca prin fata ferestrei cu ei sa n-o zareasca vecinul care e cu ea in clasa, ditamai circul Noroc ca e ok cu lentilele ca eu nu le-am suportat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

aseara inainte de culcare buburuza mica a facut un 38...off, i-am dat niste nurofen, a transpirat in somn, am schimbat-o...inca tuseste productiv, inca are pb cu nasucul, nu stiu ce sa-i mai tot dau...maine dp masa merg la dr cu ea, azi nu e dr la cabinet:(

Roxana, nu e vb ca am si nu-i dau, nu stiam daca pot combina salbutamol sirop cu eurespal sirop sau pastile. Vad ca pastile nu vrea sa inghita, cum are si secretii pe gat in jos, nu e deloc doritoare de experiente noi. In iarna intr-una din virozele lor la consult ne-a dat ba salbutamol, ba eurespal, ba ventolin in aerosol, incat nu mai stiam cu siguranta, care cu care merg si in ce doze, pt ca mereu aveam scheme de tratament si doze diferite pt amandoi, ca mergeam cu amandoi de fiecare data. I-am dat aseara eurespal sirop, am luat o noua sticla ca nu mai aveam destul in cea veche si vad ca cf prospectului trebuie sa-i dau 2-3 lg pe zi. I-am dat si azidimineata din ambele, salbutamol si eurespal, sa vad acum ce si cum. Eu daca pun capul jos adorm instant si pe-o banca-n parc. Ea micuta e satula de raguseala, tuse, muci si tot felul, nu stiu de ce ii trece asa greu de data asta, nu am patit sa dureze la ea asa mult. Sambata si duminica puteam zice chiar ca e aproape complet refacuta, a mancat binisor, s-a jucat, ca ieri sa se umple de muci din nou si s-o ia tusea, sa nu mai vrea sa manance:(

sanatate tuturor, am citit dar nu ma pot concentra deloc sa raspund acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia, desi m ai ignorat si ieri, tot iti scriu :-)))
la noi tusea ramane pana se curata toate bronhiile, 2-3 saptamani si e absolut normal.
Sanatati la voi !

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Pot sa recunosc ca am cazut in butoiul cu melancolie si citesc postari din 2004... Ia vedeti aici:

"Nu ma lasa mandra mea sa dorm de dupa amiaza...E ca zmeul, cand ii miroase a om se trezeste!!
Acum e la ea in patutz chioara de somn (cu aceasta ocazie isi da multi pumni in cap...hahaha...ca nu reuseste sa se coordoneze!) si sunt curioasa cand adoarme...Se indistreaza cu lunicile...

Neica, io's defecta la cap! Ma trezesc pe la 3-4 dimineata sa ii incalzesc lapte la buburuza (cum o aud ca suge degetul ma trezesc de parca sunt teleghidata) si apoi nu mai adorm pana la 6 cand mananca ea de fapt...M-am imbolnavit cu nerfii!...:)))"
...ghiciti autorul :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi: nu e Cristal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

eu cred ca e Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

io nu cred ca`s, poate e Rain ? :D

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Roxi, ai ghicit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:


edit: numa' Cristal zicea si zice inca "buburuza"
Nicole zicea "moata" - si zice si acum
Daria nu prea zicea

Mergi la inceput