Aspirante optimiste > 20 ani (788)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Anne superb, eu iarasi lansez rugamintea intra mai des la noi, pentru mine esti o raza de speranta si o incurajare in cele mai grele momente.
Ana superba beta ta, foarte grasa, sigur sa o repeti la 48 de ore.
Fetelor eu de acum ma uit la Romanii au talent.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ana felicitari pt beta!

anne da,am citit articolul.atat de expresiv si totusi atat de dureros si adevarat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Gaby, Dana, Velvet, Ana va multumesc de raspunsuri

Ana felicitari pentru beta grasa, in ce saptamana te incadrezi?

Miha cum te mai simti?

Ane_Marie te asteptam mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna fetelor!
Eu astazi am avut f multa treaba si n-am apucat sa intru decat acum. pe toata lumea~!

http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Draguta sunt bine, nu mai am spoting deloc, e curat curatel si spatele nu ma mai doare deloc.
Ce ma ingrijoreaza e ca stiti de urinarea aia deasa de saptamana trecuta, ei bine la urocultura nu a iesit nimic, am vorbit cu doctorita si a zis ca daca tot s-a repetat episodul si luna trecuta sa iau 10 zile de antibiotic cu ofloxin 2 pe zi, stamicina 4 pe zi, nospa 3 pe zi astea timp de 10 zile si timp de o luna sa iau preventiv urinal pastile cate 1 pe zi.
Eu mai am 2 pastile de antibiotic pe maine si azi pe la amiaza parca ma luau iar simptomele.
Va vine sa credeti ca dupa ce m-am bagat in pat sub patura si cu sosete in picioare m-am linistit? Inainte de asta nu am simtit sa imi fie frig, am umblat cu sosete normale nu subtiri cu adidasi sau pantofi, deci nu imi explic ce se intampla.
Multumesc de intrebare.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_ana spune:

Buna fetelor,

Multumesc pentru felicitari in primul rand.

Ane, am plans cand am citit randurile tale. E dureros de adevarat...
Ralu, curaj, mult curaj, nu stiu ce pot sa iti doresc mai mult. Constientizez cat e de grea pierderea ta.
Vorbeati in capitolul anterior despe cistita. Mie mi se intampla anual si ma chinuie rau, de obicei la venirea caldurii. Rezolv de obicei cu spalaturi cu ceai de musetel, multe lichide si am uitat cum se numeste antibiotiul prescris de medi, aveam reteta pe undeva (stiu ca sunt niste pastilute rosii cu ceva fructe).
Am mai facut un test, si a iesit si acela pozitiv. Parca totusi nu pot sa cred ca e adevarat... Dar totusi imi e frica sa nu se intample ceva cu samburelul meu; la mine la munci am numai oameni bolnavi-raciti iar eu ieri am avut febra (poate a fost si oboseala prea multa saptamana asta). Dupa calculele mele am o bulinuta de 6 saptamani in burtica, si sper sa se confirme si la medic.Am tot sunat saptamana asta la medicul meu si nu aspunde nimeni la cabinet. Cred ca o sa incerc si in alta parte.
Oare la 6 saptamani se vede ceva la ecograf? As merge sa fac ecograf la o clinica. Parca nu mai am rabdare.
Va pup, si va impartasesc optimism si speranta

Miracles are not yet to come, because i am waiting too hard.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Roxy, sa ai o sarcina usoara si sa fiti sanatosi! E cam la limita varsta sarcinii pentru eco, s-ar putea sa se vada sau nu, dar merita sa incerci, cel putin saculetul se vede. Stai linistita, mai racesc si gravidele, nu e un capat de tara. Probabil ca ai mai citit aici: ia No-spa ca sa previi contractiile si durerile, Utrogestan pentru fixare, MagneB6 sa fii mai relaxata (si tu, si...uterul) si acid folic.
Pastilutele se numesc Urinal - din merisor sau Urisan - din afine.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_ana spune:

Multumesc MeAlex. Despre Urisan era vorba.
Magne B6 iau de ceva vreme, pentru ca primavara, cand incepe caldura ametesc si mi se umfla picioarele, iar acid folic intra in ratia mea lunara si am in casa. de maine dimineata incep sa iau. De utrogestan nu am auzit pana acum, si nu m-as prea apuca fara sfatul medicului.

Trebuie sa schimb oare semnatura????... Nu ma grabesc...

Miracles are not yet to come, because i am waiting too hard.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Utrogestan = Duphaston = Arefam = progesteron, se da pentru sustinerea sarcinii. Se da foarte des preventiv, ca nu strica si nu poti lua prea mult. Il poti intreba pe medic daca nu vrei sa iei fara sa stie.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetele!!!
haideti la [ cafea]!!!
Ana178081 felicitari pt beta grasa!!!!
anne_marie superbe randurile tale, din suflet,!!1


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput