Fluturasi de martie-aprilie 2011 (147)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Te cam lasi asteptata cu pozele alea !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Fetelor, s-a propus ca pentru mai mult spatiu pe Picassa si nu numai sa renuntam la albumele fetelor care nu au mai fost active absolul deloc pe o perioada foarte lunga!!!

Sunteti de acord sa le stergem albumele ???



-Trupa Pro : Andreea, Madutza, Ally, Mary .




Eduard Andrei 02.04.2011



Sigur, nu vad de ce nu. Si mie mi l-ati sters cat nu am fost pe forum si nu m-am suparat pt ca inca de pe atunci stiam de probl cu spatiul pe picassa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Te cam lasi asteptata cu pozele alea !!!


Eduard Andrei 02.04.2011



eu mi-s vinovata acum eh ? pai ai spus ca pleci afara ca s-a trezit mister baterie, sau e mai rau si nu il scoti ?

iaca aicilea sa vezi strumfu``

ma duc sa o pun la nani ca mi-a cam pus parul pe moatze dupa amiaza asta, nu a vrut sa pape mai deloc supica, nu si nu de vreo 3-4 zile numai asa imi face la orice ii dau sa pape, 3-4 lingurite si dupa aia pune lacatel la gura de la ce o fi ? de la dinti sau vaccin ? dinti nu vad nimic umflat, ceva la maselute parca , jos in stanga si dreapta dar noaptea nu se trezeste deloc, deci ma gandesc ca nu e de la dinti ? oare de la vaccin sa ii fi pierit pofta de mancare asa drastic ? la voi cum s-au manifestat copilasii dupa vaccin ??? tot asa mofturosi la mancare ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Strumpitz, nu am mai iesit afara ca te-ai ofitcat pentru cele 29 de grade ale mele si ai trimis la ploi de nu se mai opresc . Este super dulce strumful tau...ce mutrite face cand plange si ce tare ii sta cu acel costumas. Este frumoasa in toate ipostazele!

Ieri cand am incarcat poze am observat ca memoria ramasa pe Picassa este aproape inexistenta si am redimensionat pozele din albumul meu si din albumele lui : Cami, Simonelu si Andreea . Trebuie sa mai redimensiunam din ele...asa ca va rog care si cum puteti sa o mai faceti sa putem pune poze in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

hello fete.

Intru si eu dupa atata timp ca mi-e si jena.
Lavi,scumpo, mersi de parola noua.
Nu prea am citit din urma
Ally, hai ca se face rapid bine duracellul, ai sa vezi.el e un voinic si isi va reveni rapid.
Ce strumpfitza frumoasa am vazut...no, ce-ti mai trebuie soare, draga mea?? Auzi, ti-am mai zis ca o sa vin la tine la masa la un moment dat??
Viss si Yvy, felicitari pentru primii pasi ai puilor!!!
Andreeascumpo pentru mesaj...Mai slabisem vreo 2 kg si acum de sarbatori le-am cam pus la loc...acum sunt iar la regim, doar-doar...

Ah si eu sunt de acord cu stersul albumelor vechi.

In rest...noi suntem bine, le-am facut pe 18 vaccinurile si lui Arsenie si lui Matei de 4 ani...au stat amandoi cateva zile cu picioarele umflate si comprese reci cu rivanol, apoi Arsenie mi-a facut febra si bubitze..cred ca reactie la ROR.

Stam destul de mult pe afara, apoi programul de somn , culcatul cu gainile pe la 8-8.30...deci am ramas fara timp de tot...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA! Strumpy m-am prapadit de ras cu costumasul lu Sophia, mai ales de coada de la costum,. in rest e o scumpa si ce mutrite face, si culoarea se potriveste cu ochi!.

DOAMNE CE CALDURA! Imi venea sa lesin, ma inegresc pe zi ce trece, pana la toamna ma fac ca un african.. despre noi am fost la biserica si in rest plimbari!
ALYY sanatate lui Eduard.


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Simonelu, Mary85 , va multumesc din suflet pentru gandurile bune. Deja este mai bine Duracell...nu mai are febra iar nasucul ii curge tot mai putin ,sa vedem cum se ”comporta” peste noapte.

InaCik,te-am ”adaugat„ la Trupa Pro . Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Fetelor, s-a propus ca pentru mai mult spatiu pe Picassa si nu numai sa renuntam la albumele fetelor care nu au mai fost active absolul deloc pe o perioada foarte lunga!!!

Sunteti de acord sa le stergem albumele ???



-Trupa Pro : Andreea, Madutza, Ally, Mary .




Eduard Andrei 02.04.2011



Daca conteaza si eu sunt de acord. Cine doreste sa revina oricum va trebui sa ceara parola si isi va face album nou ca nu-i mare lucru.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am intrat si eu sa va salut , sa va mai prind inainte de mutare ca parca mi-e cu strangere de inima mutarea asta. Nu stiu cum a trecut anul asta , si sa stiti ca pe masura ce creste numarul copiilor timpul trece tot mai repede.

Noi azi am avut niste prieteni in vizita de-am facut gratare, apoi am fosta la alti prieteni la ceaun, mancare si caldura mare nu gluma. La pranz n-am mai lasat copii afara asa de tare ardea soarele. Matia s-a parlit un pic pe gat pe langa tricou ca pe acolo nu m-a dus bibilica sa-i dau cu crema. In rest munca si iar munca, tragem ca robii pe plantatie. Cu banii stam tare rau, asa ca nu ne permitem sa platim pe nimeni sa ne ajute la amenajat curtea, dar nici nu putem sta cu mainile in san asteptand sa ne imbogatim. Asa ca da-i cu sapa, da-i cu grebla, hai cu roaba, seamana , pliveste, si parca nici nu se vede. Bine nici nu putem noi foarte mult si cu Ilinca care trebuie supravegheata intr-una si astialalti ba da-mi apa, ba fac kk, ba mi-e foame......Ba mai am si 2 pacatoase de cartite care-mi fac praf si putinul gazon ce mi-a iesit. Le declar inamicul numarul unu si spun cu mana pe inima ca le urasc.

Strumph am admirat strumphitza mica , e delicioasa. Lasa nu fii necajita cu ploaia, vreti sa fiti tot la ratie cu apa?

Ally multa sanatate nazdravanului mic.

Imi trimite-ti si mie va rog parola de picasa?

Felicitari fluturasilor mergareti.

Va pup, noapte buna .

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna dimi...

La munca si azi chiar daca puteam sa imi iau liber...

Am nevoie de ajutorul vostru:maine sotul meu face 30 de ani si as vrea sa pregatesc o prajitura mai deosebita,tort am dat comanda.
Recomandati ceva facut de voi care a avut succes maxim???
MIKI..please..help me!!!

Mergi la inceput