Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brigit, intepaturile in col la mine au tinut post cerclaj vreo luna parca. nu cedau nici la mine la nospa, scobutil. cred ca e vorba de perioada de acomodare a organismului cu noul "prieten". la control post cerclaj ai mers?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

eu nu ma mir ca nu recunosc vedetele ca au apelat la FIV atata timp cat am auzit o diva autohtona care a negat implantul cu silicon pe motiv ca "m-am maturizat mai tarziu" (pe la vreo 25 de ani, asa tarziu )

Balanta, 25 de saptamani! Ce frumos. Abia astept sa va prind si eu din urma.

+ 16 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta am revenit pe acest forum...referitor la intrebarea ta..colul meu a fost verificat endovaginal acum 2 sapt si era 32,99 mm iar acum la morfologie era de 36.... mai mereu am vazut o diferenta intre cele 2 in sensul ca cel masurat endovaginal e mai sigur ca valoare....e si mai logic zic eu....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, da,ne-am controlat.
I-am spus de intepaturi drtei mele, cica sunt absolut normale o vreme.
Cat e vremea asta...
Ideea e ca azi dimi m-am trezit perfect, dupa care au revenit, sacaitoare, enervante . Am sunat si la dr, ca zic decat sa ma apuce disperarea în weekendul asta prelungit mai bine întreb acu . Sa încerc si cu paracetamol, poate cedeaza. Incerc
. Si ca sigur sunt intepaturile care nu s-au vindecat inca.

Încerc sa stau linistita, de fapt eu stau super linistita, numai în pat.

Si eu am un reflux groaznic de cand mananc/beau la orizontala.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Alma acum 30 de minute a venit dna dr la mine. A spus ca a fost la un curs si ca a fost un mare balamuc azi. Sa speram ca de luni va fi mai relaxata.

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Cu durerile de burta de rigoare (mi-au iesit ochii de durere de la gropile din Bucuresti, chiar si culcata, parca era mai bine cand conduceam eu) am ajuns de la eco...
Dupa cum va spuneam, iar s-au inversat...baiatul a crescut 50gr (intr-o sapt jumate), fetita 330gr. Chiar daca au crescut mai putin inca sunt peste medie, asta-i important (1920si 2026, cu +, - 250gr).Placentele sunt de gr.3, dar a zis ca pe scara lui exista si grad 4 si ca deocamdata pt. varsta asta a sarcinii e bine(??!!!). Arterele bunicele, dar duminica fac 32s si trebuie sa renunt la aspenter, vedem cum reactionez, ca deocamdata o sapt nu cresc Clexane...

Acum ce sa zic, sa ma bucur sau sa plang Zau ca mai bine ma rog sa fie bine pana la capat, ecografiile astea m-au zapacit

Va , sa aveti weekend linistit, fara dureri, contractii sau alte neplaceri....

Amary 31+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, la cine ai facut eco? au greutati bune copilasii tai! si pt mine e un chin mersul cu masina...ma ia cu transpiratii...tu acum stai la pat sau faci activitatile obisnuite? urmatoarea eco cand va mai fi? curaj!!!,

28 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

amary, eu zic ça ecografia ta a decurs bine. nu vad motive sa te ingrijorezi. greutatile lor mi se par super. nu pot sa imi imaginez cat ai burta . dexa mai faci?
cred ca ma intrebasei in capitolul anterior in ce pozitie stau bb-ii mei. ambii stau in pozitie craniana. evident ca bb1 iar era langa col

oare salexa doarme ?

fetelor, va invidiez ca vi se pare greu de mers cu masina, chiar si intinse fiind. pt mine cel mai mare chin este sa merg sau sa stau in picioare. in masina mi se pare boierie dpdv presiune pe col.
de azi sunt mai rasturnata cu patul inca 5 cm (am ajuns la 20). mi se pare f grea trecerea de la 15 la 20. daca pana diseara nu ma acomodez cu cei 5 cm in plus, revenim la 15. totusi, cred ca pt sarcina/col cu cat sunt mai inclinata, cu atat e mai bine. imi amintesc ca am citit mai demult un articol despre o tipa din uk care a stat 10 sapt in pozitie trendelenburg la 45 grade...doar asa avea sanse sa duca sarcina la un termen cat de cat ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
fetelor, va invidiez ca vi se pare greu de mers cu masina, chiar si intinse fiind. pt mine cel mai mare chin este sa merg sau sa stau in picioare. in masina mi se pare boierie dpdv presiune pe col.
de azi sunt mai rasturnata cu patul inca 5 cm (am ajuns la 20). mi se pare f grea trecerea de la 15 la 20. daca pana diseara nu ma acomodez cu cei 5 cm in plus, revenim la 15. totusi, cred ca pt sarcina/col cu cat sunt mai inclinata, cu atat e mai bine. imi amintesc ca am citit mai demult un articol despre o tipa din uk care a stat 5 luni in pozitie trendelenburg la 45 grade...doar asa avea sanse sa duca sarcina la un termen cat de cat ok.


M-ai bagat in ceata! Stai cu perne sub picioare sau sub cap? Imi explici si mie te rog?

+ 16 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, sa nu crezi k statul in picioare sau mersul pe jos e mai ok decat mersul cu masina..e la fel de greu..eu oricum stau mai mult intinsa... ma dor groaznic soldurile, cred ca am muschii atrofiati...tu ai analizat care ar fi cea mai buna optiune de carucior?

28 &

Mergi la inceput