Fiv cu Dr. Dragos Albu 59

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

qiao, saru'mana!
pai in cazul asta fi-meu o sa iasa cu pampoane direct, sa tinem si noi galerie pentru tine... inventam "majoretul" numa' sa iasa cel putin o pereche de ochisori sanatosi si frumosi la tine in burtica!



32 + Gabriel

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

multa bafta si pumnii stransi pentru toate fetele.
maine am prima intalnire cu dr. Au venit si rezultatele la analizele de sange facute in ziua 3.
Desi a mai trecut juma de an de cand am facut ultimul AMH (.97 in toamna), acu' a iesit 1.05.
Din 9 pagini de rezultate am vreo 4 in afara limitei:
Virusul rubeolei - anticorpi IgG >500 Ul/ml (pozitiv)
Citomegalovirus - Anticorpi IgG 140.3 U/ml (pozitiv)
Virus herpes simplex tip 1(HSV1) - Anticorpi IgG 5.95 (pozitiv)
Monocit 0.29 mii/µL (valori de referinta 0.3 - 1) - Hemograma cu formula leucocitara cu Hb, Ht si indici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

ali, fac si eu galerie . in perioada aia si eu o sa fiu in asteptare, deci vorba lui qiao, dam de lucru neuronului.
la solicitarea cu monitorizarea mi s-a raspuns ca asa a hotarat domnul doctor... deci n-am decat sa "pastrez ZEN-ul"

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao am vazut c-ai rezolvat cu pastilutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

yep

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

annika,
IgG arata ca ai anticorpi pentru virusurile respective. tinem pumnii!

liza, ma rog pentru voi toate sa se lase cu ochisori!!!

qiao, ari, nici nu aveti idee cat ma rog sa aud vesti bune de la voi...


32 + Gabriel

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Lumi am inceput si eu schema ........sunt in luna pregatitoare a aembriotransferului ,deocamdata sunt linistita ,incerc sa nu imi pun mari sperante in acest embriotransfer ,nu de alta dar sa nu cad iar de la mare inaltime cum a fost la fiv unde eram convinsa ca voi ramine .........
QIAO ,sti ca tin pumni strinsi ,si ma rog ca rezultatul de data aceasta sa fie cel mult asteptat!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:


Ali mai ai putin si o sa ai minunea in brate ,bafta multa si scoatem majoretele pt tine !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza
[/quote]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

angelica sa inteleg ca iar suntem la sincron ? sper ca de data asta sa nu mai ramana vreuna in urma. cand ai ET ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

angi, si eu pentru tine iubita, pentru gemenasii tai! si pentru toate fetele sunt aici si ma rog din suflet sa va dea bunul Dumnezeu bebelinii mult doriti! va imbratisez pe toate si va port in gandurile mele peste tot... nu stiu de ce... e ceva ce nu pot explica in cuvinte. nu pot sa plec de aici, pana ce nu voi auzi de la voi ca aveti in brate minunea pentru care ati luptat atat.
este ca si cum sunteti surorile mele, inteleg prin ce treceti si tot ce imi doresc pentru voi este sa invingeti in aceasta lupta!!!... va iubesc, fetelor! si daca nu v-am multumit ca existati, o mai fac o data... si inca o data, desi, mi-as fi dorit sa nu ne cunoastem asa, ci in parc, cu plozii de mana... dar va veni si vremea aceea! eu continui sa cred pentru voi, chiar si atunci cand sesisez in mesajele voastre o mare deznadejde...
va rog sa ma iertati ca bat campii... plang foarte usor in ultima vreme... si sunt un pic cam "decalibrata" ca sa zic asa... pentru mine este o sarcina din ce in ce mai grea (si la propriu si la figurat), dar mai am 6 saptamani... nu ma luati in seama! voi fiti zen si credeti in sansa voastra! eu cred in ea pentru fiecare dintre voi!





32 + Gabriel

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput