tinutul corect al bebelusului in brate

tinutul corect al bebelusului in brate | Autor: neaguada

Link direct la acest mesaj

Cum il pot tine pe bebe in brate corect fara ai afecta coloana. cateodata imi este teteama cand o tin in brate sa nu cumva sa.i afecteze in vre.un fel sau altul coloana mai ales cand o tin cu capul sprijinit pe umarul meu in pozitia vericala. sper sa ma puteti ajuta cu aceasta problema. va multumesc frumos tuturor mamicilor pt rasp pt sfaturi si urarile de bn, si eu va doresc tot ce este mai bun pt voi si bebeii vostrii .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Buna! Cred ca atata timp cat ii sprijini capul e ok, si sa nu exagerezi prea mult cu tinutul in brate. Inteleg ca bebele e foarte mic. Noi nu prea l-am ridicat in brate pana la 2 luni. Il tineam in pat culcat cu burtica pe burtica mea sau a lui tati.
Cand il ridicam ca sa sughita il puneam cu capul si bratele peste umarul meu. NU cred ca ii afectezi coloana, oricum l-ai tine, doar nu il tii toata ziua, ci cateva minutele.
Mai nou, acum la aproape 3 luni ii place sa il leganam in brate cu burtica in jos (strecor o mana printre picioare si ii sustin burtica si una printre manute, pe langa gat sa ii sprijin pieptul si capul.)

Mergi la inceput