pete si punctele albe pe fata la bebelusi

pete si punctele albe pe fata la bebelusi | Autor: neaguada

Link direct la acest mesaj

pitica mea in varsta de doua luni acum s-a nascut cu niste pete rosiatice deasupra ochiului drept iar doctora neonatolog mi-a spus ca nu este semn din nastere si ii vor disparea in jur de doua luni si pe langa astea mai are niste puncticele albe gen puncte de grasime si nu stiu cu ce sa-i dau sa ii treaca aceste punctulete pt ca vad ca nu au de gand sa se reduca macar, tot de la nastere le are si pe acestea. ast sfaturile voastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Si fetita noastra avea 2 punctulete si le-am lasat in pace. Au trecut, dar nu-mi mai amintesc exact la ce varsta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Puncutletele mici de grasime sunt MILIUM FACIAL. se fac de la hormonii din lapticul tau. Nu-ti face griji dispar pana la trei luni si nu ramane nicio urma! A avut si bebele meu si nu mai are nimic acum (are 2 luni si 20 de zile). Poti sa ii numeri zilnic punctulete si o sa vezi ca desi nu ti se pare, numarul se reduce. Poti sa il speli pe bebe pe fata cu ceai de galbenele ca sa il protejezi de transpiratie si praf dar nu are niciun efect asupra miliumului. O sa treaca de la sine.
Pete rosii pe pleoape a avut nepotica mea si i-au disparut cam pe la 1 an, deci iar nu e motiv de ingrijorare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neaguada spune:

iti multumesc pt raspuns m.ai mai linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Bebica mea are 6 luni jumatate si inca are o pata rosie pe pleoapa ,cica trece cand va avea ea 1-2 ani
Punctuletele albe de grasimi au trecut ,avem nasuc de domnisoara




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput