FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 17

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Tin si eu pumnii fetelor care tb sa faca Beta, sa dea Domnul sa fie cu ochisori.

Eu intru mai rar pt ca nu prea am ce scrie dar va citesc.
Mi s-a intamplat ceva care m-a facut sa ma gandesc dc nu cumva e un mesaj de la DD, ca-mi spune sa nu mai incerc nimic. O alta veste proasta de la o prietena graviduta m-a intors si mai mult pe dos Voi nu ma luati in seama, fiti optimiste si tineti-o asa cu bete babane pe banda rulanta



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

sincerf, Sper, eu nu cred ca DD ne trimite mesaje sa nu mai incercam, mai ales cata vreme exista variante de rezerva. Eu credca mesajul sa nu mai incercam este atunci cand nu ne mai trimite solutii... Eu zic sa nu lasi vestile rele sa te influenteze. nu zic sa nu fii alaturi de prietena ta, dar nici sa nu o transformi intr-o problema personala. Stii tu vorba aia, fiecare ni le ducem pe ale noastre, pana la urma urmei.
Capul sus, eu zic ca, pana la urma, lucrurile se vor aranja, intr-un fel sau altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

smaik am pumnii stransi: Doamne ajuta!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Alina, ce bine le stii, ca o bucuresteanca!
Sper, fiecare are soarta sa. E greu sa nu fii afectata de vesti negative dar acum tu trebuie sa speri si sa fii puternica.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:


Buna seara fetelor!
Zilele acestea am fost un pic ocupata, am avut mai multe probleme de rezolvat.
Eu ar trebiu sa fac beta luni dar nu mai am rabdare, cred ca maine dimineta ma duc si eu sa fac analizele, nu am nici un simptom, nimic de nimic, nici o durere, nici un junghi, ma doare doar fundul de innebunesc de la progesteron
Tusferi multa bafta!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Brigit, ce sa zic... te-nvata nevoia :) Am ajuns la concluzia ca, indiferent de cat patriotism local am eu in favoarea ardealului, tot la bucureswti se da ora exacta in medicina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

paunas
eu am primit de la cei de la clinica o scrisoare cu garantiile pe care le ofera
. We guarantee at least 2 quality embryos on the 3rd day of cultivation ready for transfer.
. If only one quality embryo is available, you will receive a 33% discount.
. If no quality embryos are available (and sperm is of good quality)you will not be charged and your will be offered the earliest possible treatment date.

eu am ales solutia reprofit pt ca la noi in romania pt ovo donate, ori te duci cu donatoarea de mana (ceea ce eu nu mi-am dorit) sau in alte parti se impart ovocitele unei candidate la FIV cu o alta pacienta si ti-e clar ca nu primesti ce e mai bun si e un stress continuu ca nu stii pana in ultimul moment daca primesti ceva sau nu

iti doresc ca alegerea pe care o vei face sa fie cat mai usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

smaick
iti urez mult noroc
sa fie totul foarte bine si sa te intorci cu verisori lipiciosi pt bb ii
sorei tale
drum bun cu reusita
te pup ivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Uff, am scris un mesaj, mi-a dat eroare si nu mi-a aparut.
Bichi, daca te decizi sa faci maine, muuuulta bafta pt un beta mare!

Testul il fac la Medlife Grivita, o sa le spun ca este ultra urgent, am rabdat eu pana acum, dar acum nu mai pot. O sa stau toata ziua cu ochii pe site-ul lor, la rezultate analize.

Simptome tot nu am, decat o mica durere de burta, ca si cum se pregateste sa-mi vina... Sper sa nu se pregateasca

Dragele mele, eu ma duc la culcare, ca sunt tare obosita. Maine vin cu vestile. Daca n-or fi bune, ma treceti pe listuta la Brno

Va multumesc ca sunteti alaturi de mine

Pup toate fetele


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot, AMH 0.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

tusferi
iti tin pumnii stransi pt maine!

Mergi la inceput