Prietene la bine si la greu - 163

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Tina si Smara La multi ani, dragelor! Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de tot ce e mai frumos!

Doura ce ma bucur pt Lacrimioara. Felicitari din toata inima si sper sa aibe un final fericit. Pupici multi din partea mea.

Tare mi-as dori sa aflu si de Lidia noastra, acelasi lucru.

Dana ce de peripetii!! Dar e bine cand totul se termina cu bine. L-am vazut pe feisbuc pe David cel tuns, dar pe tine nu inca. Sa va traiasca micul crestin.

Stephy si Floricik multumesc de pontul cu chilotei. Am vazut si eu, cred in H&M, dar parca era ceva de genul 10 lei perechea.


Cezara nu vrea sa faca decat in chiloti. Am incercat varianta lui Stanucel, sa nu udam pe Mimi. Eu i-am luat din Anglia niste chilotei f f f faini si mult mai ieftini decat aici. Adica, mie imi place de mor. Sunt cu o printesa maimutica. Ba e printesa, ba e zana. e tare dulce. Are chilotei cu inimioare, printese, etc. In fine nu chiloteii sunt de vina ci Fifi (asa o cheama pe pizdulice), pt ca nu poate sa se abtina. Dupa ce ama avut diverse discutii cu ea, ce credeti ca face mai nou? Nici macar nu vrea sa mai anunte. Face pisi pe ea, nu anunta nici in timpul nici dupa. Inainte mai zicea caca, pipi, Fifi. Acum, nimic. Sta asa de bine uda ca o purcica. Nu vrea nici la wc, nici la olita, nici doar cu chilotei. Pe aia ii poarta doar pe post de ... batic in cap.

Cu vorbitul, incepe din ce in ce mai des sa lege cate 2 chiar 3 cuvinte. Repeta doar cand are chef. e cale luuuuuuunga pana sa zicem si noi "sparncene" ca Andrei, sa povestim cartea junglei ca Lila, sa spunem litere cu/fara coada ca Iulian, cifrele in engleza ca Remus. Greu merge treaba!

Ma uit la ea si uneori ma uimeste ce intelege si ce-i da prin capsorul ala mic sa faca. E ca o maimuta, se urca si escaladeaza tot pe afara si in casa.

Ne pune la punct de numa'! Daca face o prostie si noi incepem sa-i facem teoria chibritului, bla bla, ce zice ea??? Tatzi, adica taci. Spune de cateva ori si apoi scoate limba. La ordinea zilei este NU, NU VIAU, DUTE, DATE, TATZI. ESte "basnica" cum zice Alexa.

..... si noi suntem topiti dupa ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

smara si Tina LA MULTI ANI! fericiti alaturi de puiutii vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Moooama ce de chefuri pe aici

Smara, Tina va doresc sa fiti sanatoase si sa va bucurati mereu de clipe minunate alaturi de cei dragi.

Smara si la noi e liber luni. Parca asa am auzit la Tv.

Doura ma bucur din suflet pt Lacramioara. Tu cum ai aflat? Sunteti colege de odisee? Apropo de odisee vad ca tie iti place mult cea de nov-dec

Ieri am intrat si am citit un pic pe la odiseea noastra. Ce timpuri...Si cat de multe eram la inceput...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

La multi ani dragelor noastre Smara si Tina!!!
Sa fiti fericite, iubite tare si sa vi se indeplineasca tot ce visati!!!

Dana felicitari pentru puiutul botezat!

Am pus cateva pozici noi aici: https://picasaweb.google.com/115013203216414627684/Primavara2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMrZ2Y_5_4KIPA&feat=directlink

Pupici tuturor si un w-end minunat!

Mami fericita de Mariuta
si de de 27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
e cale luuuuuuunga pana sa zicem si noi "sparncene" ca Andrei,



... iar masa nici nu stie sa scrie sprancene...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



Ce frumoase poze!!!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Buna,
Am timp doar sa urez sarbatoritelor de astazi
Tina
Smara
Crlp
Petreceri frumoase!

o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

La multi ani sarbatoritelor de astazi!!! Sa fiti sanatoase si fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La Multi Ani Smarandita, Tina, Lara, Flavours sa ne traiti frumos sa fiti sanatoase iubite norocoase si fericite

scuze ca nu urez la fiecare in parte....intelegeti voi


va pup, minivacanta placuta

Mergi la inceput