Prietene la bine si la greu - 163

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

la gradi era un afis ca e 35 ron bilet, transport si inca ceva dar am uitat
aflu maine exact sau azi cand ii iau

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

dankutza la pojar se pune carpa rosie

ma bucur ca va plac baietii va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

hello fete dragi
Am fost parasita de laptop si am avut o pauza de net .Pe telefon mnu am rabdare sa navighez .La cat stam afara nu prea m-a afectat ,dar seara dupa ce culcam motaneii duceam dorul datului pe net .
Noi suntem bine chiar daca din ce in ce mai fitosi si mofturosi si alintati si neastamparati .
Stefi a invatat sa mearga pe bicicleta fara roti ajutatoare in 2-3 minute iar acum goneste de imi sta inima in loc.Se descurca binisor si cu rolele ,dar cu astea merge usurel ,nu in viteza .
Eu seara abia ma mai tin pe picioare la cat ma alearga prin parcuri sau pe unde mai mergem ,dar nu ma plang .

Am ramas in urma cu niste urari .
la multi ani Smarandita ,Tina ,Flavours ,Magda ,Lalu ,Flo !!! Sa vi se implinerasca toate visele !

Am citit cu mare drag toate povestile despre copii vostri minunati ,am vazut poze cu copii tare dulci si locuri minunate .

M-am intristat la vestile rele de la Dymomo .Sper din inima ca soacra ta sa aiba zile cat mai linistite si fara durere .

Legat de bubitele lui Pinky ,ma intreb de la ce o fi fost febra .Dar ma bucur ca a disparut ,la fel ca o parte din bubite .

chiar nu mai stiu ce sa scriu dupa ce nu am mai vazut net de aproape 3 saptamani ,dar va pup cu drag pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

stephy ce fetitza mare si descurcareata, te pup tare tare si de tine imi era dor

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

Buna seara mamici. Toata lumea doarme si eu ma dau pe net.
Si noi ca si celelante mamici stam mult pe afara
Cand ies afara cu adelina ii pun pampers, dar ea cere sa faca pipi la copaci. Mai nou am fost in vizita si neavand olita la noi a facut la wc...

Se descarca bateria la tel...
Revin


PS
La laptop nu mai pot.l-am ascuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b



http://www.youtube.com/watch?v=lU-Uwl7AZ7o&feature=youtube_gdata_player


Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)



Tare...

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetele
M-am vazut "strigata" , si am venit sa ma disculp pt absenta
de vreo 2 sapt avem role si stam fff mult pe afara , + parc..etc, asa ca eu intru in casa cand se intuneca , iar atunci nu-mi vad capul de treaba


Culc fata si revin ....macar sa mai citesc ceva din urma

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare,fetelor!!!

am revenit,dar sa stiti ca nu m-a tinut curatenia chiar atat...

raluci ms de link;am vazut pozele..ai niste flacai minunati (toti 3)si sunteti o familie minunata!!!Sa aveti o viata lunga si frumoasa toti 4!!!

dankutza ma bucur ca sunteti mai bine!!!

gabitza ce fetita indepedendenta ai!!!sa va traiasca echipa!!!;ca intrebai de perle...sunt ne-nu-ma-ra-teeee(sau fara numar)!!!!ne amuzam teribil cand auzim ce poate sa-i iasa pe gurita aia scumpa si ce rationamente logice ii debiteaza mintiuca...cand il auzim ,il vedem uitam de toate celelalte neplaceri inerente ale vietii!!!

simina,shtephy ma bucur sa va 'citesc'...Shtephy ,ce curajoasa fetita ai!! bravo ei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

sa va zic si despre noi ...

Suntem fara pampers de vreo 2 saptamani...initial l-am lasat doar cand era treaz fara,dar intr-o seara (ca si Mihnea de Ionela) mi-a cerut sa-i dau chilotei,nu pampels...asa ca am ramas fara si la somn...toate bune si frumoase,numai ca mai avem accidente...are nopti cand nu face deloc,altele se mai uda...nu se trezeste sa ceara olita ...m-am trezit eu de cateva ori cand il auzeam scancind si am vrut sa il pun ,dar nu a vrut sa se aseze neam ...nu stiu cum sa procedez...voi ce parere aveti? sa-l las in pace sau sa-i pun scutec in continuare?!

De mancat ,mananca la fel ca si pana acum...singur,doar cateva lingurite... e fan ridichi si ceapa verde!!;de imbracat/dezbracat mai mult cu ajutor ; e in continuare fan "lego" ,poezii,povesti,muzica....ne mai distram cu pensulele,cu plastilina si puzzle (mai rar)...e atent la toate vietatile din jurul lui; aduna toate 'prostiile' ce le vede pe jos (spre disperarea mea)...cand vine de afara imi aduce mereu cate o floare/crenguta/con/frunza depinde ce gaseste,dar nu vine cu mana goala; de povestit una-intruna ii merge gura si inventeaza ,frate, de nu stii unde e realitatea si unde e fictiunea...

Week-end-ul trecut am fost la Felix : a fost ultra-mega-incantat de apa ....ne stia tot strandul,cand ieseam....e absolut fascinat de apa: statea pe marginea bazinului(cu tat-su langa el) si se lasa pe vine de ii trecea apa peste cap si zicea ca face 'scufundali', a stat la taica-su pe burta si au facut ture prin bazin sau il tinea pe spate si el dadea din maini si picioruse...era cu gura pana la urechi de fericire

din categoria "perle":
-intr-o zi facea pishu la buni pe toaleta...vede hartia igienica roz,la care el zice :"asta e pentlu femei si fetite!!"
-suntem afara ,vrea sa fac pishu si ii zic "hai fa din picioare!!"; cateva minute mai tarziu "mama,Lulia aka Iulia,Meli nu pot face pishu asa, asa numai David,tata,Mishu pot sa faca pt.ca sunt baieti";
- in casa facem un puzzle cu un tir ,care pe fundal are niste blocuri...zic "uite blocurile astea se numesc zgarie-nori,sunt f.mari si ajung pana in cer,la nori"...la care el :"il zgalie pe Doamne-doamne..atentie,DD ca vin zgalie-nolii!!!"
-la felix,in baie:vrem sa ne spalam pe dinti: se uita in jur"mama,aici nu avem scaunel(acasa sta pe un scaunel in picioare sa ajunga la chiuveta)...nu ajunge david sa se spele...pune-l pe cosu de gunoi"

cam asa ne trece noua timpul...



Mergi la inceput