Prietene la bine si la greu - 163

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Buna seara dragele mele,

Nu am mai dat pe la voi de foarte mult timp!
Am avut mai multe motive, unu din ele este ca am pierdut sarcina la 9 saptamani si nu am fost in stare sa va anunt atunci, mai ales ca in acea perioada trebuia sa nasca strumphy parca si nu am vrut sa va intristez eu cu necazul meu. In plus imi placea sa stiu ca macar acolo pe forum sunt graviduta.
Am fost si o lunga perioada de timp fara calculator si va mai citeam pe fuga de pe telefon.
Inca nu sunt la zi cu cititul pt ca de cand s-a incalzit afara cum vin de la serviciu dupa tura de dimineata il scot pe Robi afara in parc.

Robert este un dulce, canta foarte mult (am trimis si un filmulet pe mail pt cine vrea sa se amuze), vorbeste intr-una, de vreo saptamana suntem fara pampers ziua si cand iesim afara in parc. Face pipi stand in picioare, ca tati, nu vrea sa se aseze pe olita. Are o memorie fantastica, este foarte sufletist, dar o cam bate pe verisoara lui Amalia cand ea vrea sa ii ia cate o jucarie din mana. Apropo ce idei imi dati pentru a-l dezvata de acest obicei. L-am pedepsit, i-am explicat ca nu e frumos, isi cere scuze dar cand Amalia il streseaza o loveste.

Multa sanatate mamicilor si puiutilor bolnaviori!

La multi ani Magda, Lalu si Floricika, sa fiti sanatoase, iubite si sa va bucurati de pusiorii vostrii!!

Doura felicitari pt cele doua liniute, sarcina usoara!



Va pup fetelor si va multumesc ca sunteti aici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Crissa, imi pare tare rau si iti trimit o imbratisare
Despre agresivitatea copiilor: eu as incerca mai intai sa nu intervin. Supravegheat de aproape sa nu se raneasca si lasati sa-si rezolve conflictul, pe principiul: sa nu transformam un conflic in 2 intr-unul in 3. Acum tu stii exact cum sta situatia la voi ... eu imi dau cu parerea fara a sti nimic

Speranta Farca are pe site ceva articole despre agresivitate... cu calm si rabdare ajungeti la un capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Crissa este f dureros sa pierzi o sarcina indiferent cat de mica e. Si eu am pierdut prima sarcina la 8 saptamani jumatate si am plans un ocean. Chiar daca a trecut mult de atunci, nu pot uita prin ce am trecut. Iti doresc ca sa reusesti din nou cat mai repede.





Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Crissa imi pare tare rau .
Laura din punctul de vedere al pneumologei care ma supravegheaza e clar. Pneumonie suprapusa peste o bronseolita. Ce e drept si eu m-am neglijat mai ales ca la scarbiciu e ff mult de munca si nu am vrut sa imi las colegii fara ajutor asa ca am continuat sa merg la scarbiciu si sa fac tratament dupa ureche. Unde mai pui ca, cu o saptamana in urma am fost la un pneumolog care a vazut ca am planmanii "curati" , noroc ca am revenit la directorul spitalului ca altfel... Deocamdata analizele mele sunt varza VSH e 78(maximul este 10), sunt anemica, de la atatea medicamente probele hepatice sunt mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Fetelor, am si eu o intrebare despre "vestita" statuie a lui Traian de la Muzeul de Istorie al Romaniei. Voi v-ati duce sau ati lasa educatoarea/profesoara sa va duc copilul sa vada statuia aceea? Ma refer din punct de vedere al nuditatii si nu a calitatii trasaturilor lui Tarian si al lupoacei. Chiar as vrea sa stiu opinia mamicilor de fulgusori.




Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Eu nu am nicio problema cu nuditatea. datorita conjuncturii mucosii au sesizat si sunt constienti de diferenta de natura anatomico-sexuala dintre ei. Eva stie ca tati, Ashi (Dragos) si Adei, Matei, etc au "putza" iar ea si mami nu. Dragos stie ca el are putza, dar zice ca are si Eva.....Orice schimbare de scutec/chilotel a unuia nu se face decat cu ajutorul si sub supravegherea celuilalt. Cum prietenii lor sunt baieti, Eva a mai asistat si la alte schimbari de scutec, iar la gradi...sunt la baie toti piticii
E drept ca noi nu ne-am ferit absolut deloc de ei. Eu si acum, din cand in cand fac baie cu ei....e mult spus baie de fapt, ne jucam, stropim si uneori spalam parul fara urlete...

Eu nu ii duc la statuie ca nu prea vad de ce ..... oricum nu cred ca as obtine de la ei mai mult de "Nenea; ham (nu cred ca identifica un lup in pitbulul ala) si probabil putza.... nu cred ca vor mai insista cu altceva ca nu au cu ce.Cam asa s-a intamplat cand au vazut statui-femei cu sanii goi....decat au spus "nana (doamna), tzatze si ce mai era pe acolo...

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

nici la noi in familie nu exista probleme legata de nuditate, remus ne vede pe amandoi la baie, apoi in camera la imbracat, nu m-am feriti si nici nu am de gand, cu atat mai mult sa il las sa vada o statuie, este ceva natural, nu exista nici o rusine ca unul are nu stiu ce si celalalt altceva. asa suntem fara haine fara sa ne fie rusine de ceva, hm cum ar fi sa ma feresc sa ma vada si sa inceapa sa se fereasca si el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

salutare, sa vedem ce apuc sa scriu

cezar este f bine, viitor fotomodel are undeva in jur de 6 kile si ceva, lungutz si slabutz, se rostogoleste pe toate partile, chiuie si gangureste, asa ceva nu am auzit la renus, apoi este foarte atras de tot ce ducem la gura, adica pahare, mancare etc, cred ca va fi un mancacios....sau nu, om vedea, oricum l-a diversificat renusul cu niste inghetata, intr-aun moment in care erau atent supravegheati de tati si cu niste apa, a tras din pai de ziceai ca stie de-o viata sa faca asta. ieri a avut si prima busitura, cazut din pat, deci acum perne peste tot. cezar doarme toata noaptea, f rar se trezeste peste noapte, spre disperarea medicului de familie care ma pune sa il trezesc si sa il indop ca e prea slab . sunt mandra de mine ca folosesc de peste o luna scutece refolosibile la cezar si merge foarte bine.

renusul este tot dansator, tot cu engleza, dar a inceput sa repete dupa noi in sfarsit , ultimul vorbaretz , canta vrute si nevrute. cu mancarea ciuciu nu prea mai mananca nici la gradi si cand mananca o face singur. de o sapt sta doar in chilotei si noi cu olitza la fundul lui, la fel si la gradi. il iubeste pe cezar maxim, cum ajunge acasa ma pune sa il pun pe jos si sa il pupe si al mic rade de numa. remus inca se chinuie cu ultimele masele si se trezeste noaptea plangand, nu il linisteste nimic


crissa imi paretare rau de pierdere, dar ma bucur ca ai revenit si ne povestesti de voi

laura este inevitabil ca cei mari sa nu imite pe cei mici, abia astept sa ii vad pe amndoi deabusilea

dymo asteptam vesti bune si zile linistite soacrei

lumi plimbareala placuta

lili, many va pup tare tare

monisu iulianul e mortal pozele un deliciu ca de obicei

floricik asteptam impresii din delegatie

ancutz sabinuta s-a facut o domnisoara minunata, felicitari

diana oare cum mai sunteti?

dana ce fac flacaii totul bine

stiu ca mai erau fete care dupa nastere au avut probleme cu pierderea podoabei capilare, am descoperit un super tratament, tinctura de usturoi si de ardei iute, cate 30 pic diluate cu un pahar de apa, pus la radacina masat, apoi spalare, fac asta de 2 ori pe sapt, rezultate uimitoare de la prma aplicare

gabitza ma bucur sa va vad pe fb macar

dankutza simpatice povestile, draguti copii tai

de cateva saptamani ne-am facut un frumos obicei de a merge la ferma cocosul rosu, pe autostrada buc pitesti, un loc ideal pt copii, umbra, locuri de joaca, animale domestice, papa bun si o limonada delicioasa, poate facem acolo o intalnire

sunt multe fete absente de care imi este maxim dor, coque, simina, andre,flavours, mamiilinca, mariaandrei.......nu mai continui ca sigur omit multe, mi-e dor de o bancutza, aaa sa nu o uit pe ralu....cum ziceam omit fete multe si dragi, dozz , of of , multe fete, ne vedem de ziua lui dymo

ne-am hotarat si la concediu, anul asta mergem la noi la costinesti, am gasit un soi de resort dragutz si pretul ok, asa ca 10 zile la mare in august, abia astept.

aa sa nu uit de alexa, cum esti cu burtica ?


gata ca m-am dezlantuit pt o luna.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

crissa, imi pare rau pt pierdere
multumim ca va ganditi si la noi ..misso e cataratoarea sefa , e super mega activa ca de obicei...eu sunt cu bateriile mai ow de la sarcina, dar trebuie sa fac fata tornadei ..bb e bine, creste, fara probleme..am avut un hematom dar s-a resorbit....alaptez in continuare ..si cam atat despre noi ..va citesc mereu chiar daca nu scriu



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:


Cezara a facut o boala a copilariei. Nu stiu inca care dintre ele. Banuiesc roseola infantum. Sambata noaptea am luat-o in pat langa noi, pt ca era f agitata si vorbea si ne striga. ERam f adormita, dar totusi mi s-a parut ca are febra. Am lasat-o doar in body si am adormit amandoua. A doau zi, dupa amiaza desi era f activa, pun mana pe capul ei si cand colo, ea ardea.
Am vrut sa-i iau temperatura. AM zis sa nu sar cu medicamente asa de repede. Mana mea zicea ca ar fi un 38 si deci era doar de supravegheat si nu de dat medicamente. Scot termometrul si cand colo ce sa vad 40 de grade.
Am sarit repede. I-am pus un supozitor sa-i scada febra, cred ca i-am pus Novocalmin si apoi am impachetat-o in intr-un scutec de finet stropit cu otet. Incet incet si cu mare scandal ne-a scazut febra.
Ne-am gandit ca a facut insolatie la zoo.
Ieri, iar a fost cazul sa fie pus supozitor. Era cu maica-mea. A vomitat pe ea. De dimineata a vomitat pe bona.
Azi era prima zi fara febra. Ne-am bucurat ca fata a fost bine. Pe la 11, am vrut sa o spal si sa o aranjez de culcare. Era si este, saraca plina de bubite pe tot pieptul, pe spate, un pic si pe fatuca (dar nu prea se vede pt ca e bronzata), are chiar si pe pizdulice.
Acum astept dimineata sa o duc la dr. Din ce am citit, e roseola infantum. Dar, deh, cum nu sunt dr, nu pot sa am incredre in diagnosticul pe care i l-am pus eu.
Tin minte ca au spus niste fete ca puii lor au avut roseola, dar nu stiu cine a spus. Va rog sa-mi spuneti daca le-ati dat vreun tratament, cat a durat, orice.
Of, si a intrat in contact si cu alti copii. Sper sa nu fi dat la nimeni.


Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput