FIV in Ungaria 160

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hamza spune:

Imi de maine incep AC. Abia astept - parca timpul trece asa de greu. O sa sun sa vad cate pastile imi va recomanda doctorul si data cand va trebui sa fiu la Szeged.
La munte m-am odihnit pentru ca a plouat cam mult si am stat mai mult in casa si in pat. Drum bun maine spre casa, cred ca abia astepti.
Olimp ce faci? cum te simti?
Pety te asteptam cu vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

hamza multumesc de intrebare , sunt din ce in ce mai bine , pot sa tau in fund linistita , ma ridic mult mai usor din pat , de mancat mananc normal ( fara alimente care baloneaza) , doar ca ma simt obosita , sleita de puteri , nu stiu daca este normal ....maine fac o saptamana de la operatie , poate ca da ....nu stiu.

Altfel inca nu am avut curaj sa ies din casa , astept Weekwndul poate ma scoate sotul la o plimbare in parc dar pana acolo cu masina.

Vad ca de maine incepi tratamentul AC , ai sa vezi ca va fi bine , asa era si imi luna trecuta si uite acum e purtatoarea a doi bebei . O sa vezi ca va fi bine sunt convinsa. Pana cand trebuie sa iei AC ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Raissa...daca-mi trimiti pe PM sau pe mail,poate te pot ajuta eu.

Hamza...acus-acus ajungi si tu cu bebeii in burtik.

Olimp...sanatate multa,refacere rapida.

Deci...am facut un calcul...exact...
Total cheltuieli: 13.540 lei, din care:
FIV platit la clinica: 5.325 lei
Consultatii preliminare: 615 lei ( 3 la numar )
Analize facute: 1.250 lei
Tratament ( medicamente,injectii ): 1.850 lei
Cazare+masa+alte cheltuieli ( 16 nopti, din care 10 nopti 2 persoane si 6 nopti 3 persoane ) : 3.000 lei
Combustibili ( 5 drumuri dus-intors, cca 5000km, GPL ): 1.500 lei

Sper ca v-am fost de ajutor.

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

multumesc imi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina84 spune:

Imi multumim pentru detaliile tale.
As avea cateva intrebari.Am vrut sa-ti scriu pe privat,dar nu ma lasa.
1)Analizele le-ati facut pe toate acolo?Atat tu cat si sotul?
2)Cate zile ai facut injectii?Ca tratament de stimulare ti-au dat numai injectii?Cu cat ai inceput doza?Si pana la cat ti-a marit doza?
3)22 de zile de cazare ai ales tu?Sau asa a zis doctorul?Pretul de 3.000 e de 2 persoane in cele 22 de zile?
4)Ai platit in lei?In euro nu se poate?
5)Unde ai stat la cazare?Cum se poate comunica de nu se stie engleza?

Iti multumesc tare mult pt lamuriri.
Pup la tine si mangaiere la pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

salutare viitoare mamici:)!eu astazi am fost la eco la dr.ion ionut.dansul mi-a spus ca am 5 saptamani si ceva de sarcina dar ca sacul gestional nu se vede.am zis ca pica cerul pe mine....mi-a recomandat sa repet testul beta hcg.am plecat de acolo devastata.cand am ajuns in pitesti ma cautat la toate clinicile particulare sa fac un ecograf.in cele din urma am gasit...la ecograf s-a vazut clar sacul gestional cu o dimensiune de 9,9 mm si o sarcina de 4 saptamani dar fara embrion vizibil ca-i prea devreme.am facut si testul de sange din nou si acum astept rezultatul dar macar mi-am luat dupa inima bolovanul ala mare.eu tind sa cred ca eco de la pitesti e ok pentru ca am vazut ce nu am vazut la bucuresti...sper sa ma lamuresc pana diseara.va poop si bafta multa tuturor aspirantelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_gh spune:


buna,
Raissa ti-am trimis mail.
ImiMS mutumesc mult pentru ca ai afisat cheltuielile asta ma ajuta sa imi croiesc bugetul in vara. iti doresc sa ai testu pozitiv, fara emotii apoi 9 luni de sarcina usoara.
Am si eu o intrebare fetelor, in lista de preturi am gasit icsi
120000 fl, iar SMART ICSI 160000 fl, care este difernta intre cele doua proceduri (eu trebuie sa fac icsi ca sotul are probleme cu mobilitatea spertozoizilor). Multumesc mult
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Hristos a inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina84 spune:

Pety felicitari !!!!
Sa ai puiul cu tine pana la 9 luni.
E primul copil?De cand ai incercat sa ramai?Ai luat vreu tratament?
Mult succes in continuare si o sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

pety nu te descuraja sunt convinsa ca este bine , asteptam sa dai vestea cea buna. In cazul meu la sarcina la 5 saptamani la fel se vedea sacul dar nu si embrionul , apoi au aprut toate.

Mergi la inceput