Asp.opt.(785) Felicitari Mica26 !!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Velvet, inca ceva, trebuie sa iti activezi mesajele private. Pe pagina unde ne citim ai in stg Profil personal, intri acolo si sus in bara ai Editeaza profil, dai pe aia si iti apare o lista mai lunga, jos de tot ai Optiuni profil si acolo apesi + si apoi Activeaza mesaje private. Si gata.
Eu sunt f buna de dat lectii, ca eu m-am cacanit vreo 2 zile sa fac asta si pana la urma tot fetele m-au ajutat.

http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Mai fetelor nu pot intra eu inrt-o zi si cand intru gasesc aproape inca un capitol.
ma bucur ca e activitate.
Mica asa cum ti-am trimis si pe mes ma bucur enorm pentru tine, sa stii ca trebuie sa ne intalnim sa ma molipsesc si eu de la burtica ta.sa iti dea DD un bebel sanatos la termen si asa frumos ca tine si sotul tau.
Despre mine sunt bine, urinarea deasa s-a terminat, nu stiu daca rezolv ceva luna asta, ca am facut infuzii, de prestat chiar nu prea am avut chef, azi sunt ziua 14 si nu mai vad mucus deloc, am prestat in ziua 12 si azi dimineata dar parca nu am sperante, cand stiu ca nici foliculii nu prea erau, acum sa vedem.
Fetelor eu joi ma duc sa imi fac Paiurile si Factor XIII stiti cumva daca pot sa mananc inainte?
O sa vad cum ma invart si poate fac si amh.
Voi ce ziceti doctorita mi-a scris sa fac testosteronul si dheas, asta ce mai inseamna? Ca prima data mi-a zis sa fac analizele pentru tiroida TSH, T3,T4 si dupa cand a vazut ca am TSH facut si ca e in limite a zis sa fac doar testosteronul si Dheas.
Acum nu stiu care si ce sa fac si parca nu as suna doar ca sunt eu neatenta si nu mai stiu ce a zis sa fac.
Moni sper peste cateva zile sa ne dai si tu o veste buna.
Gaby ma bucur ca ai reusit sa faci inseminarea, acum emotii si dupa un test frumos pozitiv asteptam de la tine.
Lorena tu ce faci, sper sa treci pe la noi inainte de a pleca.
Am prins liber la pc ca sotul nu e atent la mine si nu imi vine sa mai ies.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Hristos a inviat!

Dana, urmeaza sa mai fac ceva analize, doar ca depind de menstruatie (hormonale, histeroscopie) si trebuie sa vad cand merg si la Inst. Babes sa fac analizele imunologice. In rest, ma simt OK, sunt calma si astept sa vedem ce rezultate vom avea.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Alex tu ce zici sa fac acum testosteronul, T3, T4 si dheas ala care nu stiu ce e sau sa mai astept putin.
Trebuie ceva restrictii la ele, ca sa nu patesc ca si cu prolactina?
prolactina o las pe saptamana viitoare ca acum mai prestam ca nu se stie.
Parca as face astea dar nu stiu daca sa mai fac si TSh daca il am facut, trebuie facute tote in aceeasi zi sau nu au importanta?
Vezi alex cum te urmaresc daca tot ai intrat un pic pe forum deja sunt calare cu o gramada de intrebari.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica26 spune:

[quote]citat din mesajul lui DenyAnd

Mica,
Sa nu ma bati dar eu te-am "parat" la odisee Nov-Dec2012
Asa ca sa nu ma faci de rusinica daca nu apari pe acolo sa fii trecuta la listuta de pe prima pagina a odiseei alaturi de celelalte foste aspirante optimiste.





Deny, nu te fac de rusine! Chiar acum ma duc la fete! Iti multumesc si pentru introducerea de acolo!Te pup!

Mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Mica cum e in noua postura? sper ca te simti bine
Nu ne dai si noua niste pupicei?
vezi ca de mine sigur nu scapi, te caut eu prin oras daca nu acasa sa te mangai pe burtica ca trebuie sa te urmez.
Sa tarai picoarele de aici la odisee ca sa te urmam si stii ca nu pleci singura da?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina87 spune:

Hristos a Inviat!!!
Mersi pentru felicitari fetelor!Dar din pacate ieri am pierdut sarcina,se pare ca a fost chimical pregnancy.

Mica felicitari scumpo,sarcina usoara fara primejdii si un bebe pe masura.
Noi luna aceasta intram in cursa din nou pentru bebe.
O seara buna

Sufletelul meu.Eric 28/09/2007
trying to conceive
http://www.fertilityfriend.com/home/32b890

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Ufff Corina cee spui tu acolo? Imi pare f rau .
Cum asa "chimical pregnancy"? Imi traduci?


Uffff ce e cu pierderile astea
Ce are viata asta cu noi?



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Daena, ma uit atent la testele tale de pe picasa, la cele de z9 si z10 parca incepea sa se pozitiveze dar vad ca s-a dat inapoi la mai palid(z11).
Asa la mine era testul de ov. (ca cele din z9 si z10 din poza), cu o zi inainte de pozitiv.
Nu te opri cu testele, continua pana vezi linia T mai pronuntata decat C.




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica26 spune:

Miha, bineinteles ca nu va parasesc! aveti un mare merit in aceasta minune a mea! Si am sa va pupacesc pana va molipsesc pe toate!
Ma simt bine1inca de saptamana trecuta ma chinui cu somnul...as dormi intr-una, si ma duc destul de des sa fac pipi. greata nu prea am...foarte putin, in schimb cu mirosul stau cam nasol..e foarte sensibil si e ciudat,imi da semnale ciudate! cam atat!
Am reusit sa ajung la doctor azi..e bine, e intrauterina si are 0,41cm.
De acu peste 2 saptamani sa vedem inimioara! Doamne ajuta! Pana atunci utrogestan de 200, acid folic si magnerot. cam atat deocamdata! va tin la curent, va promit!
Va pup sa ma molipsiti!!!

Mica 5+

Mergi la inceput