Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Deci:
Anda Abia asteptam
Ileana pai nu o mai invidia! Hai si tu!
Ghiulten In perioada asta e placut aici si chiar si in noiembrie-decembrie. SUnt sigura ca ultima luna de toamna ati putea veni.
Altesa
Faith Ne-am nascut cu 2600 si am scazut la 2440 gr , dar am urcat la 2500 gr in cele 4 zile de spitalizare. Apoi am evoluat astfel:
07.03 (11 zile de viata) 2850 gr
20.03 (24 zile de viata) 3550 gr
11. 04 (1 luna si 17 zile) 4240 gr
Mancam si noi haotic, adica la cerere. Cateodata, cand ma odihnesc (fiindca noaptea se trezeste tot la 1,5- 2 ore) mananca si LP, cca 150 ml (o data in zi).

Si mie mi-e comod alaptatul la sanul stang.
Mie tocmai mi-a trecut prima menstra confirmata de medic, deci nu vrajeala. Aseara am facut si noi pt ca la mine s-au sfarsit lohiile si m-au luat "rusii". Halal minciuni cu alaptatul si CM sau alaptatul si slabitul

Anca ai doua papusi! Sa-ti traiasca!
Alina felicitari pt bibe! La cat mai multe si mai pline

La multe lunitze lui Cristian pt ieri!

La multe lunite pt Leon de mami Olga (care absenteaza de cam multisor)

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

LA MULTI ANI DANA!!!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

ANASTASIA, CRISTIAN (pt ieri) si LEONARD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Alina ai probat mai multe modele de biberon? Nepotica mea s-a nascut cu 3 kg si acum la o luna are 3400 deoarece nu manca aproape deloc. Tipa si plangea cu biberonul in gura dar nu sugea mare lucru. Acum a inceput sa traga bine, i-au schimbat modelil de bibe si pare ok. Se pare ca nu stia sa traga, astupa gaura si sugea tetina ca pe suzeta (asa zice asistenta de pediatrie unde apartinem noi). Irisucu la fel, cateodata plange si se zbate cand mananca, alteori papa f bine si linistita. Azi in 12 ore a baut 180 adunat de la 3 mese. Seara a recuperat cat de cat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

la multe lunite cu intarziere
Filip-Andrei de Alina Anto
Stefan Matei de jassemine
Ana Beatrice de Faith
Ilinca de mady_19
Maria Elenade gianina1983
Ananstasia Parascheva de georgia_c
David Andrei de sophia_m
Iris Ameli biancabia
Cristian de mrg
Eva Georgiana de anca_cls
Matei Gabriel de carpediem
Cristian de izish
Leonard de olishka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Andra, stii tu bine ce am vrut sa spun...ma gandeam ca noi suntem "acasa", chiar daca in orase diferite...cu putin efort ne-am putea intalni, pe cand cu ea...e mult mai greu. Cat despre invidie...ar trebui sa va invidiez pe fiecare pentru cate ceva, dar incerc sa ma abtin. Pe tine pentru ce-ti iese din maini, pe Mihaela pentru cum poate sa scrie, pe Alina_anto pentru cat e de calda si calma, pe Alice pentru cat e de viteaza si de tanara, pe Ica pentru zambetul acela permanent...De frumusete nu am zis nimic pentru ca toate sunteti niste mamici superbe...
Mihaela, ce sa zic...as vrea eu! E o destinatie neexplorata inca...Mi-ar placea, dar cine stie cand...deocamdata mi-a crescut un copil in prelungirea bratelor...
Abia astept sa treaca botezul asta. Ma ingrozeste gandul ca-mi va fi "frecat" copilul de catre toata lumea si mai ales de catre soacra-mea. Sa ma ierte Dumnezeu, dar nu suport sa o vad cu copilul meu in brate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian
Abia astept sa treaca botezul asta. Ma ingrozeste gandul ca-mi va fi "frecat" copilul de catre toata lumea si mai ales de catre soacra-mea. Sa ma ierte Dumnezeu, dar nu suport sa o vad cu copilul meu in brate...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Ahh, ce bine te inteleg


LA MULTI ANI SCUMPA NOASTRA DANEZZA!!!
Sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de minunea vietii tale!




Izish nu ii mai dadusem bib lui Filip de mai bine de o sapt, si atunci ii dadusem humana (2 cupe) + aptamil (1 cupa). Si m-am gandit k nu e nici o problema dak ii dau doar aptamil..
La multe lunite pt Cristian!

La multe lunite Anastasia! (printesa de georgia)

bianca am incercat tot felul de bib si de tetine. Acum i-am dat cu bib si tetina din latex de la Nuk. Si i-am facut eu inca 2 gauri si e mai ok.

Va pup, sa aveti o zi frumoasa!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Anca, ai doua fetite frumoase foc (seamana cu mami)! Are tati de ce sa fie mandru!

Altesa, ce tratament i-ai facut lui Rafael?

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

beatrix mi se pare ca tu intrebai de tetine de la avent pt cereale? am vazut ca sunt incepand cu 6 luni diste tetine cu gauta in forma de Y, banuiesc ca sunt speciale pt cereale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

V-am amuzat tare de tot cu kg mele

Alina tratamentul antireflux ,nexium jumate de pliculet in ]20 mi de lapte timp de 16 dimineti apoi continuam alaptatul.

Pediatra imi spusese sa-i dau 21 de zile iar dupa masa sa-i dau si metroclopramid dar nu i-am dat mi s-a parut prea mult.

Fetelor eu sunt a mai scorpie dintre scorpii nu suport sa vad copilu la nimeni in brate ,uneori daca sta tacsu cu el mai mult de o ora in brate ma duc la el si i-l smulg ,nu va mai spun ca daca sta la altcineva mi se ridica parul pe mine si incep si ma uit urat pana gasesc un motiv sa imi iau copilu inapoi.

Daca se intampla sa mi-l ia careva din brate simt ca mi se strange inima si tin de el cat pot.



Mergi la inceput