Bv Tigruta ! ! Flori M-Iun2010!(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Christos a inviat !


Ploua cu galeata si e asa de intuneric in casa de zici ca se apropie seara.
De sarbatori ... nimic deosebit, in familie. I-a adus iepurasul Sofiei o masinuta pentru curte si se da cu ea prin casa , bine ca avem spatiu suficient. Pana se plictiseste de ea nu o mai poti da jos , partea buna ... ca ma lasa pe mine in pace ca si asa nu am chef de nimic . Sunt in concediu pana vineri, deci voi lancezi !

Nana : ce face bebita din burtica, am vazut ca erai ingrijorata ca nu a luat nimic in greutate.
Noi mergem maine la ecografie , nu am mai vazut puiutul de mai bine de o luna ... si mai avem ... AMR doar 10 saptamani


R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 29+ ( AMR 10 sapt )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Da, nu-mi prieste odihnitul!
In ziua de Paste am asteptat cu ardoare sa se faca pranzul ca sa dorm cu fi-miu! Dupa masa de dimineata ma luase un somn de ziceai ca-i somnul cel din urma! Imi venea la propriu sa ma intind pe jos sa ma culc!
Ieri am fost si la socrii, iar cand am ajuns acasa, am dormit neintoarsa! Ei lasa ca am o perioada mai aglomerata la munca si-mi revin!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Rocsy- ce a trecut timpul! Deci prin iunie vine bb!
Fi-miu a primit un set imens de jucarii pt nisip, ca deh la tara are din belsug, o tabla de scris, dar distractia cea mare a fost stransul de pietre (am curatat drumul)cu care am aruncat in iaz ca sa vedem care stropeste sau plescaie mai tare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

o tabla de scris

Mamica unui buburuz


Noi ca tabla de scris avem usa de la garaj pe care o mazgalim cu creta

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 29+ ( AMR 10 sapt )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Da Nicoleta , din 22 iunie pot sa aleg data cezarienei , mai am timp sa ma hotarasc .

Sotiorul asta al meu mi-a demonstrat inca o data ca are momente cand ma lasa sa vorbesc singura ; i-am spus saptamana trecut ca voi fi in concediu pana vineri si el ce face ... incepe sa imi programeze niste colegi ca doar Roxana merge la cabinet de maine . Acum treaba lui cum ii reprogrameaza si ce le spune ca eu maine am programare la ecografie iar joi, vineri si sambata sunt la un congres. Ca sa vezi cum ma asculta de atent sau ce memorie buna are !!! Sa nu va spun ca ieri dupa-masa ma trimitea de azi dimineata la cabinet pentru o urgenta ( tot la un coleg ) ... sa ii para bine ca am acceptat sa ma duc astazi pentru o ora la cabinet dupa ce vine el de la scarbici ca sa stea cu fata !!!

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 29+ ( AMR 10 sapt )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Rocsy- am si eu acelasi model de sot!

Tabla de scris nu e tabla aia de la scoala, ci o bucata de plastic pe care se scrie cu un pix special si atunci cand tragi de un buton se sterge tot ce ai manzgalit! Sunt si eu in cautare de creta colorata sau alba, creta sa fie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Salutare
Eu maine incep munca,azi am fost la un interviu...
Ieri am fost la Slanic Prahova,stand la coada ii explicam lui fi'miu ca o sa coboram cu liftul intr-un fel de beci,asemanator cu cel de acasa,numai ca este mult mai mare si cu multa sare etc...Apoi incep sa-l intreb ca sa vad ce a inteles:unde coboram acum Sebi?, "in bech",si ce gasim noi acolo?,la care el tare si raspicat:"BIN"(vin)
Nah,cum te da copilul de gol



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

cris_09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Hristos a inviat!!

Ce mai faceti mamici?
Noi nu am facut nimic de deosebit de Paste, a fost fratele cu sotia si copii iar Luca a fost cel mai fericit, a si plans dupa ei cand au plecat, asteptam intalnirea cu bebe, mai avem o luna dar noaptea e greu, atat de rau dorm, ma dor toate, ma ridic greu din pat dar incerc sa nu ma plang si am arsuri daca manac dulce nu ca ar fi rau dar nu ma pot abtine
Luca a cazut de marginea mobilei la nasi de si-a taiat arcada, ufff asa ne-am speriat, acum s-a umflat putin si ochiul, speram sa nu ramana semn..
Va multumesc pt sfaturi in legatura cu vorbitul, mai avem cateva cuvinte in vocabular miau, bau bau asa face cainele, da si cere si rapunde, facem precum calul, ca lupul,rata face ba ba,a si mai nou spune go adica gol, deci avansam
Cam atat despre noi..

Cris tare comic Sebi al tau..

Gravidutele ce mai faceti? Nana mai avem putin

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

La multi ani Iustina!!

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 36+

Mergi la inceput