FIV CU OVOCITE DONATE - cap. 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Loanaiubita doar cozonac anul asta de pasi nu sunt acasa mergem la finutu nostru ai salutari din Anglia

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

fetele la avatar este marutu de la SF IRINI

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Amalia faci escala pe la mine ,nu hai ca fac un tort

Looana Primavara incepe cu tine

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Sa avem un capitol plin de vesti bune. Si ce avatar frumos are userul nostru!
Mi-a aparut dublat mesajul cap trecut prin nu stiu ce minune a tehnicii, ca eu abia scriu de pe telefon. Scuze



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Looana

Amalia faci escala pe la mine ,nu hai ca fac un tort

Looana Primavara incepe cu tine

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

tu fata draga ia sunama daca nu ai ce face ca eu sunt in pauza de treaba pina la 3

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

Am dormit putin la prinz si voi ati umplut pagini, vorbaretzelor
Burtici vesele (Brigit, Looana) am programare la eco transvag. la fix 7 sapt. "Scortzosul" mi-a zis bine sa merg cind creste suficient sa avem ce vedea. L-as fi luat pe sot cu mine dar preferam la eco abdomin. ca cealalta nu e prea comoda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Amalia m-ai ghicit.Ieri am stat toata ziua in gradina, am plantat 5 clematite , a tb sa scot alte plante, sa le gasesc loc si lor si uite asa a trecut ziua. Mai am in balcon alte 5 clematite care nu stiu unde sa le mai pun. Acum 2 zile mi-au furat tiganii portita de la gradina, a tb sa fac repede comanda de alta ca altfel imi intrau cainii maidanezi si-mi stricau florile. Vreau sa las totul in regula at cand voi incepe FIV-ul, o sa stau cocotz motz in pat sa se lipiceasca embrionasii si ma voi plimba prin gradina mea plina de flori . Uff, vorbesc de embrionasi ca si cum as fi sigura ca o sa am ce pune , deh ... fata e plina de speranta.



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

[quote]citat din mesajul lui sper

Amalia m-ai ghicit.Ieri am stat toata ziua in gradina, am plantat 5 clematite , a tb sa scot alte plante, sa le gasesc loc si lor si uite asa a trecut ziua. Mai am in balcon alte 5 clematite care nu stiu unde sa le mai pun. Acum 2 zile mi-au furat tiganii portita de la gradina, a tb sa fac repede comanda de alta ca altfel imi intrau cainii maidanezi si-mi stricau florile. Vreau sa las totul in regula at cand voi incepe FIV-ul, o sa stau cocotz motz in pat sa se lipiceasca embrionasii si ma voi plimba prin gradina mea plina de flori . Uff, vorbesc de embrionasi ca si cum as fi sigura ca o sa am ce pune , deh ... fata e plina de speranta.


Sper si bataita ca tu esti o fata cu speranta sa nu te mai aud ca nu o sa ai embrionasi ca ne suparam o sa ai o sa fie totul BINE sti ce mi a zis mie medicul ca 60% pozitivitate si restu medic si tratament deci ne am inteles fara prostioare de astea


amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

hello
zilele astea asteptam doua Beta mari: Irilac si Tusferi
Bichi isi plimba bebeii lipiciosi pe la rudele din Rom?

si mai asteptam sa creasca niste cocosei sau gogoshici la Apalina si Brigit

restul fetelor va asteptam cu rezultate bune la ce pregatiti voi acolo (hormonale, endometre etc) si cu oushoare bune(cine poate)(nu ma refer la meniul de Paste).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

cocolinomai facut sa ris cu outzele mi am adus aminte de mama cind am venit de la clinica ma astepta saraca cu sufletul la gura facea ture prin casa si cind vin eu ii arat lu al meu ecografia ea se schimba la fata a crezut ca sunt gravi si ma prind eu si ii zic stai mami linistita ca nu sunt si ma intreaba ce a zis medicul si ii zic eu acolo ce mi a zis si ii zic si de foliculi ovarieni si ea ma intreaba ces astea tu fata si ii zic eun ma mama astea sunt outele mele si eu nu aveam si acum am stiti ce mi a zis intruna din zile ca daca avea ea putere facea ea in locul meu si stimulari si de toate numai sa am eu un bebe desi nu stie ea ce e cu fiv cei cu stimularea ...e cea mai buna mama din lume

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput