Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Buna,
Mie mi-a placut la Antipa, dar Adi este fan, in fiecare zi ar merge acolo !!!
Annisia, nu m-am exclus, numai ca nu stiu inca programul, daca putem veni sigur ca nu ratam intalnirea. E un moment greu, inca n-am ajuns la ala cel mai naspa ca tot in formula de 3 stam acasa. Eu sper sa-i fie mai bine copilului, ca in primul rand la el m-am gandit cand am luat decizia. Apoi la mine.
Carpatina, asa-i si la noi, cu o saptamana colo si una dincolo. Eu nu sunt de acord cu asta, e f bulversant pt copil.
Multumesc pentru gandurile bune , tuturor !




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ma enervati cu atatea zile libere ! Cine mai munceste, frate, in tara asta ?

Pe principiul "ce e in mana nu-i minciuna", noi vom merge la Ferma Animalelor duminica, pe 29. Pana acum au confirmat SabinaY, Erina si mandarinutza. Sa vedem cine mai poate ajunge
Si pentru ca vrem sa revedem si alti papanashi cu mamicile din dotare , propun sa mai organizam o intalnire si in weekendul urmator. Asa e bine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

S-a schimbat schimbarea . Motivul pt care mergeam la Ferma Animalelor era ca voi ati propus acel loc. Dar daca voi nu puteti veni... Am ales pt intalnirea cu SabinaY un loc unde e mai usor de ajuns si de supravegheat copiii. Este vorba de locul de joaca "Aventuri in jungla" de la Casa Latina. Cine doreste sa le revada pe mogalnetele din Tara Soarelui Rasare, ne gaseste acolo duminica, 29 aprilie, la ora 10.

Pentru intalnirea de primavara cu papanashii astept mai multa mobilizare in weekendul urmator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

e foarte frumos acolo, i-am serbat ziua lui Adi anul trecut si s-au distrat tare piticii ! Deci sosesc mogalnetele




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mah, inteleg ca sunteti gata de calatorii incepand de vineri.. dar pana atunci unde sunteti? Un mesaj pe zi????

Doamna director.. not fun noul tau job daca nu mai dai pe aici din cauza lui!

Erina, si tu parasesti corabia?



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Si al noi e liber marti... vrand nevrand am liber si luni caci nu se face scoala (educatorii au un soi de consiliu profesoral)
Daca nu ai alternativa poti duce copilul la scoala insa stau toti la gramada supravegheati de ingritoare... nu masa calda, nu activitati.. doar Tv si desen liber... asa ca... facem weekend lung

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

eu pe-aici, pe acolo, am trecut sa va salut. la gradi la noi e liber pe 30 (luni), ca la toti bugetarii dealtfel. Insa eu lucrez, asa ca spre marea fericire a lui Adi o sa-l iau cu mine luni la birou. O sa capseze, perforeze, deseneze, etc. Ii place mancarea de catering, e f incantat ca-mi cere si acasa sa-i aduc ( nu trageti concluzii pripite, gatesc si eu destul de ok ).




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

papanash, multumesc pt feedback despre locul de joaca . Imi aminteam despre pozele de la petrecerea lui Andrei, dar nu eram sigura ca a avut loc acolo ( constat ca pe masura ce trece timpul, incep sa ma indoiesc de memoria mea ).
Sigur intalnirea cu japonicile va fi minunata . De-abia astept... Nu puteti ajunge si voi ? Distractie placuta luni la serviciu !
Si eu am primit ieri mail ca gradinita este inchisa luni si marti. Spre marea fericire a Mariei, evident !

carpatina, sa aveti o mini-vacanta frumoasa ! Sigur gasesti ceva interesant de facut, sper sa fie frumoasa vremea si la voi.
A, sa stii ca Maria si-a facut in sfarsit o prietena la gradinita, care ii impartaseste pasiunea pentru ponei si caluti . Si o cheama Ioana

Roxana, sper ca toate-s bune la voi. Si mie imi lipsesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

danuta, cum a fost saptamana asta la gradi ? Bravo Mirunei pt interesul privind alfabetul, uite asa invata ei in joaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Luy,sa stii ca a fost bine..am mai apucat sa mai fac si eu ceva prin casa A zis Miru ca a mai vorbit cate ceva pe la gradi..acasa ii turuie gura de numa,intr-o dimineata m-am topit efectiv dupa ce am auzit ce-mi spune in timp ce o incaltam:'mama...sa stii ca nu vreau sa stau niciodata departe de tine'...asa,din senin
In rest,suntem bine...sambata ne chefuim la un botez,luni si marti liberi.Miru si tati,eu pe plantatie..deh,la patron


Mergi la inceput