Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Carpatina bravo pt fetita cea curajoasa! Ma bucur si eu cu voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Doamna diriginta, n-ai inteles nimic, dar peretii au urechi si nu mai dezvolt subiectul. Hihihihi... Daca nu inteleg eu, d-apoi cum de m-as putea gandi ca intelege altcineva? Vorba cantecului: las-o bre ca merge asa...
Problemele s-au rezolvat super ok, inca din luna a doua de sarcina. Deci au avut dreptate doctorasii. Momentan ma simt extrem de bine, fara dureri, fara complicatii. Vedem ce si cum dupa ce termin cu alaptatul. Sper sa raman pe pozitii si in grafic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nah ca am revenit si noi, incantati, dar rupti de oboseala. Zorul de intoarcere nu a mai fost parfum, deci imi va lua ceva sa ma refac. Picii sunt si ei obositi, si ultimele doua zile sturlubatibi rau, de au primit pedeapsa " fara tv azi".

Multe sunt de povestit, dar cum sunt pe picior de facut alte bagaje, plus ceva birou si coafor, recuperez de la Bran, unde sper sa preia bunicii treaba.

Cat despre subiectele voastre grele...nici gand sa pot formula ceva. Deocamdata nu focusez nici ce sa iau de mancare in frigiderul gol.

Va imbratisez si va doresc sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

2 vorbe si e la mine caci desi nu e decat ora 10 ma mananca talpa... cred ca o sa plec mai devreme azi ca-s multe de facut..

Sa petreceti sarbatorile cu bine, sa fiti alaturi de cei dragi si sa purtati in suflete lumina!

Paste luminat!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Se pare ca nu ma mancau doar talpile ci si prin buzunare.. asa ca am poposit in diverese locuri (cautandu-l pe iepuras)

Ioana o sa fie cea mai bucuroasa cand o sa primeasca asta

In ultima vreme totul trebuie sa fie roz si daca se poate si sclipitor

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Oh da si Dariei ii place balsamul de buze!

Bine ai revenit Roxana.

Va dorim Paste cu liniste sufleteasca, sanatate si cei dragi aproape! Doamne ajuta!

PS trimit imediat pe e- mailul comun felicitarea cu D&D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Multumesc pentru sfaturile voastre si pentru ca m-ati ascultat.Am discutat din nou cu el si ne-am hotarat sa mergem mai departe cu sarcina. Problema e ca am o raceala de 2 sapt si nu mai scap de ea.Trei zile m-a lasat lata sinuzita. Acum mi s-a umflat si falca dreapta probabil tot de la raceala, ca dintii nu ma dor. Nici nu stiu ce sa mai iau, in afara de no spa, ca tot nu ma lasa.

Va doresc Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Paste fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salutare de la Bran! Ce bine si liniste este aici. Tocmai am bagat un somn prelungit, trai nineaca pe mine. Acum m a apucat cheful de palavre cu voi, dar voi sigur va pregatiti pentru Paste. Aici ploua tare, nu prea stiu ce vom face cu Invierea.
Pana una alta, odihna.

Erina, bine v am gasit. Sa ne vedem cu bine la sport si o cafea!

Kriss, sa fie intr un ceas bun si sper ca tatal copilului sa fie suficient de intelept sa isi asume toate responsabilitatile izvorand din acest rol. Nu prea am reusit pana acum sa scriu un mesaj coerent, dar sincer as fi inclinat spre pozitia Carpatinei.

Carpatina, sunteti asadar in perioada roz sclipicioasa. Cred ca va tine ceva, la noi e inca in derulare. Doar ca a ramas mai mult sclipicioasa. Alex insista sa mearga la shopping cu mine si alege cel mai des chestii argintii sau sclipitoare. Ba mi a si replicat serioasa, ca poate sunt kitchoase pentru mine (cuvant invatat de la bunica), dar ei ii plac si gata. In fine, pupici Ioanei cea curajoasa, e de toata lauda. Imi pare rau insa ca a avut asa probleme, nici nu ma gandisem la carii in dentitia de lapte.

Annisia, eu zic sa savurezi momentele de liniste doar cu bebe. Stiu si eu cum e, cand ai doar unul parca esti in concediu. Cat despre povestirile despre status ul actual, spun sincer ca n am inteles mare lucru. Dar eu cred ca tu stii cel mai bine, eu am invatat ca retetele astea universale nu merg la toata lumea, ca suntem atat de diferiti, incat exista pentru fiecare un mod de viata potrivit care ii aduce fericire si implinire, in timp ce acelasi mod de viata pentru unii poate parea insuficient. Dar nu mi fac eu griji ca nu stii ce vrei.

M am intins la vorba. Daca tot e la inceput capitolul, mai ca as baga si despre vacanta. Aici ploua si iar ploua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Haideti sa va povestesc despre vacanta, daca tot scriu romane, macar sa fie trilogie.

In primul rand voiam sa clarific faptul ca nu suntem bronzati. Vremea e ciudatica in perioada asta pe acolo, extrem de cald si umed, insa musonul e pe aproape. Asa ca a fost predominant innorat, dar am avut si ploi si soare. La Bangkok am prins furtuni pe cinste, cu traznete si ploi torentiale, dar nimic sa ne incurce programul sau sa ne sperie. Zilele cu soare insa erau aproape insuportabile. Daca stateai la piscina mai mergea, dar cand a fost vorba sa vizitam diverse ne am topit pur si simplu. Alex a suportat mult mai bine decat Andrei caldura. El se molesea mai repede si se vaicarea. Le a povestit si bunicilor cat de cald a fost si cat de bine este acasa, cu aer si mai vantos.

Nu erau atat de multi tantari ca data trecuta in insula, dar ne am intors cu cateva ciupituri. Si probabil cu cateva furnicute la pachet (misunau libere prin vila din Hua Hin). Culmea ca am uitat exact Fenistil, dar ne am tratat cu o crema locala pana la urma. In schimb avusesem sprayurile de tantari la noi pe care am uitat sa le folosesc intr o seara. In fine, nu va imaginati vreo ciuruiala serioasa, dar vreo cateva locuri de scarpinat au aparut.

Si ultima chestiune de lamurit: nu am facut nici un efort sa respectam regulile de mancat sau dormit de acasa, probabil am fi cedat toti nervos. Au mancat numai ce au vrut, in general paste, pizza si nugetts cu cartofi, pe alocuri orez. Si multa multa inghetata. Si aici trebuie va povestesc cea mai amuzanta faza a concediului. Eram cu totii la piscina, fataind un meniu de deserturi, in timp ce chelnerul astepta comanda. La un momenta dat, Andrei se decide sa rezolve problema singur, si ridica brusc doua degete in aer: "ciu aiscrims". Am ras pana la lacrimi, si de atunci l am lasat mereu sa isi comande, macar desertul. Ba l am pus sa si intrebe daca au inghetata.

Din pricina fusului orar, dar si a agitatiei datorata locatiei noi si lucrurilor interesante de vazut/facut, somnul a fost greoi la inceput. Plus ca au dormit impreuna intr o camera si evident inainte de somn era o lunga perioada de chitaiala si harjoneala. Prima seara nu credeam ca mai adorm. Apoi s au obisnuit.

Cam asta ar fi cu generalitatile. Trec imediat la povestirile concrete, sarind partea cu drumul. Cum am mai spus, dusul a fost parfum, iar intoarcerea cu iz de calvar. Dar nu se dau batuti la un zbor la fel (eu ma mai gandesc. Sincer).

Mergi la inceput