Aspirante optimiste(782) Felicitari andreeaalina !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcella777 spune:

Hmm, cred ca am innebunit. Doar ce am terminat cu ovulatia si eu m-am apucat de teste de sarcina. Cand mai vad reclame la teste ma gandesc ca eu sunt printre cei mai importanti cotizanti la profitul producatorilor, la cate consum...Si fac testul (evident negativ) si-l inclin si rasucesc doar doar oi vedea o linie amarata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

marcela daca nu au trecut macar 10 zile de la ovulatie degeaba le faci

acum vad ca esti din canada, visul nostru...

eu ma chinui de zor cu engleza ca sa bagam si noi dosarul de emigrare dar avem termen pana in iulie ca ne incadram cerintelor actuale dar din iulie se modifica posturile cerute si conditiile

cum e viata acolo? noi vrem in vancouver

te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Emilia, eu zic ca azi ar fi ziua 14, am numarat cu 22 fiind ziua ovulatiei. Baga test maine. Lasa ceaiurile alea, ca in sarcina nu sunt permise toate plantele. Tin pumnii!!!
Mihaela, ia toate vitaminele, si folic, si femibion si magneb6, Lore are dreptate, is bune, magneb6 te si calmeaza. Ai primit adresa de mail a dr. Uscatescu. Nu iti face prea mari iluzii, raspunde din ce in ce mai greu la mail si nu le raspunde nici fetelor cu urgenta. E bun tratamentul tau.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ok, dimineata la prima ora ma testez :)! Am baut doar ceai de cretisoara pt ca ajuta la fixarea sarcinii, daca exista. Pupici si noapte buna!



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Salutare.
Emilia speram ca maine sa vedemII de la tine.
Lorena si la tine speram sa fie bebe,dar si la toate fetele de aici.
Dragutele eu sunt rupta-n doua de oboseala,am zis sa mai intru si eu 30min la net sa va citesc.
In rest despre mine n-am prea multe sa va zic,azi z11,a inceput si glera,cam atat.Pe sot l-am sunat tot eu azi,n-a raspuns....nici nu m-a sunat!Asta e.Mergem inainte cu toate
Velvet si cum ti se par testele Minut?Eu zic k sunt ok.
Mihaela eu zic sa te apuci de prestat de luna asta.CM-ul n-a aparut?Scz n-am fost atenta.
MeAlex tu momentan esti in pauza de bebe,dar pe cand te vei reapuca de proiect?Nu te supara ca intreb,eram curioasa
Dana speram sa fie bine bebe acolo la tine,ai grija cu scurgerile alea.In caz ca sangerezi sa mergi la spital,sa nu stai asa.
Pup toate fetele,ma bag la somn k nu mai pot sa stau,maine iar treaba(acasa).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nu stiu, Ana, depinde cand termin cu analizele, undeva prin mai, cel mai probabil spre sfarsitul lunii voi termina cu ele...sper sa si aflu ceva, ca altfel mi-e foarte frica sa ma incumet.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcella777 spune:

Lorena_86 stiu ca e foarte devreme sa fac testele. Ma alint si eu...

Despre viata in Canada, ce sa-ti spun. Intotdeauna sunt avantaje si dezavantaje. Povestile sunt diferite, depinde de sansa fiecaruia, de adaptabilitate, de asteptari si motivatii. Sunt multe de povestit. Nu cred ca detinem reteta succesului dar noi suntem multumiti de viata noastra aici. Daca ai intrebari, iti stau oricand la dispozitie. Noi am depus dosarul pentru Quebec (timpul de procesare era mai scurt) motiv pentru care a trebuit sa invat franceza , pe care am uitat-o din clipa in care am aterizat in Calgary. Odata obtinuta viza (care este federala) poti veni oriunde.
Sfat: inainte de a veni aici, pune-te la punct dpdv medical. Aici totul se misca greu pentru ca sistemul medical e subdimensionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Neata fetelor. M-am testat si nici urma de a doua liniuta pe nicaieri. Uff...



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Neata fetelor. M-am testat si nici urma de a doua liniuta pe nicaieri. Uff...



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Emi poate e devreme,nu dispera ca mai ai sanse.Pana nu vine monstrul trebuie sa speri. Dar ce test ai,poate e are sensibilitatea prea mare.
Te pup si poate e devreme,ai speranta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

neatza fetelor
probabil va intrebati ce e cu mine la ora asta matinala
imi e rau, toata noaptea mi-a fost...

emilia imi pare rau
multa putere ca altceva nu stiu ce sa mai zic


marcela stiam ca pe partea franceza e mult mai ok dar am asa o greata de franceza...mi se pare intortochiata

cat de partea medicala...ce sa zic, probleme pot aparea oricand
lasa ca nici in tara nu-i roz
daca nu ai bani sa faci investigatiile tot degeaba iar veniturile noastre in raport cu pretul investigatiilor sunt foarte mici
si pe alta parte de multe ori trebuie sa te documentezi tu ce e de facut
mie nici dupa doua sarcini nu mi-au zis ce investigatii sa fac
ba chiar un dr mi-a zis zambind ca am tras doua lozuri necastigatoare, ca nu intotdeauna castigi la lotto...
am aflat de trombofilie tot pt ca m-am documentat si am facut analizele singura

eu pe partea asta m-am specializat si am vazut ca ei cauta in domeniul medical
acum pe partea engleza au scos cateva meserii si acolo ma regasesc si eu
totul este un vis, ne dorim enorm dar imi este foarte frica sa sper
stiu ca nicaieri nu e perfect dar oricum nu e ca-n tara...e alt nivel de trai, alta civilizatie...sau ma rog, este civilizatie spre deosebire de noi
eu sunt extrem de dezamagita de tara noastra
ori am eu un foarte mare ghinion ori nu stiu ce sa mai zic dar m-am saturat sa fiu umilita
de aproape doi ani nu reusesc sa-mi gasesc un loc decent de munca desi am experienta si studii
stiu ca toata lumea are studii acum dar unii chiar le fac din pasiune si cu daruinta...dar degeaba, aici conteaza pe cine cunosti ci nu ceea ce cunosti...
merci mult ca te-ai oferit sa-mi dai sfaturi
daca am vreo nelamurire iti trimit pm

Mergi la inceput