Clubul "babelor" FIV-oase 25

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

aadina tu serbezi pastele catolic?
ce te-a prins!
va fi cu noroc sigur
daca sunt tot 7 cred ca e f bine nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Sabina serbez de 2 ori. Eu sunt catolica, si sotul ortodox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Lara eu mi-am cumparat blet de avion, deoarece am un ciclu de 28 de zile. Se intampla foarte rar sa vina la 27 sau 29. Cum prima vizita nu tre' sa pice musai in zi 2 (adica poate fi zi 1 sau zi 3), ai deja o marja de eroare. mica, e adevarat, dar exista.

Un alt lucru pe care-l poti face pentru a cumpara biletul cu 2 saptamani in avans, e sa monitorizezi ecografic ovulatia. Si cand ti-a zis un dr. ecograf ca ai ovult, cumperi biletul dus-intors la 14+1 zi.

Apoi, la Acibadem sambata se lucreaza pana la pranz, duminica, deloc.
Deci, daca ziua 2 ar fi intr-o duminica, oricum cumperi bilet in ziua 3, adica luni.

Apoi, inainte de a te infatisa la Acibadem, suni la traducatoare sa faci programare.

Eu ma voi infatisa intr-o sambata, dar vineri tre' sa sun sa-mi faca programare. Asta se intampla deoarece trebuie sa le spun la ce ora aterizez, pe ce aeroport, pentru ca ma va astepta soferul lor. Ei calculeaza cat fac de la aeroport pana la clinica si asa fac programarile.

Dupa asta poti manca/plimba putintel si te intorci la aeroport.

Nu stiu de unde esti si cat ar dura la tine un zbor pana la Istanbul, dar cred ca daca iei doar dus cu o companie aeriana care pleaca cu noapte-an cap si intors cu o alta companie care pleaca dupa-amiaza, ai reusi sa lipsesti de la serviciu o singura zi.

Restul...poti face ca mine: monitorizarile si dozarile le faci in tara si-i trimiti tayfunului totul pe mail, apoi comunici si telefoic cu traducatoarea. Iar in timpul asta vi la munca. Asa, practic ti-ar ramane, daca mergi pe blasto si daca raspunzi greu la stimulare, maxim 14 zile de lipsit de la job. Asta inseamna 10 zile lucratoare.

Poti astepta si o perioada de libere, cum e asta de paste si de 1 mai...mai e liber de rusalii si de sf. Maria...

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

va pup......ca sa pot vota





Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 2 FIV-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

mariaaaa vei primi absente. Iar de motivat, chiar nu vad cum le vei motiva. Ai putea sa ne povestesti de ce-ai mai gatit bun...si de post, daca se poate, ca eu tin post miercuri si vineri. Pe asta il ti complet?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

cate o pentru fiecare si va multumesc.

FIV1 - Iulie 2011 fara ET
FIV2 - Septemb-Oct 2011 cu ET, negativ
FIV3 - va urma in 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Fetele beta meu la 48 de ore, (13dp5dt), 679 !
Astept cu rabdare inca 2 sapt si ceva pana la eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Bravo Ralu, cred ca sunt gemanasi, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Ralu

Mergi la inceput