La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mai fetelor petra tuseste inca da parca mai putin
da sincer faceti confuzie
antonia e mai mereu pe antibiotic
draguta de petra nu mi-a racit decat 3 ori tot anul
de 2 ori a luat de la antonia
si acum de la tanti care avea grija de ea
deci nu ii dau antibiotic asa repede
si sigur ca la cerintele medicului ca a tusit 2 saptamani fara sa raspunda la vreun tratament
plus ca as vrea ca vineri sa merg cu ea la ORL
SA NU FI FACUT VREO OTITA
CA SE TINEA DE O URECHIUSA

antonia a avut nesansa sa tot ia tot felul de virusi
bacterii
sa faca rosu in gat
si i-am dat antibiotic ca am fost obligata
dar nu atat de des pe cat credeti cam la 3 luni
asta e
si daca ar merge la gradi
la fel as pati
acu ii dau IMUNICE
O LUNA INTREAGA
E PT PRIMA DATA
DOVADA CA NU A LUAT MICROBUL ATAT DE RAU CA PETRA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am pus poze !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua !

Am ajuns si eu un pic pe forum, ieri si azi numai pe drumuri si rezolvat cateva chestiute de nu mai sufereau amanare ca deh aici pastele e duminica si noi plecam vineri iar la socri si ne intoarcem luni seara ...acum piscoata doarme si cand s-o trezi sa mai ies o tura ca mi-am adus aminte ca am uitat sa cumpar ceva

Eu am inceput sa tusesc, am bagat o doza de stodal, sper sa nu inceapa si piscoata cu tusea, oricum am 2 sticle de stodal, sper sa ne ajunga

Nu am prea apucat sa citesc din urma tot tot, mai din 2 in 2 , deh lipsa de timp dar incerc sa scriu si eu una alta, sa vedem ce imi aduc aminte

Mada, incep cu tine ca vad ca ti-ai mai revenit din astenia de primavara hai capul sus si nu te gandi la munca acum, ai timp la anul, eu zic acum sa te gandesti cum faci sa cumperi biletele alea de avion sa vii la Londra!!! ...si sa vezi ce bine te inveselesti, nu te mai gandesti deloc la munca , numai cum sa faci bagaje vzut pozici cu gradina si piticii, scumpi scumpi

Roxy plimbareata, iar s-a schimbat vremea? am admirat-o pe Aastasia , e o scumpa cand ii faci o fratioara ?

Yasmi , m-ai facut sa rad cand ai spus ca nu te-ai atins de catel decat de vreo 2 ori de cand il ai si nici nu-i dai de papa parca ma vad pe mine acum 2 ani , asa faceam si eu cu matzele lui Nick oricum matzele sunt mai curate decat cainii si nu put asa rau dar tot imputite-s in ochii mei, sa nu le vad la cat de mult par lasa peste tot si miroase in casa de la mamcarea lor, bleahhh... pute la soacra acolo in camera unde le hraneste de numa, si se intinde mirosul in tiata casa, mi se intoarce stomacul pe dos

Ally l-am admirat pe Duracell si meniul pregatit, niam niam s Duracell si papica, as papa tot tot am o foame, mi s-a facut si mai mare gaura in stomac acum de cand tot salivez la pozele astea bine ca ti-a venit mintea la cap sa ne arati poze ca avea sa iau avionul sa aterizez la Milano pupici lui Duracell de la piscoata

Simona ce au crescut baietii tai si ce scump e Arsenie si tu mami tanara si frumoasa U stiu ce probleme ai avut tu in trecut cand disparusi pe forum dar spre sa se rezolve cu bine

Alehiam vazut bubulina cu carut si fundita ce simpatica e si dulce cu dintisorii aia la inaintare si da tortul trebuia sa fie mancat de 5 persoane, 2 nu au mai venit , deci numai eu cu socrii trebuia sa ne sacrificam, am uitat sa le dau tort cand au plecat si sta in bucatarie pe o masa nemancat, am mai taiat eu 2 feliute mici din el dar cred ca il arunc ca deja e de atatea zile afara e prea dulce pentru gustul meu si cam untos si nu-mi place, dar asa-s torturile aici deh... am vrut mai mult pentru design decat pentru umplutura, la anul sigur nu mai fac asa normal tortul ala ar fi fost ok pentru 15 pers, dar feliute minuscule, dar na... acum o sa mearga direct in cosul de gunoi

Antguess gata ne-ai scris vreo cateva mesaje si ne-ai si parasit ? v-am admirat, te-ai schimbat, te cred prin cate ai trecut ai 2 pui fruosi cu care trebuie sa fii mandra

Millie felicitari pentru mergareata si la mai mare!!!

Catank, deci nu ne-ai aratat nici o poza de la ziua Ioanei? ne lasi asa cu ochii in soare pana dupa Paste ? hai distractie placuta la tataie in Moldova

Andreea , scuze ca nu ti-am raspuns la sms, abia azi am vazut mesajul tel cu nr romanesc sta mai mult pe sub pat sau masa, depinde cum il ascunde de bine piscoata iti multumesc frumos de urari

Yvyana multa putere si rabdare iti doresc, am zambit cand am citit cate face puiuta ta, dar mai bine nu as zambi ca nu se stie niciodata ce intorsatura o ia si piscoata mea, ca vad ca de cateva zile isi cam impune punctul de vedere am salivat intens la pozele de la ziua Larisei ne-ai omorat cu asa tort si bunataturi si piticoata ta e scumpa si nici nu ai spune cat par alb iti scoate zilnic, te-ai vopsit recent si nu se vede cred

Madu drum bun si sa fie ok drumul pentru pui si relaxant cand te intorci poate ne mai pui poze noi cu voi

Rhynna , m-ai facut sa rad cu permisiunea la poze pai eu am spus ca nu pentru mine iti spusesem de contul comun al odiseei, dar na... oricum, multumim de laude si, si eu port ochelari, nu cred ca ai vazut pozele de cand m-am tuns si aveam si binoaclele pe ochi, numa la zile mari nu ii port

Miki sper ca sunteti bine si fara pastile si tratamente, nu prea am citit in amanunt

Cami sanatate l-ai vazut pe postas la ochi in ultima vreme ?

Somleac asa crizute vad ca o apuca si pe piscoata cum face Ilincuta ta, sper sa le treaca repede ce face Daria in Elvetia? adevarat ai spus cu cocolositul

Mary tu cred ca esti in focuri acum, cum stai cu pregatirile pentru maine ? hai ca vreau si eu o feliuta de tort de la tine, sa nu fie prea dulce da ? ia uite fac si pretentii

Lidia tu ce mai spui mamico? nu ne mai arati nici o poza cu Diana ?

Alina06 hai inca un pic si termina si sotul naveta si o sa fie acolo sa te ajute ce mai face nazdravanul tau ? burtica misca ?

Viss multa sanatate ii doresc lui Sergiu si tie putere sa rezolvati toate problemele cu bine!

Spiridusha ti-am mai spus odata atunci dupa motz, iti mai spun si acum , frumosi si tu de atunci pana acum cred ca ai mai slabit, sau mi se pare? cred ca nu ca parca ne-ai aratat niste poze recente si esti mai slaba , se vede ca tii dieta si mergi la sala

Ailed cand plecati in tara ? ii faci ziua Mariei acolo sau in tara ?

Lalely cum e la munci? te-ai acomodat ? si David acasa e ok cu bunica?

Irinuca ce rasfat la voi acolo, abia astept savad pozici si impresii

Pff...iar am scris un roman in 3 volume sper ca nu am sarit pe nimeni de la catalog, daca da imi cer iertare


Piscoata inca doarmeeeee acusi 2 ore de cand trage pe dreapta si nu da semne de trezire, sper sa se trezeasca la timp pana se inchid magazinele, daca nu ramane pe maine

Ma duc sa mananc ceva ca nu am apucat decat dimineata sa bag niste cereale cu iaurt si o cafea

Pupici si trec eu mai tarziu pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetelor! hai ca am facut o pauza dupa masa lor, cand am prins un moment cand ei nu tabara pe mine la calculator.
- rhynna- m-ai impresionat tare mult ca ti-ai oferit ajutorul.e nemaipomenit cand se intampla asta intre oameni.dar iti dai seama ca ma gandesc si eu ca si pe tine te-ar costa benzina, ca doar nu ai masinuta care merge cu bule de aer si incredere in sine?eu stau in brancoveanu, deci relativ aproape, ne putem intalni intr-o dim in parc, sau la mac, cand ai chef de o cafea la ciripit de paserele si evadat din zona ta.maine oricum ma duc si la budimex ptr a 2-a parere, ramanand ca maine sa decid unde ma stabilesc- la budimex sau in 13 sept..deja oscilez spre budimex, stau atat de aproape de el, si am vb cu cineva , are program si seara la 19, m-ar putea duce laur, apoi sa stea el cu sonia cat sunt eu cu sergiu..sa vad maine intai cum e la consultatie
- miki- pai pe mine nu ma impresioneaza kileritul tare, dc stiu ca lui o sa-i fie bine.dc asta e kilerit, operatia prin vezica e ..n-am cuvintesi cu sefa aia ce treb. sa fac? cum sa-i rezist? se rasteste la tine, vb. mai apasat?pai nu cred ca e o solutie venitul acasa, ptr ca dna dr. de ieri- pe care o cheama ligia robanescu- o fi ruda cu cineva de la centrul budimex, sau e coincidenta de nume?- nu avem spatiu, sincer nu e.
- ally- multumesc ca mi-ai raspuns, sincer. pai asta i s-a recomandat, nu masaj. kinetoterapie cu mers pe genunchi, ridicare prin catarare, mers manevra Rood cu dirijare a pasului, rotatii interne la nivelul artic. coxo-femurale,urcare trepte cu dirijare.cum zisei- maine -a 2-a parere
- delia- am, facut eco de sold, ptr ca ortopedul care i-a vazut la nastere i s-a parut ceva la artic. respective la sergiu, la eco a iesit ca ar fi fost la limita superioara a normaluluii, mi s-a explicat ca mugurii ososi sunt inca in formare. uite ca nu mi-a zis nimeni s-o repet mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azi mi-a luat-o barbatul pe Maria de la scoala... si andra a dormit de la 12.10 la 15.50, am calcat, am facut mancare, am mai strans niste lucruri, am spalat vase.... m-am odihnit... pai trai frate...sa tot doarma asa...
vroiam sa cra-cra un pic: cand danseaza mai nou inafara de lasatul pe un picior sau altul... mai nou ne invartim in jurul propriei axe
strumph, piscoata e mortala, imi place si costumatia
viss, da noua ne-a zis de repetat, la 9 luni m- bombanit brbatul ca am mers degeaba, dar eu am zis ca mai bine sa stam linistiti ca am fost decat sa plangem ca n-am stiut din timp.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

New York, soare... piscoata rezista(doarme), Tokyo... ploaie, piscoata doarme!!!... Paris , vant...piscoata rezista!!!! ... Londra, intunecat si piscoata inca doarme!!! bai frate , da ce doarme piscoata mea, are deja trecut de 3 ore creste fata mamii , cresteeeeee

am spus eu bine, acusi se inchid magazinele si ea inca doarme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Viss Paiii....e pe motorina...consuma mai putin...daca e...eu pot veni...daca vrei...Si in parc ...care parc?!Tineretului?Nu-mi spui si mie un dr de familie ...care sa fie si pediatru din zona?

Strumphitza mi se ard chiftelele.... revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

...am ajuns si in Honolulu si pe la Sydney si vazut si Polar bears prin Antarctica... si piscoata tot doarme

da oare ce are fetita mea azi? creste cat altii in 7 zile? ori tre` sa ii mai creasca falcile???

a venit si barbatu de la munci si piscoata doarme, deja a trecut de 4 ore? sa ma ingrijorez? sa o trezesc ? ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
eu sunt franta , ma dor picioarele, as sta tolanita...am mancat si ca o purcica felul 1, 2 si un castronoi cu salata si cred ca si de la asta mi se trage lenea asta
dar sunt si franta ca azi am mers destul de mult azi si am stat numai in picioare. am fost cu Anastasia in parcul mare din oras la leagane, topogane, caluti...si asa s-a mai jucat si s-a uitat dupa copii, mai mai ca alerga si ea pe acolo. cel mai mult ii place la leagan, s-ar da toata ziua
azi am stat afara 4 ore. a fost cald si frumos.

ailed cu toata cafeaua bauta ai tensiunea micuta. bine, nu este chiar mica, este buna dar de la cafea te astepti sa creasca mai mult. poate si de aia te durea capul

bb_yasmi pune pozici si cu catelusul nou sa-l vedem, cred ca este frumos si scump asa micut
ce fain ca mergeti la Zoo, trebuie neaparat sa ajungem si noi, sa vedem cand.
tu beai cola zilnic? bravo ca ai renuntat la ea, este foarte rea

viss deci pana la urma i-a gasit ceva la picioruse. saracutul, dar daca insisti cu masajul si terapia aceea sigur va fi bine, nu? masajul i-l faci tu acasa, ti-a aratat? sper sa dea rezultate bune. dar cu siguranta va fi bine ca daca era altceva iti zicea

madutza poate o sa pun zilele astea filmulet cu Anastasia mergand si la leagane
sotul zicea ca Anastasia merge cracanat dar nu pot zice ca merge cracanat, mie nu mi se pare, merge asa ca toti bebelusii ca doar n-o sa mearga ca noi, nu?

deea felicitari lui Stefy, tare gagica. si frumoasa si desteapta Anna este mare figura, este o scumpa

strumphitza oaaa de 4 ore doarme piscoata? pai este eveniment poate o fi fost obosita dupa zilele astea pline de agitatie. n-o trezi, las-o sa-si faca somnicul

ally eee daca visul era realitate...sa ne vedem ce fain era. abia astept sa vad pozici. ma bucur ca te-ai hotarat sa pui. si eu o sa mia pun, ce daca s-au sters

spiridusha ce frumosi ati fost la mot, mai ales puiutul blondin si asortat cu tati ce-mi place poza aceea cu lucrurile alese de el. uite ca nu m-am gandit sa fac si eu asa poza. sunteti o familie frumoasa

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Anastasia tcocmai a mancat niste hartie rupta dintr-o agenda n-am reusit sa i-o scot. si nu mai sta locului, trebuie sa alerg dupa ea mereu, peste tot, mai cade, vrea in brate, m-a cocosat de tot.
si mereu arata spre usa si merge si bate in usa sa iesim afara apoi merge la carut si face brrmmm, brrmmm adica sa plecam

yvy sincer nu ma gandeam la ignorare. cum poti lasa copilul sa planga si sa se tavaleasca, nu? dar daca asta este solutia corecta....bine ca ne-ai zis ca poate multe dinte noi gresim si nu stim unde. sper sa rezolvati problema asta, sa functioneze faza cu ignorarea. macar te-a linistit dr ca este o faza temporara si normala in dezvoltarea bebeilor

madu81 inca n-am inceput sa iesim dimineata si seara ca inca nu s-a facut asa cald. acum iesim ori la 11 ori dupa somnicul si papa de pranz, adica pe la 14.30-15, depinde ce treburi mai avem si cum doarme si buburuza.
dar la vara vreau clar sa iesim dimineata la 9-10 si inca o tura la 17-18 , ora de somnic de seara vreau s-o pastrez la fel 21 si la vara. nu vreau sa schimb ora de culcare

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput