Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

fetelor copilul meu e racit...stranuta intr-una si tuseste......nas infundat...febra nu are ca doar e inca pe antibiotic...ce drac sa fac,ca pediatra noastra nu are deschis pana marti...sa merg la spital sau sa astept poate nu face febra?
va rog sa imi dati sfaturi...multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

mihacor, poti sa ii dai oscilo 1 tub pe zi, fractionat in 2 prize - il dizolvi in apa sau ceai (nu lapte) -, vitamina c - 3-5 picaturi pe zi -, ser fiziologic in nas si aspirat - sa nu lasi mucii sa stationeze prea mult in nas, sa nu coboare spre plamani. In caz de febra, poti da produse pentru copii pe baza de paracetamol - daca nu scade febra fuga la spital.

Nu si-a adus nimeni aminte de Natalia. Asta e! Nu suntem importante printre voi, am putea chiar sa nu fim in listuta.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

adriana, chiar mihacor ii urase nulte lunite nataliei

Citat:
citat din mesajul lui mihacor

la multe lunite natalia !!!!
mamica de bebeloi Eduard...
Edy

acum vin si sa-i urez numai bine
au fost mai multi bulgarasi sarbatoriti ieri, printre care si mandra mea care la 2 luni are 5200 g si 58 cm. sper sa nu raceasca, deoarece eu sunt bocna



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu
Spunem si noi "La multe lunite sarbatoritelor de ieri" si pt azi Nataliei de Adriana (esti ok? Stim ca muncesti mult, dar ne gandim la voi.)


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

la fel si mihaelaradu... multumim fetelor ca sunteti atente
alina - ne plac perormantele lui filipone si vrem sa mai auzim dintr-astea!
fetele cu poze sunteti superbe, si voi si bebicii!



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

mihacor, poti sa ii dai oscilo 1 tub pe zi, fractionat in 2 prize - il dizolvi in apa sau ceai (nu lapte) -, vitamina c - 3-5 picaturi pe zi -, ser fiziologic in nas si aspirat - sa nu lasi mucii sa stationeze prea mult in nas, sa nu coboare spre plamani. In caz de febra, poti da produse pentru copii pe baza de paracetamol - daca nu scade febra fuga la spital.

Nu si-a adus nimeni aminte de Natalia. Asta e! Nu suntem importante printre voi, am putea chiar sa nu fim in listuta.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


ti-o iei! pai eu de ce am deschis laptopul acum cu radu atarnat pe mine? ca sa o felicit pe Natalia!
la multe luni Natalia Ioana! (sa te faci mare repede sa o iei pe mami la ture cand zice ca nu sunteti importante)

adriana, chiar vroiam sa te intreb. cum si-a dat pediatrul fetelor seama ca ii vor iesi devreme dintii nataliei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

ok, am exagerat cu "nimeni"

miha, am uitat sa iti zic - oscilo poti sa ii dai maxim 3 zile. Daca nu se vad imbunatatiri mergi la medic.

alice, s-a uitat la gingii, a apasat pe ele, si cica se simt mugurii dintisorilor. La noi a verificat asta pentru ca Rebeca are dintisori de la 2 luni.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ileana, ne auzim la tel. sa vedem si cum o fi vremea saptamana asta ca s-au anuntat ploi si vreme nasoala :(

ma duc sa rabatez copilu si sa manaaaaanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27
nicole noi avem medic pediatru care e si medicul lui de familie si vine acasa la noi si mai avem si inca o pediatra la medicover...daca vrei iti spun detaliil pe PM cu privire la pediatra care vine acasa


bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Bulinutza - ti-am trimis PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

LA MULTI ANI, NATALIA!!

Eu dupa ce l-am nascut pe Alexis, nu mai stiam care erau lucrurile care ma faceau fericita inainte de a-l avea, parca abia atunci incepuse viata mea cu adevarat. Evident ca si inainte existau lucruri care ma faceau fericita dar iubirea pt el, si acum pt ei, le eclipsa si le eclipseaza in continuare. Venirea pe lume a unui copil iti schimba viata in mod miraculos, creste in interiorul tau ceva inexplicabil, eu cel putin nu pot explica in cuvinte ce am ajuns sa simt, treptat de-a lungul celor 3 ani de cand am devenit mama.
Referitor la femeile care isi abandoneaza copiii, cand eram insarcinata cu Alexis, fiind internata la maternitatea Bv, eram 4 femei in salon, toate cu perfuzie impotriva contractiilor, speriate facand tot ce ne statea in putinta sa mentinem sarcina, bantuia una prin spital aproape la termen care zicea ca ea nu ia copilul acasa dupa ce naste. Va puteti imagina ce ganduri ne treceau prin cap tuturor celor prezente. Insa noi nu suntem totusi nimeni ca sa judecam deciziile altora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Anda stau in Kato Polemidia, care e cartierul din jurul ultimului sens giratoriu la iesirea inspre Paphos.
Adriana eu sunt nimeni? Si chiar ma gandeam de ieri la voi si azi te-am scos la apel. Te-am intrebat cum esti? Cum te descurci? Stiu ca si muncesti... Ai ajutoare? Bebelinei cum ii merge? Rebecca se impaca bine cu piticuta?
Miha un pupic la bebe Edy sa nu raceasca tare
Altesa eu abia acum am intrat din nou pe forum si fata nu-i acasa. Dar aseara la baita nu am observat nimic.
Ligia si Bulinutza maxime felicitari pentru bebei rostogaletzi . Noi ne laudam cu multe gangureli si galcevi cu Minnie, Bunny si alti prieteni buni, urmarim cu privirea cand ni se vorbeste, ne intoarcem caputul cu usurinta si incercam, dar inca nu reusim, sa ne rostogolim.
Off Bulinutza ce veste mi-ai dat... eu speram sa scape

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput