Concediere!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Cei de la ITM mi-au spus sa solicit toate actele,iar in caz ca nu le primesc in 15 zile de la solicitare pt face demersurile pt judecata.
Nu am primit nimic la mana in privinta concedierii mele,precum nici plata salariului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Dar tu poti dovedi ca ai fost angajata de ei?
Inteleg ca nu ai un exemplar din contract semnat si stampilat de ei dar ai primit salariul pana acum? Ai vreun fluturas de salariu, l-ai primit pe card?
Sa nu intelegi ca mi se pare normal ce ti se intampla dar trebuie sa ai pe ce sa te bazezi daca vrei sa iei masuri pe cale legala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Cei de la ITM mi-au spus sa solicit toate actele,iar in caz ca nu le primesc in 15 zile de la solicitare pt face demersurile pt judecata.
Nu am primit nimic la mana in privinta concedierii mele,precum nici plata salariului.

Care ar fi aceste toate actele?
Contractul de munca e clar
Preavizul (daca exista)
si cam atat.

Salariul cum sa-l primesti suntem in data de 4 aprilie, mai este pana la salariu.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Ieri am fost la ITM si mi-au spus ca eu figurez ca si angajata,iar rezilierea s-a facut de comun acord.Doamna m-a intrebat daca am semnat ceva,am asigurat-o ca nici in blank nu am facut-o,ceea ce i-a dat de gandit la posibilitatea ca ei sa fi semnat in locul meu,lucru ilegal.ce pot face acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sunt si eu curios de decizia de desfacere pentru ca a survenit dupa cateva zile de cand a intrat in vigoare CM. Practic nu ai lucrat decat cateva zile.
Poate sa fie corect, poate sa nu fie. Atata vreme cat nu vad actele sunt doar supozitii.
Insa daca la ITM figurezi atat angajata cat si cu desfacerea CM e un lucru cert se lucreaza actele. Dar ce anume contin... nu stiu.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Sunt si eu curios de decizia de desfacere pentru ca a survenit dupa cateva zile de cand a intrat in vigoare CM. Practic nu ai lucrat decat cateva zile.
Poate sa fie corect, poate sa nu fie. Atata vreme cat nu vad actele sunt doar supozitii.
Insa daca la ITM figurezi atat angajata cat si cu desfacerea CM e un lucru cert se lucreaza actele. Dar ce anume contin... nu stiu.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Perioada de lucru a fost 21 martie-3 aprilie.La ITM apare inregistrata o decizie de incetare a activitatii de comun acord,semnata se pare si de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

La ITM nu are cum sa apara asa ceva pentru ca nu se mai depune nimic la ITM. Ai mai precizat (chiar si tu) ca nu se mai depun la ITM. Se inregistreaza doar electronic.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput