Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna dimineata!
MIHA multumesc de cafeadaca vrei iti fac companie si la piata!Imi lipsesc mult pietele din Romania
AEVER sper sa nasti natural,foarte ciudati si comozi doctorii astia!Soacra mea a nascut un bebe de de 4600 natural si nu a patit nimic nici ea nici bebe(cumnatul meu)
Si la noi azi e frig si bate vantul,deci o sa stam in casa,poate o sa calc cateva hainute ptr.bebe MATTEOasa termin si eu de pregatit geanta.
O duminica frumoasa va doresc!

www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA mamica de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Neata fetelor
La multi ani Titi143 si sa ai parte de tot ce iti doresti in viata
Mie mi s-a luat de capucino. Asa as mai bea o cafea .
Am avut si noi o noapte agitata de la drumurile la WC din 3 in 3 ore si de la miscarile bebelinei care n-are nici o treaba cu programul meu de . Manca-o-ar mama pe ea! De-astept sa o vad.
Va las ca merg la tara. Chiar daca e urat afara mi s-a luat de stat in casa.
De luni o iau de la capat cu analize si consultatii. Mai toata lumea ma sfatuieste sa continui tot cu dr asta ca cica toti au toane. Nu stiu ce sa fac. Si cum eu de felul meu sunt extrem de nehotarata si de sucita parca vad ca ii gasesc nod in papura si altuia .


Alina cu bebelusa 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

La multi ani Titi!!! Sa fi sanatoasa si iubita de baietii tai dragi

Eu am avut o noapte tare agitata. Ma dor soldurile groaznic asa ca am dormit mai mult pe spate, sau mai bine zis am incercat sa dorm. Am ia contractii dureroase nosptea destul de multe si nici cele BH nu lipsesc. Oricum sunt optimista si chiar cred ca bebe mai sta putin. E ascultator de mic.

Va pupicesc

Ioana, mamica lui Cristian 34 saptamani +

AMR +5 Saptamani si vineeeeeee!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza fetelor!
Va invit si eu la un ceai cu miere si lamaie si o vitamina!
Ramona, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!
burtoasele!

Elena 29+ cu Bebster

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Buna dimineata!

Ramona , sa ai o zi frumoasa, inconjurata de cei dragi si multi ani fericiti de acum incolo cu flacaii tai!

Alina_Gabi, nu ai incercat cafeaua decofeinizata, daca ti-e asa de dor de o cafea? Capuccino mai lasa-l, ca-i plin de arome si aditivi si prostii. Eu stiu ca o cafea-doua pe zi, chiar si cu cofeina, e perfect ok si pentru bebe. Eu beau decofeinizata de prin saptamana 12, ca pana atunci nu puteam sa o vad, beam lapte doar.

Virgi, tu cum mai stai cu contractiile, cocktail-ul isi face treaba? Hai ca mai ai putin si intri si tu in saptamana 36!

Miha, vin si eu la piata! Cand merg acasa am ritual cu maica-mea sa mergem sambata dimineata, apoi ne adunam pe acasa pe la 12-13 sa luam "micul dejun" din cele targuite si apoi pe la 5-6 asa luam si pranzul. Mi-e dor tare de targuieli, dar sunt ticaloasa ca nu merg aici, ca doar am piete destule. Dar dimineata... mai bine stau cu o cafeluta si laptopul in brate si pun tara la cale.

Diana 34+ cu Mirciulica

AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata!
La multi ani, Titi, sa ai parte de un an frumos, cu multe bucurii!
Alina, dar de ce nu bei cafea? Nu e interzisa in sarcina. Eu beau zilnic cafea, sotului meu nu prea ii convine si ma tot intreaba de ce beau. O beau pentru mine, pentru placerea mea si tonusul meu. Cu cofeina. O cafea pe zi, facuta la filtru. Uneori mai putin, alteori mai rup in plus o gura.
Am plecat si noi la cumparaturi.
Intru si eu in gasca celor cu contractii, atat nedureroase, cat si dureroase, dar de scurta durata. Nu ma impacientez, imi schimb pozitia sau ma asez si incet dispar. Maine o sa merg si eu la gineco, sa vad daca imi recomanda vreo analiza, sa imi recolteze vreun bacteriologic, sa imi faca eco. Am de alergat maine: gineco, casa de asigurari, medic de familie pentru prenatal. Si nu mai am masina pentru o perioada, va trebui sa strabat pe jos orasul, ca locatiile sunt destul de departe de autobuz.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bebelina 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Multumesc fetelor de urari. Va multumesc mult.
Noi azi nu facem mare lucru, nu prea avem fonduri. Mama sa hotarat sa imi tina ziua in familie si cam atat, nici macar cadouri nu o sa primesc, dar sincera sa fiu nu ma supar, sper doar ca baietii mei sa fie bine si ma multumesc cu asta.
Contractii nu mai am asa des, dar ieri asa sa impins de tare jos si in burtica de ziceam ca vrea sa iasa afara, a cam durut dar din fericire nu a durat mult.


Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 36+ Robert Aaron

AMR 3+ SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Ramona, la multi ani!!!!! Sa fiti sanatosi toti 4, sa ai nastere usoara! Acum am vazut cat de putin mai ai :*

Eu va multumesc inca o data pentru urari, printesa mea a fost foarte fericita, a primit multe cadouri, a fost rasfatata de bunici, de nasi. Azi mai vin niste copii in vizita...

Eu am 20 kg in plus, mult, dar nu cred ca mai ajung la 40 luate ca la prima sarcina. Ma misc greu deja, abia astept sa treaca cele 2 luni cat mai am.

Va pupacesc!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani) si viitoare mami de baietel Victor 30s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

TITI ,,LA MULTI ANI!,, iti doresc multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!
Doamne ce putin mai ai,oricm cred ca de acum poti naste in orice moment,esti aproape la termenEu la prima sarcina am nascut la 38 sapt.tu?

www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA mamica de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Multumesc inca o data de urari.
Ella si eu pe Edi l-am nascut la 38 de saptamani, de aceea sunt stresata ca la noi in casa e santier si mai am foarte putin pana trebuie sa nasc. Sper sa termin la timp.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 36+ Robert Aaron

AMR 3+ SAPTAMANI

Mergi la inceput