LMA Sophia,Eduard,Petru,Albert Mar-Apr2011 (142)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, sa stii ca de ultimele doua dati, Andrei i-a trecut raceala=mucii cu aerius si nurofen seara..si cu scos afara....., ca n-am incontro... tb sa o iau pe ailalta de la scoala...
si da sunt de acord cu tine ca si dr. dau antibiotic prea repede...dar si oamenii iau fara sa fie nevoie..., apropo de soacra-ta.. stiu si eu pe una, care imi zice ca pe barbata-su il apucase criza de sciatica si imi spunea ca ii trece repede ca i-a dat amoxicilina, iar cu maica-mea si cu soacra-mea am dus razboaie pe antibioticul dat Mariei... ca daca doar tusea sau avea nasul infundat, fara febra... dar nu-i trecea in 3 zile.... " da nu-i dai niste antibiotic?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Bravo Stefy!
Vezi ce fata ai, mai Deea...Apropo de pus lucruri ale oamenilor mari..Andra isi pune si ea esarfele noastre, dar pasiunea ei sunt gentile... daca vede una , hop cu ea pe umar , dupa care ii desface fermoarul si cauta in ea..., gaseste portofelul si incepe sa scoata tot ce gaseste..
roxy, am dormit ff bine , dar cred ca m-am obosit ieri,... acum am mancat 2 pachetele de eugenii( mi-am adus de acasa) ca sunt de post, am baut o cafea, si imi fac curaj sa strang rufele ca masina munceste de dimineatza.., da cred ca bag un mop, pana se scoala sefa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Stiti cat am tensiunea dupa o cafea?
10 cu 7....Ma duc sa-mi mai fac una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am fost la kinetoterapie. sergiu are intradevar o problema cu piciorele- rotatie externa marita a piciorului din articulatie, nu doar jos.recomandarea ghete ortopedice si gimnastica medicala.dar drumul ma costa cam mult cu taxiul,e pe 13 sept., 8 sedinte cel putin, asa ca maine incerc si la budimex ca cica si acolo are gimnastica medicala.sa vad macar ce-mi zice la consult, dc tot stau la 15.-20 min.mers pe jos fata de budimex.miki tu ai fost la recuperare medicala la budimex cu vlad? sau am retinut eu gresit? ca stiu ca ai mers in multe locuri..cum era acolo? maine dim. merg si acolo, dupa ce ia azi laur bilet de la medicul de fa,milie si apoi ma hotarasc unde raman.- ma enerveaza ca la suma sedintelor de masaj s-ar adauga banii pe taxi bisaptamanal, si ca e departe..deci timpul cat as lipsi si as lasa-o pe sonia cu altcineva, s-ar mari considerabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

deea mami, iertare nu am vrut sa sune asa aiurea, desi mie nu mi se pare ca am spus o cu rautate!! spuneam doar dupa care varianta ma ghidez eu. crezi ca eu sunt incantata??? nu cred ca am pus mana de 2 ori pe el de cand il avem sotul si Iasmi se ocupa de tot ce tine de el. nici macar mancare nu i am dat eu. ii pune sotul dimineata sa aibe pana ajunge el acasa
te mami draga. sperca nu te-ai suparat pe mine.....

simo, dar cat teren aveti voi???? imi pare rau ca nu s a rezolvat nimic legal....o pedeapsa/ sanctiune ceva.....

mada, eu iasminei i am cumparat bici anul trecut de Paste cand avea 3 ani si vreo 5 luni cred si a plecat din prima cu ea prin parcarea magazinului cat o plateatat'su daca vrei caut sa vaddaca am vreo poza cu ea pe bici sa vezi ce mare este bici si cemicuta era ea

delia, mica ochioasa cocheta!!! Snoopy il cheama.....si este atat de cuminte fata de catelusa. i-am dat o jucarie de plus si tot cu aia se joaca...o roade, o limge, o calareste este si el un pui/bebe...

luand exemplul de la somleac maine de dimi de la 10 am activitate cu Iasmi si copilasii de la gradi...mergem la zoo.....iar vineri tot organizat de la gradi ii ajut cu supravegherea la un parc dendrologic.... deci daca nu mi-au ajuns 2...voi fi in jurul a 50

cand va aud ca nu dorm copilasii noaptea, ca se trezesc asa des imi dau seama ce mare norocoasa sunt ca L al meu doarme atat de mult!!!

Lucasito al meu incearca sa repete toate cuvintele care le aude....

viss, poop gemenasii, multa petere si sa aveti rezultate bune cat mai repede!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aa si am o noutate de care sunt mandra : de duminica nu am mai pus gura pe cola/pepsi desi am in casa 1 bax si am reinceput sa beau apa minim 2-3 l/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-inca una si ma duc sa-i adorm, apoi eu pun legumele- apropo- nu-l mai pazesc pe sergiu de 1 luna cand doarme, ca i-au trecut off-urile, nelinistile din timpul somnului, doarme si pe spate, crcait ca un pasa, isi cauta suzeta cu ochii inchisi si si-o indeasa nin gura, dupa ce o intoarce dc e pusa invers asa ca ma duc sa fac o tocanita de legume,apoi parcul cel de toate zilele, din care urla amnadoi si dau din maini si din picioare cand ii pun inapoi in carut sa plecam acasa
- nu ma inspaimant cu problema lui sergiu, facem masaj cu bani multi sau putini, dar baiatul e ok, calca pe toata talpa, a stat in fund la 6 luni fix, in 4 labe la 9 luni, se ridica se catara pe orice prinnde- pat, gard, banca..asa ca. inainte si pe aspectu;l asta. dar a urlat la consulktatie non-stop, era grena la obraji, dar nu se lasacred ca in mai la operatie o sa ne stie tot spitalul.asta e, i-am facut injectii de maturare a plamanilor inainte de nastere, asa ca, treb sa-i puna in functiune ,nu?
-ma mir ca va place sonia cu bretonul. care asa a iesit de la mot, ei oricum ii intra in ochi, cand a taiat nasa, si am vazut-o apoi,era sa fac infarct ca mie una nu mi-a palcut, apoi am mai indreptat eu din el un pic, ca dc inderptam de tot era prea scurt, si acum imi place de ea- i-a mai si crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, 50 misto, cu cutzu mie imi place sa ma joc cu ei, dar sincer imi e sila sa strang dupa ei, sa le spal bolul de mancare etc.. eu l-as fi smotocit pana acum o gramada pe ghemul ala mic de blana...
viss, deci pana la uram problemutza e la articulatia gleznei si e mai mult de cum merge ca aspect....ca inteleg ca in rest se dezvolta perfect...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Bravo yasmy, cu cola!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

azi de dimi sunt la al 3 lea pahar de apa

Mergi la inceput