Scolari de Iulie - August 2004 * (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Daria sincer n-ar fi o idee rea dar ma intreb daca n-am facut-o acum 16 ani, ce naiba mai fac acum?
Mie imi place intersportul de afara, iar de la hervis bucuresti am luat teapa la adidasi. Sper sa gasesti ceva cat de cat, nu prea merita sa dai multi bani pentru ca oricum ei cresc foarte repede. mai mult decat atat, si la haine am vazut ca nu totdeauna merita sa dai banii, de ex. Mircea ... v-am spus ca e designer, da? si-a ajustat un tricou cu foarfeca ... si era unul misto dupa care mi-a explicat ca trebuie sa arate ca "furia albastra". Parca faza asta cu taiatul de pantaloni si chilotii la vedere venea pe la 14 ani nu pe la 4 'io asa am citit in cartile de crescut copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andries, intrebi de peeling..pentru persoane cu ten cu mici probleme , pori mai deschisi ...este super!! Pentru cele cu ten cu probleme de acnee si scaruri post acnee...doar ajuta ..si in acest caz ma aflu eu, care peste 2.5 saptamani trec la peliing mediu cu glycol 30% si BHA(o combinatie). Oricum pielea este fina, hidratata..deci eu cred ca orice persoana cu ten absolut normal ar trebui sa foloseasca glycol 12% de 3 ori pe saptamana (dupa un tratament intensiv de 6-8 saptamani)..toata viata!Categoric da stalucire pielii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andries, fetele si-au luat de pe dried fruits..(intr-un cuvant) ...Eu de acolo am luat zahar brun, migdale si merisoare confiate (pe care ne-am cam batut )..Eu cu untul de shea nu ma impac pentru ca este gras ..dar mie mi se pare ca nu hidrateaza..dar la fel..nu orice produs este bun pentru toti in egala masuara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

zilele acestea mi-am adus aminte de desertul preferat a lui Luca din USA...tapioca!!!..unde gasesc gata preparat si /sau nepreparat??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Kimmy, cauta pe la plafare, cica exista niste perle de tapioca de la sanovita ! Sau poate prin magazinele mari, unde-s raioanele de chestii bio (recunosc ca nu am vazut insa pe unde m-am plimbat io, dar poate ca necautind anume asta, nu am fost atenta si am trecut cu vederea !).

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

tu zici de tapioca - budinca? n-am vazut nicaieri asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Luca obisnuia sa pape budinca gata preparata,dar daca ziceti ca nu-i...macar perlele de tapioca si incerc s-o prepar io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Andrea (M) ti-am trimis PM

Duminica placuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Fusei la magazinul naturist din cartier sa-mi iau aromaterapie de la fars si ulei de argansi pe ce-mi cazu ochii,pe o punga cu perle de tapioca.....Kim dupa ce prepari budinca sa ne spui si noua reteta..
Andries hai ca-i super ca deja Mircea stie ce vrea sa se faca si are chiar talent la asa ceva
Mandra mea a terminat deja temele pentru vacanta,nu ca ar fi avut foarte mult....o pagina la J mare si una la mate...aa si mai trebuie sa scrie in fiecare joi cate o pagina in "jurnalul" de lectura despre ce carte au citit in saptamana respectiva....acu butonez pe net ce fise sa-i pregatesc sa nu uite alfabetul pana dupa vacanta....si caut sa mai vad un film....ieri am vazut One day,mi-a placut mult desi mi-as fi dorit sa fie cu happy end...da chiar mi-era dor de un film siropos
hai pupicei si o duminica frumoasa va doresc.....cu noi nu prea a tinut vremea in week-end-ul asta,frig,vant si ploi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata, eu cu noaptea-n cap, ca de obicei

Am intrat sa va urez o saptamana usoara!

Mergi la inceput