Scolari de Iulie - August 2004 * (95)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

bafta la interviu Olivia

nu uitati va rog sa-mi indicati si mie care va pricepeti la creme de copii, parca Andries tu stiai multe solutii pt pb cutanate, cu ce s-o mai creia o pauzasc pe buburuza mica sa fie pielica mai fina pe ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Lia eu folosesc atunci cand apar problemele: Avene Trixera Balm Emoliente, dar nu stiu nici un gel de dus de folosinta zilnica pentru asa ceva.

Kim, ai PM, dar tine pentru tine. In mod normal ar trebui sa primesti pe mail oferta, salariu fix si onorariile (per consult, per activitate). Dar traim in Romania asa ca de obicei ofertele nu se trimit pe mail ca e concurenta pe piata si nu vor sa afle unii despre altii, deci posibil sa primesti oferta in felul urmator: salariul fix verbal si onorariile un excel tiparit urmand sa le oficializezi cand semnezi contractul cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

merci mult, o sa-i iau balsamul asta de corp si voi continua s-o spal cu Klorane, nu are parabeni, nici sapun, e foarte bun si pt par si pt pielea asta a ei care nu are parca grasime, parul ei nu se unge si arata tot matasos si daca n-o spal o luna, cum s-a nimerit in iarna cand au fost raciti si cu febra, am tot amanat spalatul pe cap, ea avand si parul lung bine, ii acopera spatele pana dincolo de jumatate si uscatul dureaza ceva timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Bafta Kim
Iar pentru Cristalinele mici - sa foloseasca sanatoase bicicletele!
Andries - foarte tare Vic!
Daria - lasa ca trece repede timpul si va odihniti putin de Paste!

Eu anul asta ziceam ca sar peste bucatareala, dar pina la urma socoteala mea nu s-a potrivit - duminica de Paste am musafiri pe sora-mea cu familia, mama si soacra-mea, asa ca ceva-ceva tot trebuie sa gatesc...dar majoritatea am sa le iau de la soacra-mea ca pasca si cozonac cum face ea nu gasesc niciunde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc de incurajari..de interviu am trecut ..mi s-a rupt de el ,eu am vrut doar sa stiu cat platesc..si uite ca tot nu am aflat..In schimb au remarcat ei Cvul meu si au fost impresionati...si azi ma prezentau in clinica ca fiind colega lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

eu cred ca vei fi multumita de oferta Olivia, daca le-a placut de tine, o sa si plateasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ma rog, nu as fi asa de sigura...te plac de placut, dar nu intotdeauna sunt pregatiti sa si plateasca!...din pacate... Sper insa sa nu fie si cazul tau, Kim! Eu intelesesem ca va deschideti voi cabinet, nu stiam ca vrei sa te angajezi...

Azi sunt si eu fericita, am aflat ca maine ne platesc bonusurile pentru anul trecut si pot si eu in sfarsit sa-mi acopar datoriile de pe card... si dupa Paste ne putem apuca sa vopsim si gardul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Gabi foarte frumos ca primiti bonusul inainte de sarbatori! Spor la vopsit gardul al meu arata-ntr-un mare hal au inceput sa-i cada scandurile deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Gabi asa era vorba..ca doar am si cabinet si tot...dar de unde pacienti? Asta spuneam si eu ..nu mi-a placut maniera de abordare..pierd timp si eu si ei daca nu ne intelegem la salariu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza....dau un ceai fierbinte cu covrigi....eu de doi ani nu am mai racit deloc asa ca acum sunt varza,am deja o saptamana de cand sunt virusata...si azi dimineatza m-am trezit si cu o conjuctivita si o durere de cap...
Kim tinem pumnii sa fie totusi oameni normali si sa-ti ofere un salariu ok
Meii exista cumva si o criza la 7-8 ani...ca io nu ma mai inteleg cu mandra....face numai ce vrea ea si nu mai tine cont de nici o regula
hai sa avem o zi faina,la noi este tare friiig dar macar este soare

Mergi la inceput