Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui salexa

Buna mamici si burtici,

Cu cat trece timpul si va citesc pataniile devin mai nerabdatoare sa imi tin piticutele in brate, desi ma gandesc ca o sa imi fie dor si sa le simt in burta.

Irip eu am inceput sa cumpar de la 23 de saptamani, biberoane, scutece, costumase, pompa de muls, camasi pt spital, creme etc. La mine este prima sarcina si nu credeam ca exista asemea sentimente cand pleci la cumparaturi pt piticii ce urmeaza sa iti umple viata. Si mai ales cand spui in magazine ca vrei la dublu

Lumi nu pot vedea landourile si carutul. As vrea sa le pot vedea.

Fetelor m-am ales cu o raceala de ma tine la pat, febra si durere in gat, durere de gat. Nu mai stiu ce sa mai iau in afara de ceai cu lamaie.



FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
30 saptamani+2



Am editat mesajul, pusesem din greseala un punct la link

http://www.firstwheels.nl/en/twin-functies.php

Dc vrei poze reale da-mi pe PM mesaj cu o adresa de mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Salexa, ce biberoane ai luat si cam cate? eu nu stiu cu ce sa incep. de fapt, imi este si teama caci mama ma bate la cap sa nu cumpar inca nimic, dar sotul meu este panicat gandindu-se ca va trebui sa cumpere el singur tot. Cred ca dupa sarbatori, incep si eu. Ai ceva sugestii de magazine sau produse?

25 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Sa aveti cam 6-8 bibi. Ia de la inceput mari (de 250ml adica), cele mici le folosesti 6-8luni si dupa iti trebuie doar cele mari.

Noi folosim Dr Brown's, au un insert care ajuta la colici, adica nu las a sa se faca presiune inauntru. Sunt mai scumpute, dar isi fac treaba minunat.

Citat:
citat din mesajul lui irip

Salexa, ce biberoane ai luat si cam cate? eu nu stiu cu ce sa incep. de fapt, imi este si teama caci mama ma bate la cap sa nu cumpar inca nimic, dar sotul meu este panicat gandindu-se ca va trebui sa cumpere el singur tot. Cred ca dupa sarbatori, incep si eu. Ai ceva sugestii de magazine sau produse?

25 &


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Sugubina, de sticla sau de plastic? Care sunt mai bune?

25 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

eu am biberoane din plastic (no BPA), am luat la inceput Avent, apoi DR Browns, apoi Mam. Cel mai mult imi plac Mam, cele anticolici, dar si Dr Browns suNt bune pt asta. Dupa ce am scapat de colici am pastrat doar Mam-ul. Si suzetele tot Mam le-au placut.
Eu am luat aproape tot de pe amazon, site-ul din uk. Preturile sunt mult mai bune decat la noi, vin in 2-3 zile. am luat si biberoane, sterilizator, umidificator, leagan, jucarii, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 2apples

Poate intereseaza pe vreuna din mamicile de gemeni mai mici: noi nu mai folosim leaganul(cu balansoar detasabil) electric pe care l-am avut pentru bebelusi. Este modelul Graco swing 'n' bounce 2-in-1 swing (apple), are 6 viteze de leganare, vibratii, etc etc, e foarte fain si in stare perfecta, ca nou. Daca intereseaza pe careva, lasati-mi mesaj, nu vreau sa ma imbogatesc de pe urma lui, ci doar sa nu mai stea degeaba in casa, cand ar putea fi folosit de cineva.



2apples, ai dat leaganul?
Daca nu, as fi interesata. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

Ioana, nu am dat leaganul, pt ca nu m-am ocupat. Da-mi mesaj privat sau mail la mari.dutescu@gmail.com. Pot sa iti trimit poze eventual cu el. E un super leagan si e pacat ca ne impiedicam de el in cele 2 camere ale apartamentului:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Sunt ok si cele din plastic fara BPA sa fie.Prima oara am cumparat doo de 120ml Dr Browns de sticla, ca asa mi-am zis eu ca is mai bune, da sunt grele,si tre sa fi atent sa nu le scapi
Imi aduc aminte si acu ce mare eram si ca am dat pe ele 74lei de la Dona . M-a durut sufletu da au fost buneeee. Cainii mei nu au avut frate dureri, se mai strangeau asa, mai chitzaiau da nu urlete, nu nopti cu plimbat in brate..n-ai sa vezi.
Plus dezavantaju k e mic si dupa 6luni incep sa mance mai mult de 120. Asa ca ia mai bine mari din start.

Gemenistele am si eu o scoica de vanzare (0-13kg), e in stare f buna adusa din Germania, doar 80lei. Daca aveti nevoie va astept.

Citat:
citat din mesajul lui irip

Sugubina, de sticla sau de plastic? Care sunt mai bune?

25 &


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Buna fetelor,

cum nu ma pricep si nu mi-a trecut prin cap sa va intreb am cumparat 2 mici Chico, 4 mici Avent si 4 mari tot Avent, dar o sa mai iau si 2 Dr Brown's acum ca stiu ca sunt bune.

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
30 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Salexa,ce pompa de muls ai cumparat? Manuala sau electrica?

25 &

Mergi la inceput