Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ana, ce frumos ai povestit de copilasi! Cred ca sunteti o familie tare frumoasa! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Balanta, cu perioadele critice... Stii cum e, unii zic ca intre 20 si 30, acum 30-36, de fapt critic e pana îi vedem langa noi ca sunt bine sanatosi. Apoi începem sa percepem alte momente ca fiind critice.

La Ilinca Gussi merg doar pt morfologii. Dr care ma urmareste si cu care voi naste e Indiana Dinca, un medic deosebit , am gasit-o cand ma saturasem de atatia pomi laudati.





Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Buna mamici si burtici,

Mi-a fost tare dor de voi si sa citesc ce ati mai facut.

Sa va spun prin ce am mai trecut noi intre timp.
Luni ne-am internat la Polizu. In urma ecografului facut ieri una din fetite are 1780 iar una 1600. Mi s-a spus ca pt nr de saptamani suntem foarte bine la greutati. Partea cea rea este ca iari am facut 32 de saptamani iar eu am colul moale si foarte foarte mic si deschis. Ca sa mai lungim agonia stau cu perfuzii de nospa, scobutil si diazepam, sin cauza carora dorm non stop Gemenii trebuie sa vina dupa 34 de saptamani si pot ajunge pana la 38. Am auzit si pe aici prin spital si de cazuri cu 39 dar mult mai rare.
Noi vom sta aici cumintele pentru ca si o zi este importanta pentru noi. Imi doresc sa prind macar 34 de saptamani.
Cu kilogramele noi stam bine am luat 10 kg pana acum. Luasem 12 dar de cand sunt stresata am mai dat jos.

Pop fetele


FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Salexa - casa de piatra! Sa fi#355;i fericiti!
Si sa reusesti sa mai tii bebitele macar 2 saptamani!




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Brigit
Salexa, multa putere in continuare, sa ajute Dumnezeu sa fie bine!
Eu kg am luat 24 in total, 15 am dat in spital, dar m-am ingrasat putin ulterior datorita alaptarii. acuma ii dau de zor cu bicicleta!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Multumesc mult.

Tot sunt internata la Polizu o sa incerc sa aflu la cate saptamani a nascut Luciu

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

salexa, ai scapat de injectiile de dexa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

salexa, doamne ajuta sa mai sta cuminti gemenasi, sa mai creasca.
eu nu sunt stresata de nr. de kg, doar ma documentam daca nu cumva am luat prea mult...ca unele personae zic ca e enorm, acum vom vedea pana la final cu cate ma voi alege. Pe mine ma preocupa doar sa duc sarcina cta mai mult, copii sa aiba greutati bune si sa fie sanatosi ca de slabit voi slabi eu apoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Da am scapat de ele. Luni dupa ce m-au internat la o ora au venit si mi-au facut trei fiole. Mi-au spus ca mi-au facut toate dozele odata pt ca am prea multe saptamani. Am inteles ca alea 3 fiole inseamna 300g. Sunt destul de enervanti cand nu vb pe intelesul nostru dar asta e.

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Salexa, baga aici can-can-uri, ne mai destindem si noi. Io zic 35-36s, ca zicea ca se astepta sa nasca in sept. si a nascut in oct. Tin pumnii, eu zic ca daca esti la spital, cu perfuzii si repaus total, poti sa ajungi si la termen. Bebeii sunt maricei, nu mai ai mult...

Balanta, hai ca m-ai speriat cu tzuguierile astea. Toata ziua ma pipai, sa vad daca e contractie sau vreo poponeata ceva....Norocul meu ca se "misca" contractia, ca altfel intru la banuieli... Si la mine se intareste burta de multe ori, de tzuguit nu cred....

Irip, cu masina, pana saptamana trecuta am condus eu, da' m-am lecuit, ca am o portiune mica neasfaltata pe straduta mea si am ajuns vanata de cat se stransese burta de la gropi Ar fi fost bine sa fii stat in spate, dar cine conducea Il bag pe sot la volan, gata cu distractia, sa fie tata responsabil....

Brigit, nasti la Regina Maria?

Ana, ce grasunei ai....Si numai cu lapte de la mami... Si eu m-am ingrasat de la alaptare (1an jumate), dar pentru ca nu prea am lapte de fel, de data asta nu insist (si pentru ca mai am nevoie de dinti si par). Din poze, pareti o familie minunata....

Amary 31+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amary asta e planul, speram sa ne ajute Dumnezeu sa ajungem cat mai aproape de termen, singura pb la RM fiind costurile în cazul în care bebeii sunt prematuri si au nevoie de îngriji speciale. Desigur, exista varianta transferului la stat pt bebei , dar nici nu vreau sa ma gandesc , sper sa nu fie cazul.

Cerclajul l-am facut tot la RM si am fost multumiti. Totul a decurs ok, apoi au venit cu un ecograf mobil în camera sa îi verifice pe bebei. Dna dr de nota 1000, a stat pana seara sa se asigure ca totul e ok, ne-a sunat doua zile la rand sa intrebe cum suntem - un medic cu care as naste si pe marte.

Cum mai esti, cand mai verifici bebeii?



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput