Cel putin 10 kg jos (7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Exact Lulu, prin acelasi proces de "reorganizare" am trecut si eu, doar ca am dat startul schimbarilor pe 7 feb, tot 5 kg am dat am insa impresia ca mananc mai mult 3 mese+ 1/2 gustari - functie de zi. Chiar m-am gandit sa ma alatur grupului vostru a carui energie ma inspira- citesc zilnic- insa nu sunt asa constiincioasa cu scrisul.

Ellinia, bad news- si eu sunt mega-carnivora si te inteleg. Carnea se digera foarte greu, probabil stii - eu am fost multe saptamani neincrezatoare ca doar renuntand sa mai includ carnea la masa de seara as putea slabi. Partea buna este ca dupa prima luna de mancat diferit nu o mai suporta stomacul prea bine- caci evident ca ma mai abat functie de ocazii, evenimente, vizita mamei care gateste super si orice alta oportunitate de neratat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Atunci bine ai venit alaturi de noi Bianca.
Cat despre carne, si mai ales la masa de seara, acelasi lucru simt si eu....daca acum mananc carne seara- in afara de peste- ma simt oribil, si tocmai de aceea ma feresc de altceva in afara de salate sau peste.cand nu am alte alternative o servesc pe doamna Carne seara, altfel la pranz.
Inainte serveam fripturica asezonata cu un piure de cartofi sau alte combinatii odioase, plus si o painica calda, aburinda si poate si un pahar de bere. S-au dus vremurile alea.
Acum o servesc cu o salata de legume sau sosuri de iaurt si poate, rar, in special in week-end, un pahar de vin alb.

ieri m-a aprovizionat sotul cu o punga mare de Selgros de peste- Somon afumat, pastrama de somon, salate de peste- vreo 4 feluri, marinat, asa ca maine si in week-end am ce manca.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77


ieri m-a aprovizionat sotul cu o punga mare de Selgros de peste- Somon afumat, pastrama de somon, salate de peste- vreo 4 feluri, marinat, asa ca maine si in week-end am ce manca.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Ce idee buna, chiar nu am mai mancat de mult peste, mai ales somon afumat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Alina, abia astept sa il infulec, cum altfel decat cu paine prajita, putin unt si capere


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Bine ca am mancat deja, salata de rosii/castraveti/ou si branza. M-am umflat bine, am baut si multa apa. Ca altfel ma apuca salivatul pe aici.
Zilele astea mi-a cam fost foame seara, chiar si cu colon help la purtator, dar am rezistat eroic.
Raport 57.8 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

si ca sa pun capac: mai fac uneori o reteta, amestec almete sau branza dulce cu pasta hrean si ceva usturoi verde, pun peste somonul afumat si fac rulorui

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Multumesc! Cat de bine ma recunosc in ce povestesti- asa faceam si eu, mai ales ca al meu sot gateste cu placere orice si toate ii ies bine.

M-am linistit, vad ca nu exagerezi cu nemancatul. Doar ca nu apareau toate informatiile public

Si felicitari tuturor celor care au slabit, este asa placut sa citesc despre fiecare victorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Neata
Fetelor cand pot manca fasole la Rina ?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!


cred ca vine cam tarziu raspunsul meu dar, da, in ziua de "amidoane" poti manca fasole.

" fasole, mazare; boabe de soia, linte, naut, orez
sau cartofi, crupe de hrisca (sau soia), mei, cu alte cereale
(fierte, īnabusite sau sotate īn cāt mai putina grasime). "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Bianca, bun venit

Azi sunt la R14, "amidoane' - stie cineva ce-s aia cartofii rantaliti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Bianca, bun venit

Azi sunt la R14, "amidoane' - stie cineva ce-s aia cartofii rantaliti?



Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada





http://www.haisagatim.ro/2009/02/cartofi-rantaliti.html



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput