Cel putin 10 kg jos (7)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Anca, esti o eroina!
Eu am avut 3 zile de dezmat total, fara cantitati exagerate insa amestecuri de toate cele

Gusta, sanatate multa!

Eu am luat-o de azi iar la proteine si am hotarat sa nu tin ziua de apa care ma streseaza de atata timp.
Merg inainte fara ea sa vedem ce se intampla.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Felicitari Anca!

De maine reincep si eu serviciul unde am vazut ca mi-e mai simplu sa fiu disciplinata.
Pentru moralul meu insa o sa iau in calcul greutatea de joi-vineri- pana atunci sper sa ma re-echilibrez.
Azi am avut:

MD: ou fiert+paine cu branza cu hrean recomandata de Lulu- f buna
G: ananas+ ceva cozonac
Pranz: somon afumat+legume cuptor
Cina: salata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

HRISTOS A INVIAT!

Bag capul in pamant, ca mi-am facut de cap la maxim cu sarmale, drop, fripturi, mai putini dulciruri dar in rest destule. e greu acasa, frigiderul plin de ispite, mirosuri de toate felurile prin casa
cantarul a stat pe loc, deocamdata, dar iau masuri de maine sa nu o ia in sus



SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Adevarat A Inviat!De azi ma intorc si eu spasita la dieta, sa vedem cat m-o tine. Planul initial era sa mananc la micul dejun un iaurt cu fructe uscate (caise, goji) si fulgi de porumb fara zahar, dar nu am avut deloc chef de el, asa ca am baut doar o cafea cu lapte. Iar la pranz am mancat doua oua fierte, ca aveam in stoc Cina as vrea-o clasica: gratar cu salata, dar sa vedem ce ispite apar. De cantarit nici nu indraznesc decat dupa ce tin cateva zile bune de dieta. Inainte de sarbatori aproape ca mai slabisem juma de kg, acum sigur s-a dus in directia opusa acul cantarului. Asta e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Am nevoie de energie pozitiva, cine are ceva incurajari pentru regasirea focusului pe mancat sanatos?

Azi am trisat din nou cu putin cozonac dimineata- macar am scapat de el.
La pranz carne+salata, pentru seara nu am inca planuri- sper sa mai apareti cu declaratii de succes, sa-mi intru si eu in ritm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Am eu motivatie ca am sa intru intr-o rochita mult visata si o pereche de blugi skinny , ca am sa intorc multe priviri si sa fiu intrebata daca Mara e sora mea deja incep sa visez cu ochi deschisi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bun asa, blugi skinny

Si eu am in plan alta dimensiune la blugi, insa mai am drum de parcurs...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Christos a inviat!
Eu la blugi skinny nu visez ca oricat as slabi, presupunand ca o voi face cumva, nu mi se potriveste modelul ca si conformatie. Arat beton in pantaloni drepti-evazati nu mulati ... ca am niste muschi pe picioare de la 10 ani de patinaj de numa.
Deci de Paste am mancat 2 zile de numa, noroc ca n-am combinat in mod ingrozitor si oricum fara miel. Asa ca n-am pus nimic inapoi dar nici n-am mai dat jos. Am facut o lasagna de somon de se lingeau musafirii pe degete cot la cot cu noi . Cozonacii au iesit ei cat de cat dar nu am reusit sa-i facem sa aiba consistenta aia pufoasa rau si sa se rupa fasii fasii cum erau cei facuti de mama. Cred ca nu reusim sa nimerim faina corecta, aici e faina de patiserie si gata, nu ca in Romania cu grade de finete in "nule" ...
Dar vin in Bucuresti in we asta si ma duc la masaj si masaj si iar masaj si mama mama ce mai rup din celulita care sta gramada.




Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Am o intrebare. A incercat cineva kangoo jumps ? Par mai usoare exercitiile pentru incheieturi si ma intreb daca doar par pentru ca eu stau pe scaun si mai uit pe net sau chiar poate cineva sa spuna din experienta.



Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Si eu am fost azi la o sedinta de masaj - am uneori senzatia ca ajuta, macar la redistribuirea celulelor grasoase.

Per total azi m-am comportat acceptabil- am luat un mic dejun atipic, cu ananas si cereale, am citit ca ananasul ar ajuta la digestia mai rapida.

Despre sport nu stiu nimic, ma bate un gand sa incerc ceva din mai, cat mai light, un soft pilates.

Fetelor, cum v-ati reintrat in ritm? ceva tips&tricks?

Mergi la inceput