Asp.opt.Felicitari Laurika1982,Bettercy,Dana0000!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

hehe, sau dr pleaca in concediu de Pasti si uita sa iti faca fisa la clinica si biologul iti anuleaza stimularea + inseminarea.... caz recent de azi (plus ca eu am inceput deja)
Iar duphanston sa ma tavalesc pe jos si nu am primit, nici macar in Z60, tot ce mi-a zis e ca sa astept ca o sa-mi vina intr-un final.
Iar kg sunt un factor important si aici, pt Fiv trebuie sa ai intre 55 si 88...
Dar e adevarat, ca atunci cand totul merge ok, nu platesc nimic, dar am vazut comisie si am avut cateva interviuri, nimic nu e simplu; m-am plimbat 2 luni pt ca sa obtin finantare de 4IA.(nu ca nu as putea plati, dar este conditia primordiala ca sa ajungi la FIV -care nu se face in privat)

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Fetelor, nu e asa simplu nici afara...amintiti-va ce povestea Gaby despre dosarul pentru inseminare. Vedeti ca acolo nu se fac analize cand si daca vrei, iar din farmacie nu poti lua naturiste sau progesteron fara reteta. In afara nu se fc ecografii pana la 10-12 saptamani decat daca ti-e foarte rau, in rest, se merge pe selectia naturii, nu se dau tratamente de sustinere...deci, nicaieri nu e perfect.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,
Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

kittymultumesc

stiu,alex.sora mea e plecata.

kmy




kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Revenind:
Draguta, iti sunt alaturi si inteleg perfect prin ce treci si imi pare rau ca ai renuntat sa speri, dar poate nu este chiar totul pierdut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

gaby,mult succes!

noapte buna fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna dimineata dragutzelor!!Dau calda sau ceiut, dupa preferinte.Sau lapte cu cereale cu miere.

http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Naeata fetelor!
Alex am vazut ce ai scris,ai dreptate pe de o parte dar eu cunosc o fata care in spania dupa 15 ani de chinuri si un diagnostic de infertilitate inexplicabila a facut fiv si i-a reusit din prima,nu a platit nimic.Si avea 40ani,tot gratis a fost...la noi nu cred ca intra in acel program fantastic.
La fel in Belgia FIV-ul e gratis,stiu caz concret in familie care urmeaza sa aiba parte de unul in toamna.
Sunt poate si tari unde nu te baga in seama cum ziceti voi pana la 12 sapt,gen SUA (o cunostinta a facut avort spontan la vreo 2luni si nu a bagat-o in seama ca se poate curata singura) dar oricum nu e ca la noi cand costul unui FIV e un efort fff mare.
Asta e parerea mea,cazuri reale.Daca ele au avut particularitati de au putut sa apeleze la FIV gratis eu nu stiu,doar asigurare medicala.
Azi sun si eu sa intreb de trombofilie.
O zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

buna fetelor
am niste intepaturi in uter de moooor
foarte dureroase, exact pe mijloc in interior

am avut aproape in fiecare luna in perioada asta dar nu asa de intense si de fiecare data m-am gandit ca e ceva in neregula, ca poate incearca sa se tot implanteze si nu reuseste datorita uterului meu

ati patit vreodata asa?

sunt z 5-6 dpo
s-ar cam explica teoria mea

offffffff
sigur am nevoie de histeroscopie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

fetelor cititi cu atentie


www.newz.ro/stire/135544/ucraina-vrea-sa-interzica-prin-lege-pozitia-misionarului-vezi-de-ce.html" target="_blank">interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
De dimineata nu am putut intra au fost probleme cu situl si la voi sau numai la mine?
Am citit din urma si am uitat ce trebuia sa zic, nu m-am dus azi sa fac prolactina ca azi noapte m-am sucit toata noaptea, am visat ca mi-au venit rezultatele de la analizele de trombofilie si ca erau foarte proaste si nu am mai putut dormi, azi am mai avut o perioada cu nervi si nu stiu cand as putea sa o fac.
Lorena eu cred ca durerile in luna asta le simti si din cauza injectiei de declansare a ovulatiei, sper sa nu mai fie nevoie de histero sa scapi odata si sa ne spui ca esti graviduta.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86

fetelor cititi cu atentie


www.newz.ro/stire/135544/ucraina-vrea-sa-interzica-prin-lege-pozitia-misionarului-vezi-de-ce.html" target="_blank">interesant




Mai fetele, imi vine si sa rad de ce le trasneste unora.dar daca ar sti ca eu am ramas gravida ultimele 2 dati in pozitia femeia deasupra ??fiindca sotul are probleme cu genunchii

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput