FIV 300

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

sa fie un capitol nou,plin cu reusite,tare imi place nr.asta 300,nu se poate sa treaca neobservat
Many eu ti-am spus ca faci gemeni,dar tu nu ma crezi,e nasol ca te-ai imbolnavit chiar acuma,dar eu ma gindesc la Ioana care a fost si ea bolnava rau si totusi a ramas,asa ca: cu curaj inainte,o sa fie bine.
Brunico,ce ma bucur ca ai aparut,chiar mi-am facut griji,dupa care am sperat ca vii si ne anunti ca esti graviduta .La fel sint si eu,azi am facut hormonalele,miine merg la eco de baza,luni fac sono-hsg si mai apoi amh-ul,spermograma si progesteronul,deci refac toate analizele.Sper sa nu-mi gaseasca si mie ceva chisturi,polipi,etc si sa reusesc sa ma programez la medic cind v-a avea rezultatele,probabil prin mai si sa pot sa incep si eu,ca uite acusi trece anul.Rabdare,rabdare si iar rabdare .Ai inceput deja munca ? Bafta multa si sa nu mai dispari pleeezzzz
Castelana,vacanta placuta,poate mai arunci un ochi pe aici cind o sa bem pentru Many
Claudina cum e ?

daniela,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudina78 spune:

ceau dragelor si bine v-am gasit!

daniela74: multumesc de intrebare: asteptam sa sune telefonul. de dimineata am fost si mi-e luat sange si doctorita mi-a promis ca ma suna dupamasa. Sincer ma manaca un pic degetele sa sun eu, dar sunt constieta ca trebuie sa astept:(

many: am citit postarile tale si imi pari o persoana frumoasa, puternica si optimista. Nu ceda acum! Continua sa gadesti pozitiv.

brunadria: mi se pare o recomandare foarte buna cea data de many. Daca tu consideri ca jobul ti se potriveste manusa, poti face o gramada de investigatii sambata sau dupamasa cand ai termina programul.Oricum toate acestea necesita suficient timp ca sa te poti adapta la locul de munca si oricum nu uita ca concediul tot trebuie sa il iei...poate in primul an in functie de ceilalti, insa pt fiv nu ar trebui sa fie un inconvenient, nu?

va pup si va scriu imediat ce am vre-o veste sau putere sa ma adun....daca e negativa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudina78 spune:

ceau dragelor,

m-au sunat acum: e negativ:( totusi vor sa il repete luni inca o data, de intarzierea ciclului mi-au zis ca e de la medicamente:(
o tura buna de plans apoi ne ridicam si planificam pasii urmatorii.
va multumesc din suflet celor care m-ati incurajat.
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudina78

ceau dragelor,

m-au sunat acum: e negativ:( totusi vor sa il repete luni inca o data, de intarzierea ciclului mi-au zis ca e de la medicamente:(
o tura buna de plans apoi ne ridicam si planificam pasii urmatorii.
va multumesc din suflet celor care m-ati incurajat.
va pup.


Imi pare tare rau, stiu ca nu te ajuta in astfel de situatie cuvintele dar strans. Ai facut bine ca ai plans, insa trebuie sa te scuturi si sa faci planuri de viitor, nu lasa timpul sa treaca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

sami, eu am o trompa scoasa si una " moarta " , prinsa in aderente , incalcita pe acolo...
Dr spune ca el nu vede hidrosalpinx la echo ,dar sa incep cu histeroslapingorafia! nici eu nu stiu cum s ar putea vedea hidrosalpinx daca e , din moment ce ti baga lichidul ala de contrast! si daca trompa e moarta cum intra serul ala pe trompa? nu stiu! in fine ...
many la fet si eu am fost racita si s a prins totusi...apoi n a fost sa fie! la tine o sa se lase cu bebe , nu te strsa!
daniela astept raspunsul azi pt job , e convenabil.. lucrez in weekend insa am 2 zile libere pe sapt! plus daca depasesc 35 de ore pe sapt mi le da in alte zile libere!
sa ti iasa bine analizele !!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

claudina imi pare rau...nu te da batuta! sigur vine si vremea noastra! capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

bruni sa sti ca daca faci laparoscopie, nu are rost sa faci si HSG
dani, many

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

aristica nu stiu daca fac laparo inca , dr a zis ca dupa ce fac toate cele insirate intr o postare anterioara o sa decidem!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Claudina imi pare f rau sper sa reusesti sa depasesti aceste momente grele.O sa vina si bebele trebuie...data viitoare cu siguranta

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi, Clexane
04,mg /zi
FIV1 in desfasurare la Giulesti ,trat Gonal 150ui /zi, Diphereline 01,mg/zi
in 2012 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Bruni ma bucur sa te vad din nou prin "zona"! eu as zice sa te duci la noul job; niste zile libere pt. Fiv tot se vor gasi...
Vii acasa de sarbatori? daca da da un semn potae ne vedem la o cafea..!
bafta fetelor care asteptati beta! Clau imi pare rau de rezultat...

Mergi la inceput