hellp

hellp | Autor: emanouela

Link direct la acest mesaj

va rog sa ma ajutati cu niste informatii, daca este posibil, avocata mea e plecata momentan si eu is nitel nelamurita
anul trecut am deschis actiune de divort iar la o luna, am fost nevoita si ordonanta presidentiala. ieri am primit pronuntarea la ordonanta, ordonanta a fost pe incredintare copil, pensie alimentara si alocatie (alocatie pe care tatal copilului o incaseaza de la locul de munca). deci, tatal copilului nu e in Rom, lucreaza in afara, alocatia pt copil o incaseaza el de la locul de munca, prin sraff regulation se specifoca ca aceasta alocatie, se va vira celui care va avea copilul in grija, in urma unei hotarari. problema este urmatoarea, s-a respins custodia minorului , invocandu-se NCC, nu mai stiu exact articolele, ca tatal nu sa dovedit a fi un pericol pt copil, etc, s-a acordat pensie alimentara si s-a respuns alocatia (asta probabil ca urmare ca nu mi s-a acordat custodia)...intrebarea mea este, ce fac mai departe? cu tatal copilului nu se poate discuta in legatura cu partea financiara....deci trebuie mers pe cale legala, proprire....dar nu stiu cum se face. merci