Asp, optimiste - Felicitari Laurika1982, Bettercy!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Buna dimineata fetelor!
Felicitari gravidutelor!
La multi ani sarbatoritelor! (ca n-am retinut care cum )

sa aveti o zi insorita si in soare sa se vada 2 liniute fetelor care va testati

Aspenter (75 mg) 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Ralu La Multi Ani! Sa fii sanatoasa, sa vina cat mai repede!
Eu am vesti proaste,testul de azi ziua 11 sau 12 DPO e negativ
Nici o linie de uscare,nimicuta...ce-i drept era cam diluata treaba,am mers la baie pe la 12 noaptea,apoi m-am trezit la 4 sa merg la baie si am zis sa fac testul pt ca pana la 7 chiar nu se mai "strangea" nimic.
Astept uratii,acum spuneti-mi voi la cat timp dupa ce am terminat duphastonul ar trebui sa vina. Ultima pastila am luat-o aseara,probabil joi,vineri sa ma astept la ce-i mai rau?
Mya,Laura va asteptam pe voi cu vestile bune!


------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaneagu spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Ralu La Multi Ani! Sa fii sanatoasa, sa vina cat mai repede!
Eu am vesti proaste,testul de azi ziua 11 sau 12 DPO e negativ
Nici o linie de uscare,nimicuta...ce-i drept era cam diluata treaba,am mers la baie pe la 12 noaptea,apoi m-am trezit la 4 sa merg la baie si am zis sa fac testul pt ca pana la 7 chiar nu se mai "strangea" nimic.
Astept uratii,acum spuneti-mi voi la cat timp dupa ce am terminat duphastonul ar trebui sa vina. Ultima pastila am luat-o aseara,probabil joi,vineri sa ma astept la ce-i mai rau?
Mya,Laura va asteptam pe voi cu vestile bune!


------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(



dana , poate ca a fost facut prea devreme testul
Mie imi vine Cm exact la a 3 zi dupa ce termin duphastonul , eu il iau intre zilele 16-25 . tu cum ai luat?


Primavara incepe cu tine...


http://lt2f.lilypie.com/WYQpp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Ralu La Multi Ani! Sa fii sanatoasa, sa vina cat mai repede!
Eu am vesti proaste,testul de azi ziua 11 sau 12 DPO e negativ
Nici o linie de uscare,nimicuta...ce-i drept era cam diluata treaba,am mers la baie pe la 12 noaptea,apoi m-am trezit la 4 sa merg la baie si am zis sa fac testul pt ca pana la 7 chiar nu se mai "strangea" nimic.
Astept uratii,acum spuneti-mi voi la cat timp dupa ce am terminat duphastonul ar trebui sa vina. Ultima pastila am luat-o aseara,probabil joi,vineri sa ma astept la ce-i mai rau?
Mya,Laura va asteptam pe voi cu vestile bune!


------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(


Nu-ti pierde speranta pana nu vezi rosu.Mie cam a 3-a zi dupa ce terminam Duphastonul imi venea.


http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza si de la mine!!!
multumesc de cafea Velvet si mai ofer si eu una !!
Raluca, la multi ani si sa-ti dea bunul d-zeu cat mai curand un


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Dana eu zic sa nu te dezumfli inca ca e devreme si asa cum ai zis si tu urina era cam diluata, mai ai putintica rabdare si vedem la tine pe la sfarsitul saptamanii 2 liniute.
Cum daca aseara ai terminat duphastonul abia joi-vineri ar trebui sa vina uratii?
Eu termin duphastonul maine seara si sper sa vina pe vineri, ca sa treaca pana pe 4 ca e ziua sotului si intram in treburi, am mai discutat odata calmi si renunta la post, adica o sa posteasca doar cu mancarea, i-am explicat cum stau treburile si a inteles.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Dragelor nu cred ca e prea devreme.
In 14.03 am facut ovitrelle,in 16.03 deja aveam corp galben.Daca socotesc 15.03 ca ziua ovulatiei inseamna ca in 11 zile ar fi trebuit sa se implanteze.Eu am luat duphaston din ziua 15 pana in ziua 25.
Multumesc pt raspunsuri!

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fetelor care au mai intrat

dana,imi pare rau de test

daena,kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Dragelor nu cred ca e prea devreme.
In 14.03 am facut ovitrelle,in 16.03 deja aveam corp galben.Daca socotesc 15.03 ca ziua ovulatiei inseamna ca in 11 zile ar fi trebuit sa se implanteze.Eu am luat duphaston din ziua 15 pana in ziua 25.
Multumesc pt raspunsuri!

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(


Dana in mod normal ar trebui sa iti vina miercuri sau joi, dar poate nu mai vine


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

O sa sun dr cand imi vine sa imi dea stimulare,nu am chef sa ma duc pana acolo doar sa-mi dea reteta.
Ma gandesc la o laparo daca nu raman nici luna viitoare, cred ca e urmatorul pas.Poate si foliculul meu de 1.95-2 era prea mic,poate nu am prestat suficient.Cine stie...

Gabi am uitat sa iti zic ca imi pare rau de Z1.Am vazut ca ai anuntat in weekend.


------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput