Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {2}

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

eu am taiat nodul dupa vreo 2 sapt dupa discutii cu bulinutza la tel despre taierea atzei
firul e absorbabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

V-am gasit cu greu la capitolul asta...

Postez din nou:

Bine v-am regasit la "Casuta Noua"!
Sa fie intr-un ceas bun, sa avem bebelusi sanatosi si frumosi !



Va salutam si noi...Ne descurcam din ce in ce mai greu cu timpul, parca ziua are 2 ore, nu 24...

Astazi am fost la Baby Expo si ne-am luat rochite pentru botez.
Va pun AICI poze cu cele 2 rochite achizitionate pentru printesa.
Chiar daca au lucruri foarte scumpe , cei de la Anne Bebe au cele mai frumoase rochite pentru ocazii. De la ei am luat si noi rochita, cea cu volanase, ivory, a costat cat o rochita de mireasa .
Sunta asa incantat de ambele, incat le vizionez din ora in ora...

Altceva nu am mai avut chef si rabdare sa cumparam...

Va pupam pe totate mamicile si toti bebelusii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Vazut si eu, in sfarsit, familion de Alice! Nu pot decat sa subscriu la toate laudele care v-au fost deja adresate si as dori sa adaug ca am inteles acum de ce l-ai facut pe Radu atat de repede; fetisoara aia dulce de Mara trebuia sa-si afle perechea. Poti sa te apuci de al treilea ca sti sa faci copii frumosi.
Vazut si rochite de Antonia. Iris e invidioasa :D Sa le purtati cu placere si sa va aduca infinit de multe aprecieri

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

alice formati o familie ff frumoasa, imi plac mult toate pozele dar preferata mea e cea cu manuta Marei pe a lui Raducu
Faith, cate kg aveai inainte de sarcina? eu vreau sa revin la 53, de fapt la 51, acum am 58, imi vin blugii de dinainte dar sunt cam stramti Nici eu nu am depus dosarul pt alocatie, dar stiu ca se da retroactiv
matza legat de huta si raspunsul meu e da, doi de da cam durerosi din pacate
si pe mine ma mai doare burtica daca o masez, e nevoie de cateva luni sa ne revenim...eu astept pana la 5 luni si incep sa fac abdomene ca mi s-au rotunjit patratelele.
izish eu am purtat 2 sapt dupa nastere centura, dar nu ca sa se retraga burta, ci pt a sustine muschii, fara centura ma dureau spatele si burta cand ma ridicam din pat. Nu e adevarat ca se lenevesc muschii, mie mi s-a retras bine burta, dar a ramas colacelul de grasime
Ana esti o mamica exemplara si pe deasupra ai grija sa fii si o sotie atenta. Bravo
Nicole, multumesc, maine iar semnez condica la targ


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Sara Aveam 46 inainte de sarcina, dar nici atunci nu eram prea fericita pt ca imi doream sa am 48-49 si nu reuseam sa pun nimic pe mine. In orice caz decat 54 de-acum (doar ce m-am cantarit), mai bine 46! Treaba asta cu kg difera oricum de la pers la pers..si in functie de inaltime si constructie...greutatea oaselor..Ideea e ca eu la 54 kg sunt GRASA Si eu am reusit sa pun pe mine 3 perechi de pantaloni pe care ii purtam inainte de sarcina, dar am reusit pt ca unii sunt strech, altii erau largi inainte si nu prea ii purtam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980

V-am gasit cu greu la capitolul asta...

Postez din nou:

Bine v-am regasit la "Casuta Noua"!
Sa fie intr-un ceas bun, sa avem bebelusi sanatosi si frumosi !



Va salutam si noi...Ne descurcam din ce in ce mai greu cu timpul, parca ziua are 2 ore, nu 24...

Astazi am fost la Baby Expo si ne-am luat rochite pentru botez.
Va pun AICI poze cu cele 2 rochite achizitionate pentru printesa.
Chiar daca au lucruri foarte scumpe , cei de la Anne Bebe au cele mai frumoase rochite pentru ocazii. De la ei am luat si noi rochita, cea cu volanase, ivory, a costat cat o rochita de mireasa .
Sunta asa incantat de ambele, incat le vizionez din ora in ora...

Altceva nu am mai avut chef si rabdare sa cumparam...

Va pupam pe totate mamicile si toti bebelusii


Mami de David (16.06.2008) si Gargarita Antonia (31.01.2012)

David Adrian

Garagarita Antonia


Sunt super rochitele! Si domnisoara model

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Nu papa nimeni la ora asta? Abia l-am doborat cu 160 ml. Astept sa adoarma profund.
Nicole, m-a dat gata si pe mine cea de a doua rochita. E superba si originala, n-am mai vazut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

hello!!
nu e nimeni pe baricade??
Noi, ca de obicei, inca nu am adormit. Irisucu sta si geme. A vomitat si acum da din picioare si geme
Abia astept sa isi faca si ea un program ca dupa 1 noaptea mi se pare tarziu sa se culce mereu. Plus ca intre timp treb sa il culc si pe fratiorul ei. Ca sta treaza toata seara, nu se trez acum ca sa pape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Noi papam Ileana...Sa speram ca dupa tura asta dormim mai mult de 1 ora...Pofta mare sa aveti la urmatoarea daca acum il asteptati pe Mos Ene

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput