@ construit CASA ! (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Alinaxeni, pe noi ne-a dus cam la 20.000 pana acum tot ce am bagat si in gard si in casa la rosu. Oricum, nu ne vom abera.

Mathilda, am dat PM.


Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Ati iesit cu un pret ok.Ati pus si geamuri sau n-am inteles eu bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinaxeni

Ati iesit cu un pret ok.Ati pus si geamuri sau n-am inteles eu bine?


Fara geamuri!


Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Alinaxeni, pe noi ne-a dus cam la 20.000 pana acum tot ce am bagat si in gard si in casa la rosu. Oricum, nu ne vom abera.

Mathilda, am dat PM.


Lumea mea



din pacate nu am primit nimic pe mail. incearca sa m trimiti odata. merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui mathilda

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Alinaxeni, pe noi ne-a dus cam la 20.000 pana acum tot ce am bagat si in gard si in casa la rosu. Oricum, nu ne vom abera.

Mathilda, am dat PM.


Lumea mea



din pacate nu am primit nimic pe mail. incearca sa m trimiti odata. merci


Acum am vazut, scrisesem pe Pm...dar vad ca nu il ai activat. Nici mail nu ma lasa sa scriu de aici si adresa nici eu nu o mai am. Poate imi dai adresa pe pm sau iti activezi pm.


Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

alinalexi, vrem sa tragem canalizarea, este tot la 40m de curtea noastra, sper sa ne intelegm cu vecinul sa facem lucrarea impreuna. Este canalizare la drumul principal cum ar veni, se face straduta noastra unde este o casa si apoi casa noastra. Toate utilitatile sunt la drumul principal.

Oricum, din ce am mai discutat si am pus pe hartie, ar trebui sa ne ajunga banii sa ne mutam, fara sa terminam totul. Cu banii care-i dam pe rate imi pot aranja cate o camera la 3 luni cu mobila cu tot.

Acum asteptam cumparatori... tare-mi este ca va dura ceva timp pana reusim sa vindem, imi ziceau niste cunostinte ca a durat un an pana au reusit ei sa vanda.


Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

E perfect daca aveti si canalizare.Bafta la vanzare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Dragii mei, din nou am nevoie de sfaturile voastre! si va multumesc in avans pentru tot suportul vostru!

Cu casa suntem la stadiul de finisaje interioare. Au dat cu amorsa pe pereti si apoi va urma lavabilul...dar nu sunt cumparate usile, decat parchetul...Ma intreb care este ordinea corecta de lucru? Mai intai zugravesc oamenii, apoi ce tb pus parchetul si usile sau invers, usile si parchetul? Si ma gandesc, daca zugravesc si strica peretii cand pun usile? Deci sa puna usile si apoi sa dea cu lavabil? Voi cum ati facut????

Multumesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

onita, noi in apartament intai am zugravit, apoi am pus parchet ( nu am avut de pus usi). Ne-am gandit sa nu mai avem grija sa-l acoprim sau sa curatam de var.




Ziceam si eu la un moment dat de casa. ne=am apucat de renovari. Am dat jos un perete care era facut prost (a fost o extensie facuta de cineva si facuta aiurea) si am reconstruit acolo, am ridicat un zid de rezistenta in interior (care va face si despartirea sufrageriei de bucatarie si baie, am spart 2 pereti cat sa facem loc pt usi, am facut gaura pt un geam nou. In mansarda am inlocuit 5 grinzi si vor mai trebui cateva schimbate si am dat jos cosurile (erau vreo 5, am lasat doar unul pt soba de teracota ce e in una din camere, pe care intentionam sa o pastram). Acoperisul ne-au asigurat mai multi mesteri ca e bun, nu trebuie schimbat, doar reconditionat in cateva locuri, apoi dat cu o solutie-minune (3 in 1) care face tabla curata, rezistenta si vopsita.
Ne-am facut gard unde lipsea pe 2 laterale ale curtii si am muncit din greu la scos balariile, scaietii si facut frumos in gradina. Am pus un visin si urmeaza sa mai punem cativa copaci.
Saptamana viitoare punem geamuri.

Apoi scoatem apartamentul la vanzare sa avem bani de facut restul.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Noi am dat lavabil , parchetul si ultimele usile. La noi nimic n-au stricat, trebuie sa ai pregatit exact golul necesar usilor, sa nu fie nevoie de spart ceva. Doar in unele locuri se vede un pic de kit de montaj dupa ce au montat plinta de parchet. Dar eu sunt super, super pretentioasa.

Mergi la inceput