@ construit CASA ! (14)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

Am reusit si noi sa ne mutam; stam in casa noua de doua saptamani; la noi e cam gata casa, mai trebuie sa cumparam cateva prize si sa mai punem capace la cele pe care le avem deja;
inca nu avem gaze, lucrul asta ma streseaza maxim, pentru ca vreau sa petrec iarna aici si nu avem nici sobe; casa este foarte bine izolata, avem polistiren de 15 si caramida porotherm de 30; sper sa reusim sa ne bransam pana in noiembrie, altfel nu stiu ce vom face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Felicitari adialex, sa stapaniti sanatosi casa! De cand ati inceput voi cu actele pentru gaze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

Multumesc inbox! e tare frumos la curte, parca nu imi vine sa cred!!
noi am depus actele pentru gaze in iunie, am trimis acordul de plata, si acum asteptam contractul sa putem vira banii pentru bransament; speram sa putem face treaba asta pana in noiembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Si noi la fel, exact in stadiul asta suntem, tot in iunie...acum asteptam contractul sa putem plati, insa ne-am cam luat gandul ca vom reusi anul asta...daca trimiteau contractul mai repede la semnat...nu stiu de ce dureaza atata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

Eu am sunat la gaze sa intreb ce se intampla cu dosarul meu; mi-au zis ca ,,,,contractul este facut, urmeaza a fi trimis prin posta; intre timp, incerc sa gasesc pe cineva sa urgentam bransarea, sper sa reusesc;
unde ai casa? in ce zona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Asta voiam sa va zic, nu asteptati, duceti-va pe capul lor, ca altfel nu rezolva in veci. Dati telefoane, duceti-va pe Marasti la relatii cu clientii, si mai ales, aveti grija sa luati numere de sesizare la toate reclamatiile / conversatiile. In mod normal, firma care v-a facut lucrarea ar fi trebuit sa-i pistoneze pe cei de la GDF cu bransamentul, daca nu o fac ei, e rolul vostru. Eu am stat saptamanal pe capul lor...si tot 6 luni a durat

Adialex, du-te la GDF sa iei contractul, asta cu posta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Noua ne-a sosit contractul azi, prin curierat rapid. Ma intreb daca mai avem timp pana pe 15 noiembrie sa facem lucrarea... Trebuie sa platim, sa semnam contractul si sa-l trimitem din nou la Bucuresti.
Adialex, noi avem casa langa Pitesti.

“Before you judge me, try hard to love me…” [ Childhood - Michael Jackson].

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Inbox...sunt aproape convinsa ca o sa va incadrati in timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

Am fost si noi la sediul lor saptamana trecuta; dosarul nu era complet, si toata treaba se blocase; am depus ce ne-au cerut si acum asteptam contractul; maine ma duc din nou la ei; eu intru in criza de timp;
inbox, am vorbit cu cineva de la gaze care mi-a spus ca lucrarile se pot face si dupa 1 noiembrie, daca temperaturile permit; trebuie sa fie peste -5grade afara; eu cred ca voi va incadrati bine in timp; acum toata treaba tine de obtinerea autorizatiei de constructie pe drumuri publice, care se obtine de ei de la primaria de care apartineti;
succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Problema este ca s-a enervat barbatu-meu, si il inteleg...am facut canalizarea pe 100ml, am tras apa, initial vecinii au zis ca platesc si ei, ca baga si ei canalizare etc...cat s-au facut lucrarile nu au iesit din casa decat sa faca scandal ca le sapam la poarta...acuma sunt doua case bransate la canalizarea facuta de noi. Sunt plina de nervi si eu...ne-a costat lucrarea 10000 lei, cu excavator inchiriat cu ora, cu nisip, tevi si toate cele, 3 guri de canal....si astia s-au bransat fara sa intrebe, fara sa plateasca un leu, cred ca si ilegal. Ideea este ca daca nu faceau scandal, nu aveam nicio treaba...insa au chemat atunci primarul, arhitectul primariei, politia de toate :), ca la noi la nimenea...

Acum, dupa ce s-au bransat, au uitat de ce scandaluri au facut...ne intreaba cand bagam gazele , ca ei au depus actele si le-a venit aviz negativ fiindca am depus noi primii si ca trebuie sa se branseze la reteaua facuta de noi. Sau ceva de genul asta...iar barbatu-meu a decretat ca naiba mai baga gaze.

Deci nu stiu ce vom mai face...oricum, sper sa merite statul la curte la cat am tras vara asta...al meu a zis ca daca iese intreg la cap din treaba asta este multumit :).

“Before you judge me, try hard to love me…” [ Childhood - Michael Jackson].

Mergi la inceput