Fiv la Cluj 51

Fiv la Cluj 51 | Autor: ciuripica

Link direct la acest mesaj

Am facut analizele de trombofilie la Synevo Cluj.
Totul a fost ok.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Care dintre voi si-a facut analiza privind cariotipul?
Trebuie incercat si asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Ciuripica-te pregatesti pentru FIV+ICSI?Stiai de ceva nereguli in ceea ce priveste ICSI sau congelarea la Cluj?Trebuie sa faceti cariotipul(probleme masculine?)?Te intreb deoarece si noi suntem la inceput de drum pentru Fiv+ICSI(azoospermie)si cred ca tot la Cluj va fi pana la urma...Iti doresc mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Draga Andreea31 am vesti bune.
De pe un forum am aflat ca s-ar fi adus la Cluj aparatura pentru ICSI, dar nu e sigur.
Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Fete dragi, ce sa zic eu de aparatura de la Cluj? Exista (sau cel putin ei asa zic) inca de pe cand am facut eu FIV la Cluj, asta fiind la inceputul lui 2010. La primul meu FIV la Cj am facut FIV+ICSI, dar mi s-a spus ca ICSI-ul nu a dat rezultate (am fertilizat jumate oo cu ICSI si jumate fara, iar ei au zis ca cele cu ICSI au evoluat mai prost ca cele normale ... trageti voi concluziile). Tot atunci am intrebat daca se poate face congelare (in caz ca aveam ce ) si raspunsul a fost afirmativ.

Deci raspunsul meu la intrebarea daca exista aparatura este ... TEORETIC, DA ... PRACTIC, se pare ca nu prea functioneaza!!!

In legatura cu Surcel ... pot spune doar atat: e un OM si un medic exceptional ... pacat ca lucreaza la o clinica care nu prea functioneaza (din pacate!!!)


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

ciuripica, eu am facut si cariotipul ... dar l-am facut la Budapesta, din motive financiare ... M-a costat in jur de 3,5 mil pentru mine si sotul meu!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Andreea31,
desi nu am scris aici niciodata, dupa postarile tale m-am decis.
Inteleg ca vrei sa mergi la Stamatian.
Din pacate am trecut si eu prin mainile lui, in conditiile in care am ajuns cu superpile la el.
Eu vreau doar sa iti dau un sfat: Dupa consultatia cu el, incearca sa iti faci o programare pentru o consultatie si la KAali Budapesta. Eu as zice dr Peter Kovacs caci eu cu el am reusit. Dar nu e obligatoriu. Poti sa iti alegi si alt doctor.
Si cred ca atunci vei putea sa decizi mai in cunostinta de cauza, inspre ce directie sa o iei.
Si presupun ca si dpdv costuri, ai iesi mai bine in Ungaria, chiar daca la prima vedere pare mai scump. Sper ca nu te-am ofensat ca mi-am permis sa intru sa iti dau acest sfat!


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Fetele pupici tuturor!
Lyette FELICITARI,numai bine va doresc!
Pupici tuturor!
Cred ca mai fac si eu o IA!
Foarte,foarte frumosi copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Bun venit fetelor noi si mult succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina3343


Cred ca mai fac si eu o IA!


"Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat."



Doamne ajuta !!!


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1000mg,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput