Fiv la Cluj 51

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Nu reusesc sa editez prima pagina sa deschid capitol nou!!!
Poate ma ajuta vreun moderator, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Ioana3110-nu mai ofesnsat cu absolut nimic,stai linistita...iti multumesc pentru sfat.Eu am zis Cluj,la fel ca multe altele care au optat pentru Cluj la primul FIV,deoarece pentru mine exprimarea este foarte importanta.Asa am fost mereu...mi-ar veni putin greu sa ma duc undeva unde sa nu pot sa fiu eu insami.Ce sa zic,decizia inca nu am luat-o unde o sa facem FIV-ul,dar promit sa ma gandesc bine.
Va multumesc tuturor pentru sfaturile date.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

De aceeas parere sunt si eu .
Pot fi medici buni (sau ''buni'') daca aparatele se lasa de dorit.
Si eu as alege cel mai aproape Budapesta daca nu mai departe fara nici o ezitare.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1000mg,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ceea ce vreau eu sa spun, este ca nu contest calitatile de profesionist ale lui Stamatian, dar lipsa lui de interes reala pentru ce ii trece prin mana, este incredibila! (si aici nu vorbesc doar din proprie experienta ci si din experienta multor altor fete). Nu mai vorbesc de felul in care vorbeste cu pacientele (de parca toate i-au trecut cel putin o data prin pat) si de felul lipsit de respect in care trateaza atat pacientul cat si cazurile. Ai senzatia ca a venit la serviciu sa mai bifeze si treburile de pe ziua aia. Ca si cum ar avea munca de secretariat... Si culmea, eu ziceam ca e un doctor minunat, chiar si dupa ce mi-a infundat trompele, din desfundate ce erau, eu incercand sa fac un copil, ca deh, de-aia am ajuns la el...
Totul a durat pana la prima vizita la Budapesta, cand mi-am dat seama ce inseamna profesionismul in medicina, interesul pentru munca ta si pentru pacient, fara a cadea neaparat intr-o exagerata prietenie cu pacientul. Acolo am simtit ca eu contez, ca cineva e real interesat ca eu sa fac un copil si nu doar sa raman insarcinata ca sa dea bine la statistica clinicii, si m-am simtit bine cu mine si nu o stearpa asa cum te fac cei de aici sa te simti...

Din acest motiv mi-am permis sa intervin.


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Va multumesc mult de tot...ioana sa sti ca ma incurajezi din ce in ce mai mult,sa imi depasesc retinerile.Esti o scumpa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

uratica
eu ii dau IRINEI nan1, asta primea in maternitate si am zis sa nu schimb.
scrie+mi, te rog, ce ii dadeai si ce lapte cu mai putina lactoza i-ai dat mai apoi.
reguriteaya tare mult in ultima vreme, si+mi pare rau mai ales de laptele de la san....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

lyette-eu ii dau alpen..insa e ff greu de gasit!eu mi-am facut stoc pana il schimb cu alpen nr 2..
insa..daca regurgiteaza asa mult si des..incearca sa ii dai papa mai rar..cat de des ii dai sa pape?ptr ca si a mea e o fomista!ea cerea mereu papa..insa mi-am dat seama ca daca ii dau papica mai devreme de 4 ore-da lapticul afara si e agitata..suparata..nervoasa!acum nu mai am probleme cu ea!
dar..a luat in greutate?ptr ca sunt si copii care asa sunt-regurgiteaza aproape la fiecare masa!asta pana incepi diversificarea..
uite-pitica mea papa din 4 in 4 ore-insa papa si noaptea..se trezeste la 2 noaptea si la 6 dimineata sa pape..asa ca recupereaza!si sa stii ca nu e o grasuna..e numai bine!
pupicei!

cris..ai o adresa de mail?trimite-mi pe mp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

LA MULTI ANI DE ZIUA FEMEII!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Buna fetele!
Am facut si eu o IA astazi la dr.Micu
Va pup pe toate si toti!
LA MULTI ANI!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

cristina...Doamne ajuta ....

dragi mamici un calduros La multi ani sa aveti parte numai de bucuri si de pitici sanatosi si cuminti...

LA multi ani tuturor femeilor

eu cu Sara am sarbatorit ca doua femei singure ....tati este plecat si nu vine numai sambata

pupici

Mergi la inceput