Strengari 48 - Bv carstea!Hai Niko! Hai franqois!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Bianca la multe lunite printesa mica si scumpa! sa fii sanatoasa si sa cresti mare, pupici multi.
Ronina imi pare rau de ultimele 24 de ore. Tin pumnii sa va reveniti si sa nu mai aveti probleme cu alaptatul, pup.
Lakioana ma bucur ca ne mai dai un semn, sa ai un concediu odihnitor si sa vii mai des pe la noi, pup.
Ana multumesc, tin pumnii sa nu se lase prea mult asteptata printesa.


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Felicitari R_cata !!! Bun venit pe lume Cezar Stefan!

Bianca, deja o luna?!!!! la multe multe luni de-acum inainte, cat mai fericite!
Mult succes cu papatul sa te intelegi bine cu ammi si sa gasiti o varianta comoda si placuta pentru amandoua!

Lakioana, ma bucur ca esti in sfarsit in concediu - cand e asa de avansata sarcina devine tot mai greu. Poate daca acum stai mai linistita se mai calmeaza si contractiile si nu se grabeste bebe sa apara.

Pentru bebe care se mai hotarasc sa vina zilele acestea:


Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

La multe lunite si la multi ani, Bianca !!!

Neatza!

Dara, esti bine?
Dana, ce faci mamico? Cum se simte Gaza, ati ajuns acasa?




Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Neata,

La multe lunite Bianca! sa fii sanatosa si mancacioasa...sa buburi pe mami si pe tati
Tala, Strumfy, happy, ce mai faceti?
Ana, nu e sigur ca e fetita sau ce?
Ronina, mult succes sa te tii de plan si sa scoateti latex-ul din schema

Miha, mamica fericita de Rares si 37+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"
AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Despre noi...nimic nou, parca totul e in aer

Eram curioasa daca pe aici se fac echo 4D (3D) - ok, recunosc, n-am cautat foarte foarte mult ; dar saptamana trecuta am descoperit o firma care face asa ceva ...doar ca pentru noi e prea tarziu, mai ales ca fac programari cu 2-4 saptamani inainte. Nu-i grav, dar ar fi fost super sa pot merge cu Adri la asa ceva sa-si vada surioara, sa avem si noi o poza...

Daca la prima sarcina am fost (cu mare constiinciozitate) la gimanstica si aqua-gym pt gravidute, acum cu riscurile asociate, n-am avut curaj; la ultima concultatie am discutat cu dr. sia zis ca pot sa merg ...intrebarea e unde? am gasit in sgfarsit o moasa care face pregatire globala si pregatire acvatica pt nastere, am sunat-o ieri ...e bolnava si reia pregatirile din 12 aprilie.
Ar mai fi un curs de aqua-gym la o piscina publica, dar nu-mi convine prea mult orarul si cel mai trist e ca acolo apa e ingrozitor de rece si chiar nu-mi vine sa merg.
...probabil ca renunt...

Si cireasa de pe tort: am discutat cu dr. de o consultatie marti, si primesc pe mail confirmarea pt joia trecuta (ieri); am sunat deja de 2 ori, cica secretara discuta cu dr. si ma anunta...pana acum am reusit doar sa anulez programarea de ieri, dar tot nu am alta si nici vorba sa ma sune ...asa ca o sa sun eu iar astazi... dar e enervant, rau!

nu sunt in cea mai buna stare de spirit...presupun ca se vede ... dar sper sa imi revin rapid in urmatoarele ore...cel putin se anunta cald si soare si am de gand sa nu stau in casa

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

dia si mie mi-ar fi placut sa fac un pic de miscare in apa in sarcina, dar ma tem ca in oraselul asta mic nu e asa ceva. Ce-i drept e mi se pare cam riscant la o piscina publica, ma gandesc ca riscul de vreo infectare e cam mare. Eco 3D am facut la morfologia de trim 2 dar nu mi-a dat poze ci mi-a facut cd, dar Stef al meu nu a fost asa impresionat de imagini, sper sa fie mai interesat de sora-sa cand o vede live
Cred ca ies si eu la o plimbarica cu baietii azi, dar tati a fost de munca azi-noapte asa ca acum ne jucam in liniste sa-l lasam sa se odihneasca. Azi implinim 10 ani de cand formam un cuplu si as vrea sa mergem undeva sa papam ceva bun, poate dam iama la o cofetarie spre pranz
Maine face baiatul cumnatei mele 1 an si ma intalnesc cu soacra mea cu care nu m-am mai vazut de la Craciun, sper sa reusesc sa o conving sa nu se mute la noi cand nasc ca se tot bate cu pumnii in piept ca vine sa ne ajute.....numai ca are un stil de a intreba "si ce vrei sa fac de mancare, dar cu ce te ajut" de suna ca si cum ar zice "dar chiar ai nevoie de ajutor sau mai bine stau si imi dau cu parerea ce ar trebui sa faci tu"

Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dorina, la multi ani frumosi si fericiti impreuna cu sotul si copii! si noi implinim 10 ani de relatie pe 8 nov...cand e si ziua numelor noastre...sa vezi ce chef tragem atunci
Da chiar, Dara pe unde umbli? da un semn...ca de nu socatem agitatele si pt tine
Dia, imi pare rau ca esti intr-o pasa mai proasta...eu de data asta am avut poze frumoase de la ecograf(la Rares am avut cd cu filmulet, dar foarte neclar)...dar Rares n-a fost super incantat...ba mai mult, vazandu-ma asa de incantata de calitatea imaginilor si de trasaturile lui bebe, a fost un pic gelos si mi-a zis: "Sper sa nu fie mai frumos ca mine"
Cu bazinul e cam riscant pe-aici ca nu stii ce bacterii mai iei...si numai de complicatii n-am eu nevoie acum.

Miha, mamica fericita de Rares si 37+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"
AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Miha, sunt in zona.. dar n-am nimic de 'raportat'.
ce-i drept.. nu-s nici intr-o stare excelenta. doar ma bucur de Alexia. tu ce faci?
azi merg la scos fire...
week end placut..

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata fetelor!

HAI JASMIN26!!!

HAI BEBE SARAH!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happylica

Miha, sunt in zona.. dar n-am nimic de 'raportat'.
ce-i drept.. nu-s nici intr-o stare excelenta. doar ma bucur de Alexia. tu ce faci?
azi merg la scos fire...
week end placut..

Mirela, mami de Alexia


Te mai doare operatia? stiu ca eu m-am simtit mult mai bine dupa ce mi-a scos firele.
Cum mai merge alaptatul?pupam bebelusa frumoasa.
Eu, mai nimic... lenevesc...am facut ieri de mancare...azi forumeala...dar nu prea am cu cine

Miha, mamica fericita de Rares si 37+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"
AMR 2 saptamani

Mergi la inceput