La Multi Ani!!! Fluturasi de mar-apr 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

roxy , cafea ai si pentru mine? hai ca nu vezi ca nu-mi ajunge ce am eu ? si da, nu eram happy cu ora 7, acum sa fiu multumita cu 6 jumate stai ca se schimba ora duminica si o sa fie ora 7 jumate sau poate iar se schimba si se adapteaza dupa ora noua ? cat despre epilatul definitiv, eu nu cred in asta, pentru ca nu are cum sa fie sanatos sa nu mai creasca deloc, nu ? cum vine aia sa nu mai ai par ? nu stiu, nu-mi imaginez... sau sunt eu de moda veche ?

ailed si eu aveam in ro pe cineva care mergeam regulat si nu ma durea dupa, depinde acum si de piele sa stii si par, cat e de adanc, des si alte alea... acum dupa atata pauza de facut cu ceara m-a durut mai mult, sunt sigura ca data viitoare nu ma mai doare asa rau abia astept sa te intorci in ro si sa mergi sa te faci cu ceara dupa cativa ani sa te aud si eu pe tine cum te doare eu nu o port deloc in baby bjorn, desi il am din vara, numai Nick e innebunit sa o poarte asa... eu cu carutul ies, e sfant pentru mine , am loc unde sa pun si cumparaturi si mai am agatat la bara sus si 2 carlige speciale pentru sacose cu cumparaturi, deci sa tot cumpar toata piata Nick deja isi face griji ca i-am spus ca in curand nu mai incape donsoara in port bebe si el vai, da sa luam altul in care sa incapa , de ala de se pune in spate vrea, sa il avem cand mergem in viizte pe la palate, muzee in weekenduri ca nu in toate cladirile iti da voie sau poti intra cu carutul si el de fiecare data cand iesim impreuna vrea sa o poarte in port bb, eu ma cam oftic la cat e de stransa si sta suspendata in ala, dar creste ea si o sa vrea sa mearga si o sa faca scandal daca o sa vrea tac`su sa o puna in port bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, asta vara m-am facut in Ro dupa pauza de 2 ani( eu aici nu ma fac cu lama ci mi-am luat o masina de tuns si ma tund la piele ca sa zic asa) si m-a durut pe loc , dar dupa nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!- poate la voi
- mi-au mai facut febra, dar pe rand, ei bine azi noapte am mers cu amandoi paralel- unul 39, unul 38,8. sergiu a mai facut si sambata cand am zis ca de la dinti, au iesit 3 in cateva zile..dar ieri la pranz iar-am dat nurofen, cu intentia sa dau la 8 ore, la 4 ore era ok,ei bine la 8 ore era 20.00, si avea 38,8iau soniei- careia ii curge nasul, este 39.dezbracare, pus sosete umede la maini, picioare..tamponat cu apa, urlete..nurofen, s-a dus sotul la farmacie la 4 noaptea, ca nu mai aveam panadol..apoi lui sergiu in loc sa-i scada, clocotea..de-abea dupa 3 ore de la adm. a coborat sub 38sunt chiauna. la sergiu o fi de dinti? de la urina? o s-o recoltam si pe asta azi, ca ieri noapte nu am reusit..la sonia o fi viroza? sa fie de la vaccin e cam tarziu, avem 1 saptamana de cand l-am facut?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, e posibil sa fie de la vaccin , am inteles ca la ror poate sa fie pana la 10 zile reactia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza fetelor!

LA MULTI ANI LUANA SI DARIA!!!!!! SA CRESTETI MARI SI SANATOASE SI SA VA BUCURATI PARINTII!!!

va poftesc si eu la o felie de tort si un pahar de sampanie din partea lui Luca si va si multumeste mult pt urari

eu sunt foarte suparata azi, nu imi vine sa cred ca puiul meu face 1 an si eu nici nu sunt cu el azi este ingrozitor de frustrant, am o proasta dispozitie cumplita ieri nu am rezistat si m am dus la ai mei acasa si am stat toata ziua cu el, dar azi de dimi au plecat din buc cu el la tara

offff......va multumesc pt urari si intru mai tarziu, va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ailed esti o norocoasa atunci, noi astea cu piele sensibila mai suferim oleak, ce sa ii faci... baba la frumusete , stii tu


am zis sa va dau ceva treaba care vreti si aveti timp si chef, desi pe aici nu prea mai da nimeni in afara de veteranele odiseei ...cum spuneam pozici aici floricelele mele de primavara si aici piscoata busy biscuit cum ii mai spun eu

ma duc sa imi pap cerealele si sa imi mai fac o cafea sa ma trezesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

ailed esti o norocoasa atunci, noi astea cu piele sensibila mai suferim oleak, ce sa ii faci... baba la frumusete , stii tu


am zis sa va dau ceva treaba care vreti si aveti timp si chef, desi pe aici nu prea mai da nimeni in afara de veteranele odiseei ...cum spuneam pozici aici floricelele mele de primavara si aici piscoata busy biscuit cum ii mai spun eu

ma duc sa imi pap cerealele si sa imi mai fac o cafea sa ma trezesc



ce dulce eee ! si asortata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!

Sophia, esti o minunatie de fetita! Tare dulce si mereu vesela, ca si mine ...Mi-ar placea se ne vedem, sa ne cunoastem, sa impartim impresii...Ce zici, iesim la un fresh de portocale ? Te pup foarte apasat!
Al tau Duracell !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

neata! sa sticat vremea la noi e rece si inoutat si bate vantul!

LA MULTI ANI LUCA, SCRICH SA ITI TRAIASCA BAIATUL SI SA TE BUCUTE!!! LA MULTI ANI DARIA DE DJLAURA!!! LA MULTI ANI LUANA DE DONA LY!!!
STRUMPHY ce scumpa e SOPHIA iti da ceva de lucru


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neatza la pranz!!!



LA MULTI ANI, LUCA ANDREI !!!



Scrish sa va lumineze viata puiul vostru la bine si la greu!!!



Viss sanatate gemenasilor! Si eu cred ca febra este reactie postvaccinala la ROR. Stiu ca febra e o reactie adversa foarte frecventa si apare dupa 5-7 zile (cam cat ar dura perioada de incubatie).


Mergi la inceput