La Multi Ani!!! Fluturasi de mar-apr 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

merge netul meu ca melcul..cat pe aci sa pierd si mesajele..

ce sa va mai zic ca sunt in butoi rau..
mi-a fost dor sa va citesc dar nu cred ca mai pot recupera din urma..

ma uit la vremea de afara cat poate fi de frumos si imi vine sa plang ca in loc sa ne bucuram sa alergam prin parcuri si sa ne incalzim la soare noi stam in spitale sau in casa si bagam medicamente la greu..as face o cura de dezintoxicare daca ar exista..sau as infiinta o miscare - anti-antibiotice

va las ca bat campii la ora asta

catank, daca ai putin putin timp te-as ruga sa-mi lasi si mie reteta pt placinta aia cu branza si foi facute de tine ca am salivat la niste poze acum ceva timp si nu mi-am mai scos-o din minte..asa ca maine as vrea sa o fac neaparat, e musai ca m-am gandit prea mult la ea

nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, pai bona? a plecat?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


bona am, dar nu pot s-o las cu amandoi..si bolnaviori..sper doar sa se faca bine vlad printr-o minune si sa pot sa-l duc la gradi..e singura rezolvare pe care o vad acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

,, ceai si nesquick
miki ai pm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki vezi ca sunt 2 pm-uri , unul e cu, sa o faci ca e supeeeer!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Anna Christina de picky!
Sa fii sanatoasa si norocoasa!
La multi ani Iony!
Sa fii sanatoasa si fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Off, am intrat sa-ti spun curaj, Miki, pentru fetita ta! Greu e cu copilasii bolnavi mai ales cu antib si infectii , cum spune si Camy
Multa putere! Sincer din pacate, chiar nu sunt in perioada asta in Buc. daca as fi putut as fi incercat sa te ajut cumva. curaj


Fetelor, ieri in weekend am sarbatorit si noi un an al puiutului meu, daca e sa-l sarbatorim si pe el aici!

fac cinste cu o praji negresa de post, un pahar de vin rosu si un peste la cuptor (dezlegare la peste, dar voi fetele cu postul stiti...).

La multi ani Luca, Cristian, Luana, Daria

v-am pupat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ioanales, eu ieri n-am nominalizat dar am urat , azi iti spun direct : SA-TI TRAIASCA PUIUL, sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetelor va multumesc ca nu m-ati ocolit cu raspunsurile:Cami,Delia,Strumf

Cami..multumesc pt floricele,dar nu sunt o eroina,as vrea eu.
La David febra a trecut dupa o zi si o noapte.
Oare mai este cazul sa ii dau antitermic???
Eu ma gandeam sa ii dau asa odata pe zi...Cum este ok???
Iar eu iau antibiotic pt ca nu mai am rabdare sa astept sa treaca asa incet ,incet.Deja de cateva zile zac,de DAvid nu m-am ocupat deloc,sotul face el ce face dar ma enerveaza ca ma intreaba la orice.
Sunt nervoasa ca mai am cateva zile si nu le pot petrece cu puiul meu,asa ca accelerez procesul sa ma fac bine pana plec la munca si sa mai petrec cateva zile cu puiul mic.
In afara de asta,evit pe cat pot antibioticul caci medicul urolog al lui David mi-a zis ca ar fi indicat sa folosesc cat mai putin antibiotic pt ca daca imi face infectie urinara apoi nu mai cedeaza decat la antibiotice puternice.

Delia,asa este nici eu nu am chef sa mananc.Dar ma gandeam la el ca a slabit!!!Si saracul parca este pitic acum,mananca numai laptic.

Miki,mamica incercata!!!
Nu stiu de ce face Andra infectii,dar daca are reflux am inteles ca se poate corecta prin laparascopie.Eu am facut pt David cistografia la 6 luni,nu este grea,mai greu pt mine a fost la urografie cand a trebuit sa intru la raze de 3 ori!!
La cisto ii baga o sonda acolo si prin sonda ii pune apoi la aparat,substanta de contrast.In acest fel ii umple vezica si o obliga oarecum fortat sa urineze.Se poate vedea astfel calea urinei!!
Eu eram panicata ca pe langa ce avem noi poate mai are si reflux,si medicul mi-a explicat ca poate fi corectat printr-o interventie nu foarte complicata!!!
Va doresc din suflet insanatosire grabnica!!!Si Doamne ajuta sa gasiti rezolvare la problemele astea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely, stiu ce spui, mai ales ca andra mea n-a fost niciodata macar medie cu greutatea... dar isi revine slava Domnului dupa fiecare raceala! tu nu te mai incarca negativ, nu te supara pe nimeni, daca tb sa incepi serviciul acum , asta e , o sa te bucuri dde bb cand vii acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

lalely, stiu ce spui, mai ales ca andra mea n-a fost niciodata macar medie cu greutatea... dar isi revine slava Domnului dupa fiecare raceala! tu nu te mai incarca negativ, nu te supara pe nimeni, daca tb sa incepi serviciul acum , asta e , o sa te bucuri dde bb cand vii acasa...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Delia,

Ar fi ok sa pot sa stau linistita si sa nu ma mai gandesc la nimic,dar nu pot.
Ma doare inima ca am puisorul bolnav,si acum cd scriu mesajul..
De asta incerc sa accelerez procesul de vindecare la mine,si vad ca se vad rezultatele.Ieri am zacut toata ziua si am avut febra 38,5,azi gata sunt mai ok,fara febra,ma pot ridica din pat chiar daca sunt slabita.

Mergi la inceput