Gemanutzele!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Intrebare urgenta: ce aduce Ieprurasul???

Nu ne-am mobilizat din timp si se pare ca Iepurasul nu va veni si la Dragos. Haine noi a primit deja (de necesitate), oua de ciocolata/iepurasi de ciocolata/dulciuri a tot primit de la toti cunoscutii in perioada aceasta, jucarii nu si aici este vina noastra: ce-am vrut eu nu a vrut ta'su, ca-i prea scump. Si-acum si-a luat el angajamentul ca va lua ceva, insa mi-e groaza ca din lipsa de timp va lua o prostie scumpa si inutila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

un puzzle din lemn pt. cea mica, o carte pt. cea mare si dulciuri specifice.

Doina, help! In reteta de cozonac pe care-o am sunt trecute 7 galbenusuri la 1 kg de faina. Maica-mea zice ca-i mult, ca ar trebui doar 3-4. acu' eu ce fac? cate pun? M-am gandit sa fac o medie, sa pun 5...oare-i ok?

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, succes la cozonacit! Prima oara? Io nu ma dau asa de cunoscatoare, nici macar socrela nu se baga!

Multumesc de sugestii: puzzle suna bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufymic

Neata fetelor!

Si eu am citit in presa ca ninge in tara...nasol...aici sunt 36-38 de grade Celsius ziua...v-as trimite si voua cateva ca sa mai echilibram putin situatia...

In ultimul timp a fost o perioada foarte agitata aici, asa ca nu am prea avut timp si nervi de net...si va mai continua asa pentru inca o perioada...

Vreau doar sa va urez la toate un Paste Fericit si sa ne "auzim" cu bine!

Pufy, ma gadila curiozitatea de nu mai pot intra pe subiectul asta pana nu ma scarpin ..., asa ca imi iau inima in dinti si te intreb :
Care e povestea ta ? Cine te-a pedepsit de te-a trimis in Iraq, ce faci acolo si cand vii inapoi acasa ?

Marturisesc ca am intratpe blogul tau si tare m-au impresionat gandurile si dorul tau de copii asa ca de aia intreb ...

Povestiprafuite

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Asammm, sa va spun ... Nu pot sa slabesc. Si trebuie ... Vreo 10 kg
Am doua luni de cand nu mai mananc seara dupa ora 5:00 P.M. si nu vad nici o modificare. Stoi ce am de facut, trebuie sa ma apuc de sport, dar nu am chef ... Imi trebuie o persoana care sa alerge cu mine in parc, cu care sa pot da din gura ca sa uit de durerea efortului ... Asta trebuie sa fie caracteristica de gemeni, pe mine ma chinuie singuratatea ... Sa ma duc eu asa de una singura in parc mi se pare depresant.

In alta ordine de idei, de Paste avem niste musafiri ... E mama la mine si pregateste ea tot, draga mea mamica ... Sper sa ne pregatim la inaltime, ca tare frumos ne-au primit amicii astia cand am fost noi la ei ... Asa ca simt ca trebuie sa "meet the expectations" desi ei sunt foarte draguti si banuiesc ca nu urmaresc asa ceva. Oricum casa mea e mai veche si mai urata ca a lor, macar la bucate sa stralucim si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

buna!
Lora, eu am o reteta de cozonac cu 8 oua intregi, la 1,5 kg de faina, dar ies 6 cozonaci in tava mare. Deci 5 e bine.Daca are oua de casa iese naturel galbui.Eu maine ii fac cozonacii si restul de prajituri,astept sa imi vina inspiratia in noaptea asta la ce prajituri sa fac...Vreau sa fac cev noutati o sa ma inspir de la Miha de pe blogul ei de dulciuri.Are acolo numai bunatati!
Fetelor si eu am auzit ca va fi nasol de Paste...
Maine seara imi vine nepotica si cu baiatul si fata acasa, abia ii asteptam toti Dana mea abia asteapta sa zmotoceasca mogaldeata...o sa cam stam la ramnd la zmotoceli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buflea, de ce trebuie sa mai slabesti 10 kg? Ai un termen impus sau...? Sper ca nu sunt pb serioase de sanatate. La mine merge cu nemancatul/stressul/umblatul dupa copil. Stiu, stiu, nesanatos, dar eu sport nu stiu sa fac. De cateva ori am ajuns si la aerobic, iar de alergat nu am rezistenta, imi dau suflul dupa 5 minute. No, si daca-i musai si musai sa slabesc urgent (chit ca stiu ca voi depune dublul in ziua urmatoare) mananc nesarat cateva frunze de salata verde cu paine prajita si beau ceai diuretic. Eu ma simt tare aiurea: fara inaintasi dupa ce-am alaptat (si mamaa ce sani mari aveam) si cu multa celulita si vergeturi pe fu.nd si coapse. Stiu ca se va rezolva cu miscare/creme/baut multa apa, dar nu ma mobilizez serios. Si tb sa-mi cumpar un nou costum de baie (am decis ca acesta sa fie recompensa de ziua mea).

Lora, au iesit cozonacii??? Am si eu o reteta de la o prietena, am si mancat din el, a fost gustos. Dc si numai dc am timp azi vreau sa fac macar 2: unul pt mama si unul pt socrela. Pe langa drobul de miel. In fine, prea multe nu vom duce noi, mai ales ca sunt neplatita de aproape 3 saptamani si se simte.

Doina, ce bucurie pe tine sa ai casa plina! Sa ne pui poze cu cea mica, cu tine, cu voi! Si cu bucatele alese!

Buflea, te-am mai citit si prin alte zari si mie tot nu mi-e clar ce faci tu acolo in US, cum ai/ati ajuns/fu greu acomodarea. Si mi se pare mie sau va ganditi sa va relocati? Scuze dc sunt intrebari personale, poti ignora cu usurinta, sper sa nu te superi ca sunt prea curioasa.

Gata, va las, ne mai auzim marti/miercuri, caci plecam in noaptea asta si nu cred sa mai apuc sa va salut!

Fie ca Sfinta Noapte de Inviere sa ne aduca la toti lumina, sanatate, liniste si implinire sufleteasca alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Buna fetele!

V-am citi subiectul ,imi e dor de voi.Eu am probleme in familie mai mari decat mine .Ma bate gandul sa divortez ,dar ma gandesc ca v-a fi rau pentru copii ,nu stiu cum vor trece peste .Nu as vrea sa ii despart de tata pentru ca il iubesc prea mult si ar suferi ,cum o dau nu e bine.Incerc sa ajung la un consens cu el ,sa convietuim impreuna de dragul copiilor ,dar fiecare cu viata lui .

Sarbatori fericite !

Sper sa trec mai des,poate ma mai puneti voi pe picioare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Kokiy, ! Nu stiu sa te sfatuiesc, sper insa sa iei cea mai buna decizie pt tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

kokiy, imi pare rau ca treci prin asta, dar sunt sigura ca vei gasi cea mai buna rezolvare. Despartirea ta de tatal copiilor nu inseamna si despartirea lor de el, asta explicati-le voi, impreuna. Uneori, e mai bine sa alegem calea care nu ni se pare buna pentru altii, insa conteaza linistea noastra sufleteasca, pentru a le putea oferi o viata frumoasa si linistita copiilor. Voi stiti cel mai bine ce e de facut. Bafta si cat mai multa putere, iti doresc!

Black, acum sunt in tavi, ii bag la cuptor. Arata bine! Dimineata am facut pasca si-a iesit...dementiala! :))

Doina, ma bucur ca vei avea nepotica alaturi. Pana la urma am pus 6 galbenusuri la 1 kg de faina.

Sarbatori fericite tuturor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput