Gemanutzele!

Gemanutzele! | Autor: blackgirl0

Link direct la acest mesaj

Gata! Nu se mai poate asa! Au inceput rasetele pe seama noastra, ca acusi vine iepurasul de Pasti si noi... tot in asteptarea lui Mos Craciun!

Spor la sporovaiala!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Copy-paste de la capitolul precedent:

Hai ca mai era o zi si trecea o saptamana de cand nu am mai postat aici.

In fine, suntem toti 3 raciti: Dragos cu muci (spre revenire), ta'su cu febra si rosu in gat, eu asa si-asa, intre, insa la munca nr 2 (garda ). Nu am timp nici sa zac.

Doina, ce face Dan? Cum a decurs operatia? Sper sa numai vina acasa cu diverse din spital (ultima oara parca era un Piocianic). Multa putere tie si sotului, mai ales ca el ete acolo, alaturi de copil. Vesti despre nepoata mai ai? Vin de Pasti la voi?

Ce dor imi este de perioadele in care eram mai vorbarete!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Blackgirl ! Eu ziceam ca la noi la pestisoare vine toamna, dar ca la voi e si mai funny ca il asteptati pe Mos Craciun.
Sper ca nu v-am suparat !


Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Pufymic, cum sa ma supar? Ma distram si eu citind "pe la vecini", mai ales ca iti vazusem nick-ul la postari recente.

Te pup si spor la munca. Si eu tot la munca sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai, voi vorbiti de zodii aici sau de frati si surori ... Daca este despre zodii si eu sunt Geamana ... Foarte autentica ... Am schimbari de "mood" de la te miri ce, incep totul cu avant si pe la jumatate ma plictisesc si la final dau un rasol de zile mari (asta daca termin), imi trebuie periodic schimbare, imi trebuie lume in jur, nu-mi place casa in general decat daca e plina de oameni, vorbesc mult si tare ... si mai mereu gasesc ceva sa ma nemultumeasca ...

Si voi la fel ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Blackgirl ma bucur ca te-am reintalnit...la subiectul cu medicinistii vad ca nimeni nu mai scrie...
Parca tu erai la MF pe vremea cand mai posta lumea acolo...acum?

Scuze fetelor de offtopic!


Povestiprafuite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buflea, despre zodie vb!!! Ma bucur ca mai vedem si fete noi, ca cele vechi sunt ocupate-ocupate. Absolut tot ce ai spus tu ma caracterizeaza si pe mine, mai putin partea cu casa plina. A fost o perioada, mai prin junete, acum insa stiind ce greu ajung acasa, am inceput sa apreciez linistea. Te rog sa ma scrii, am sa reincep de postat horoscop (sper sa ma tina).

Pufymic, tot MF (cabinet la 26 km distanta), plus garzi la un centru de permanenta. Si am ajuns sa ma resimt, numai suport asa usor noptile pierdute ca in sesiune.

Fetele???

Azi:

Esti nevoit sa te ocupi de o activitate care ti se pare sub demnitatea ta, dar e un compromis obligatoriu daca vrei sa mergi mai departe spre ce ti-ai propus. Nu ajungi acolo unde doresti doar pe caile cele mai simple sau pe cele care iti fac placere, ci mai sunt si situatii care nu-ti convin, dar care se va dovedi a fi pasi esentiali in drumul tau spre reusita. Taci si inghiti si spui da la o propunere pe care, altadata, daca ai fi putut alege singur, ai fi respins-o din start, dar acum nu ai incotro si accepti situatia ca atare, cu speranta ca vei fi rasplatit candva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Buna fetele !

imi e dor de voi ..inca nu am dat coltul,dar nu am mai fost prin zona ...


revin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
Esti nevoit sa te ocupi de o activitate care ti se pare sub demnitatea ta, dar e un compromis obligatoriu daca vrei sa mergi mai departe spre ce ti-ai propus. Nu ajungi acolo unde doresti doar pe caile cele mai simple sau pe cele care iti fac placere, ci mai sunt si situatii care nu-ti convin, dar care se va dovedi a fi pasi esentiali in drumul tau spre reusita. Taci si inghiti si spui da la o propunere pe care, altadata, daca ai fi putut alege singur, ai fi respins-o din start, dar acum nu ai incotro si accepti situatia ca atare, cu speranta ca vei fi rasplatit candva!

Aham ... interesant ... pai sa vedem. Azi trebuie sa ma ocup de carnetele de soferi si al meiusi al barbatului - ca ne expira amandorura - al lui la sf lui Martie, al meu la sf lui iunie ...imi place ? absolut deloc ... am ceva de comentat ? desigur, ca eu trebuie sa ma ocup de toate, al meu se sprijina pe mine ... cica este un compromis obligatoriu daca vreau sa merg mai departe ...ceea ce e corect, mai exact, daca vreau "sa merg" pe undeva e un compromis obligatoriu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

vine primavara, lume noua
buflea, bun venit in gasca
kokyte mai asteptam
pufymic, am tras cu ochiul la blogul tau, felicitari pentru cat esti de puternica

black, sanatate multa
eu mai dau cate un ochi, da ce ii drept ca nu prea am vreme de scris, am nopti nedormite, Sofia e fitzsoasa, ca mna e donsoara, Alex era un superbebelus cuminte, acum imi dau seama.
Al meu a inceput lucru, ma dispera mesterii la casa, sper sa terminam macar din mare lucrarea, sa ne putem muta in liniste.
Cam atat de la noi, mai trec

Doina, ce faceti, cum sunteti, cum se simte Dan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Blackgirl ! E greu sa muncesti in doua locuri...si eu faceam asta pe vremea cand locuiam in Cluj...vreo 2 ani am avut si eu 2 joburi in paralel si e greu.
Sa ai grija de tine!

Olim pe tine parca te-am vazut mai demult la clujence...sau incurc eu borcanele...?
Multumesc de aprecieri.

Am mai vazut prin zona si alte fete cunoscute mie(nu stiu daca ele ma stiu) cum e Doina. Cum se simte Dan? A fost operat?Sper ca totul e bine...
Sanatate multa si refacere rapida ii doresc!

Si la restul fetelor cate o pentru ca m-au suportat in zona. O sa incerc sa nu va mai deranjez. Promit!


Povestiprafuite

Mergi la inceput