Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bubulina, ptr.o sarcina obtinuta prin FIV varsta gestationala se calculeaza de la data punctiei adaugi 2 sapt. Daca sarcina va fi urmarita de un dr.ginecolog din afara programului FIV, tot de data ultimului ciclu te va intreba, cel putin asa este in Ro. Numai dr.cu care am facut FIV/FET ( baietelului meu este dupa un FET) a tint cont de data punctiei/ET, in rest toti dr.care m-au vazut (5 la nr.) ma intrebau de ultima menstruatie, care la mine a fost una provocata ptr.ca la clinica unde am facut eu se lucreaza pe loturi. Nu stiu daca am fost suficient de coerenta.

Fetelor sa aveti o odisee frumosa si linistita in casa noua

Dana te


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Cami, asa repede in 5 luni?
Deci, feciorii mei:
Rares - 4 ani si 4 luni
Tudor - 10 luni

Laura mami de Rares, Tudor si 5+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Cred ca s-a referit la 5 sapt. Oricum,o inteleg ca si eu am niste emotii pt.maine de nu va spun...Si in plus,o instabilitate pe care nu stiu cum s-o definesc...O dau din ras in plans repede...Si orice ma sensibilizeaza exagerat si ma consum din orice ,absolut orice. In rest,stari de rau,voma nu mai am.O singura data am avut.Ma simt f bine si poate imi da d-na dr maine ok -ul sa merg cu copiii in excursie.
Va pup si multa liniste va doresc !

Alina 5+ mami de Delia ( 5 ani si 9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Eeeeei, si multumim de capitol nou!
Eu am fost la plimbareala cu cel mare cu bicicleta. E asa de placut afara.
Pentru raceala eu pun picioarele in apa fierbinte cu sare si frunze de menta, insa nu stiu daca e chiar ok apa fierbinte acum. Poate doar asa ceva mai calduta, fiecare cum suporta.

Laura mami de Rares, Tudor si 5+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Da, Alina, cu siguranta, ma amuzam si eu...
In legatura cu instabilitatea emotionala, e normal sa fie asa (stiu ca e naspa), insa incearca sa nu te consumi prea tare ca nu e bine pentru bebe. Asa ma consumam si eu la bebe Tudor dar acuma impare rau.

Laura mami de Rares, Tudor si 5+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna seara la viitoare mamici
Eu am lipsit am dormit,am facut treaba,am fost pe afara....dar am intrat sa va salut si si sa va urez bafta multa la ecografi cine face ,si sa va vedeti bb ca sa fiti linistite
In rest toate cele bune si sarcini usoare ,fara greturi

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Laura1713, la noi familia stia de vreun an ca ne dorim inca un copil. Deci au avut timp sa se obisnuiasca cu ideea. :-)



Alma & Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Ioana, asta am inteles, iar in cazul asta la mine s-ar schimba socotelile,nu? ar insemna, calculand de la data ultimei tra la la ca as avea vreo 4 saptamani si 3 zile..
ia te uita..Eiii si mie mi s-ar parea normal asa (of,as pierde locul din ghetute), insa as fi tare multumita sa fie mai maricel si la prima eco (pe 29 martie) sa aud o inimioara..Oare se aude deja, inimioara? Doamne, o sa mor, cred, de emotii...

Asa ca o inteleg perfect pe Alina.Iti tine pumnii pentru maine, scumpa noastra, ascunde nelinistea pe undeva, ca nu face bine si nici bebeului nu ii ajuta.Fii cumintica si increzatoare, are sa fie foarte bine, te asteptam cu vesti bune!

Sunt atat de fericita ca a venit primavara!
25 de grade azi in Montreal, mi-nu-nat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Alma, e grozav asa. Eu traiesc cu "groaza" momentului cand va trebui sa spun si restului poporului. Chiar ma gandeam sa nu zic nimic, poate nu observa nimeni

Laura mami de Rares, Tudor si 5+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna seara dragi gravidutze! dau buzna in casutza voastra sa trag putin cu ochiul la fetele mele( foste aspirante) si nu numai!!!
va doresc la toate sarcina usoara si la termen!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput